Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy trzeba powołać sejmową komisję śledczą w sprawie wyłudzeń VAT-u?

Czy trzeba powołać sejmową komisję śledczą w sprawie wyłudzeń VAT-u?

Wyświetlaj:
krzysztofer / 78.131.239.* / 2016-01-01 10:30
Panie ministrze za pańskich rządów działo się jeszcze gorzej.Przypomina sobie pan kapitał zagraniczny który miał uratować polski przemysł i co? wykorzystał budrzety terytorialne nie płacąc prze 3 lata podatku od nieruchomości, wyłudzał zwrot podatku vat, a podatek dochody umiejętnie wyprowadził ,płacąc go za granicą. Następne rzecz upadłości ,przedsiębiorstwa były doprowadzane do bankructwa a potem za bezcen podmiotom zagranicznym.To jest ten wprowadzony kapitał zagraniczny potrzebny polskiej gospodarce . na dokładkę dobrego interesu dołożono super markety.Jako ogromny kapitał w niosły baraki i półki sklepowe,a polski rolnik ich kredytuje dostając pieniądze za towar z opóznieniem od pół roku do roku.
SCYZORYK / 178.36.159.* / 2016-01-01 10:29
I kto to mówi?! Mieliśmy okazję się dokładnie przyjrzeć kiedy, komu i jak autor doradzał. Łapaj złodzieja! Stara dobra metoda!
Krystian1970 / 77.255.236.* / 2016-01-01 10:29
Dzień dobry

Jako podatnik, który zajmuje się eksportem zostałem potraktowany przez urzędy skarbowe oraz sądy jak ostatni złodziej. Urząd skarbowy zablokował mi zwrot podatku vat na kwotę ponad pół miliona złotych. Musiałem z tego powodu zwolnić ponad 30 pracowników. Tutaj dodam, że od 1992 roku prowadzę firmę i nigdy nie zapłaciłem nawet mandatu ponieważ staramy się działć do końca zgodnie z obowiązującym prawem. Takich firm. Ukaranych za to, ze eksportują jest bardzo dużo. Pewnie większość z nas oglądało programy o takich zdarzeniach w telewizji. Przedstawiam moją winę. Otóż odważyłem się eksportować towary z Polski a jak wiemy rozwój gospodarczy Polska zawdzięcza głównie eksportowi. Ja kupuję towary ze stawką 23% od innych podmiotów, te podmioty kupują też ze stawką 23% od swoich dostawców . My natomiast na eksport sprzedajemy zgodnie z zasadami podatkowymi ze stawką zero %. Jest to naturalne i tego nikt nie podważa ponieważ nasi klienci za granicą opłacają u siebie podatek vat. My gdybyśmy kupowali z za granicy też kupowalibyśmy towary ze stawką zero % . Są to uregulowanie międzynarodowe. Podkreślam jest to zasada i urząd nam akurat tego nie podważa. Urząd uznaje natomiast, ze jesteśmy winni tego, iż mimo dokonania zapłaty naszemu dostawcy zgodnie z terminem płatności on nie rozliczył się z podatku z urzędem skarbowym. My zgodnie z zasada faktur vat zapłaciliśmy ten podatek naszemu dostawcy. Ten dostawca ma obowiązek rozliczyć się z niego z urzędem skarbowym. Przed rozpoczęciem współpracy odpowiednio sprawdziliśmy czy nasz dostawca jest tak zwanym czynnym podatnikiem vat i wszystko było w porządku. Problem zaczął siew wówczas gdy nasz dostawca lub jego dostawa nie rozliczył się z podatku vat. Niestety nas ukarano. Tak niszczy się rodzinne, średni i małe przedsiębiorstwa, które ciułają przez kilkadziesiąt lat poprzez ciężką pracę by coś mieć. Zabito we mnie chęć działania. Zabito we mnie chęć zatrudniania ludzi i chęć do rozwijania przedsiębiorstwa. Natomiast przykładowy nasz dostawca lub dostawca naszego dostawcy musi być powiązany z naszymi politykami czy tez ludźmi z urzędów skarbowych ponieważ on nie rozlicza się z podatku vat dzięki czemu z każdej transakcji zostaje mu 23% a urzędy oraz sady i prokuratury na to pozwalają. Gdyby takich ludzi natychmiast aresztowano. Konfiskowano by właśnie tym ludziom wszystko co posiadają to nie było by kłopotu. Uczciwi przedsiębiorcy mogliby liczyć na uczciwość swojego państwa w stosunku do niego a nie do złodziei. Tak właśnie dochodzi do wielkich przekrętów, w których my, drobni przedsiębiorcy jesteśmy karani za to, że zgodnie z prawem ośmieliliśmy się pracować zgodnie z prawem i zarabiać pieniądze zgodnie z prawem. Ja nabawiłem się choroby serca i już nigdy nie będę w stanie żyć godnie i pracować tak jak kiedyś. Ktoś kogo cos takiego nie dotknęło tego nie rozumie ale to są tragedie ludzki. Tragedie przedsiębiorców i ich pracowników. Trzech moich byłych pracowników nie może spłacać kredytów jakie wzięli na zakup mieszkania bo nie mogą znaleźć dobrej pracy a są dobrymi fachowcami. Dwóch innych zostawiło żony i dzieci i wyjechało do Anglii. Z tego co wiem jedna z tych rodzin takiego wyjazdu nie przetrwa. Szkoda dzieci. Tak wygląda nasza rzeczywistość a wystarczyłoby tylko wprowadzić w całości vat odwrócony. Gdzie sprzedawca detaliczny towarów w Polsce byłby zobowiązany do zapłaty tego podatku wówczas nie powstawałyby firmy oszuści bo im tego podatku by nikt nie płacił. Jest to bardzo proste tylko nasze państwo zastanawia się co wówczas będzie robić masa niepotrzebnych ludzi, którzy dziś w łańcuszkach sądowniczych i urzędowych karają prostych ludzi.
Życzę politykom mądrości a Polakom wszystkiego najlepszego w nowym roku
smin / 217.172.254.* / 2016-01-01 11:09
Dokładnie jest tak jak piszesz czekam z niecierpliwością ale to może złudzenie że coś w tym naszym "kochanym" kraju się zmieni ..... najgorsza jest ta chora mentalność polskiego urzędnika (pana urzędnika oczywiście który czuje się bezkarny) który w pracy zaczyna sobie decydować kto ma żyć a kto nie , kto zapłaci podatek a komu odpuścimy... itd. I to wszystko można mnożyć a i tak aferzystom włos z głowy nie spadnie .... Ot to tylko Polska . Pozdro all.
bb33 / 31.179.2.* / 2016-01-01 10:28
Gościu pokaż co trzeba zrobić a nie twierdzić , że trzeba gonić króliczka, a o ile pamiętam to ty tworzyłeś ten system podatkowy w tym wat
neo235 / 82.8.51.* / 2016-01-01 10:28
Ja nie zapomne roku 1990, kiedy Balcerowicz wprowadził swoją reformę. Wziąłem kredyt na budowę domu 4,5mln. Otrzymałem go w listopadzie a w styczniu odsetki 40% w skali miesiąca, w lutym 20%. We wrześniu owego roku oddałem do banku cały kredyt - 9mln. Do dzisiaj pamiętam ile mnie to kosztowało wysiłku. Wielu ludzi wtedy popełniło samobójstwo. Teraz Petru... szkoda gadać.
Janusz373 / 83.24.240.* / 2016-01-01 10:27
Czy moralne jest aby twórca ustawy o vat -doradzał firmom w unikaniu płacenia vat. Czy mówiąc o złodziejach,żydokomunie macie na myśli również Jara, Szałamachę, Modzelewskiego, Panią Duda-Kornhauser z mężem.
wuj50 / 83.24.36.* / 2016-01-01 10:27
Panie profesorze, na Boga, przecież Pan stworzył ten system, Pan mieni się najlepszym znawcą. Pan doradza podatnikom, myślę, ze też jak ominąć swój system. Pan bł szefem ogólnopolskim doradców podatkowych. Na Boga, co się z Panem stało? Ten piękny Pana rozum wyparowywuje?
SebaKO / 88.156.198.* / 2016-01-01 10:27
Bravo bravo i jeszcze raz bravo .Ujadają TYLKO złodzieje i cwaniaczki .
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-01-01 10:27
Liczby mogą być "zupełnie prawdziwe", luki w przepisach na pewno istnieją -tylko co to ma wspólnego z niszczeniem TK? TK nie zajmuje się przecież prawem podatkowym -tym bardziej, że te "luki" muszą być szczególnymi zapisami będącymi odstępstwem od powszechnie obowiązującej reguły.
ZAN58 / 79.191.88.* / 2016-01-01 10:55
A czy słyszałeś nieświadomy Kazimierzu o czym takim jak blokowanie przez TK ustawy zgłoszonej przez oPOzycję jako nie zgodną z Konstytucją? Czy uważasz że w sytuacji POnad 90% przewagi sędziów z po byłby inny werdykt TK? Ja w cuda obiecywane przez 8 lat przez Partię Oszustów i hoPOkrytów nie wierzę, a TK zbudowany przez tę bandę gwarantuje im to że PIS przez całą kadencję nie będzie w stanie wdrożyć żadnej ustawy, bo wszystkie będą niekonstytucyjne, a to jeszcze w sytuacji gdy wszystkie media będą "niezależne" (od przekazywania faktów i prawdy) to zn. ich, gwarantuje hiPOkrytom POwrót do władzy. A wtedy nauczeni doświadczeniem zapewnią sobie w RP dynastyczne rządy nawet przy POmocy wprowadzenia Stanu Wyjątkowego, czy Wojennego i o ironio ,nie będzie to wtedy ani nie demokratyczne, ani niezgodne z Konstytucją.
Gorzelnia / 194.154.216.* / 2016-01-01 10:27
Panu profesorowi marzy się eldorado znowu napisze zmiany do ustawy (tak jak kiedyś ustawę) i będzie następnie za grube pieniądze doradzał co autor miał na myśli ;) ale wtedy wszystko będzie cacy bo jak on napisze i doradza to ok. Tylko kto inny jak napisze i doradza to be. Smutny oszołom z manią wielkości znany z tego od lat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
andrzej 2015 obiektywnie / 108.35.245.* / 2016-01-01 10:26
Tworca sie obudzil ze PO Vat wyludzil . Kazdy myslacy o tym wiedzial .
bim / 83.238.234.* / 2016-01-01 10:26
Czy konsultował pan to z p.p Blumsztajnem i Michnikiem.
joj / 185.56.211.* / 2016-01-01 10:26
No to już wiemy dla czego jest taki skowyt odrywanych ryjów od koryta!
Niebieski 341 / 83.20.91.* / 2016-01-01 10:25
Modzelewski to taki szemrany facet.W przeszłości był jednym z najważniejszych twórców prawa podatkowego,a później doradzał jak te przepisy omijać,również tym z tzw podziemia.Facet zmienia poglądy w zależności od kierunku wiatru.Warto poczytać to co gadał gdy był ministrem.
jow / 94.254.145.* / 2016-01-01 10:24
Tak, a co ze PiS-owskimi SKOKami? Płacimy za ich złodziejstwo wszyscy, którzy mamy konta w bankach, bo to co ukradli my wszyscy oddajemy poprzez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Pamiętajmy, że to to jest najwieksza afera finansowa ostatnich 26 lat. Więcej ukradli niż fozz, ambergold i wszystkie inne razem wzięte.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lopo / 185.56.211.* / 2016-01-01 10:32
Co ze skokami? Zapytaj Bronka Bula to jego kolesie z wsi.

Najnowsze wpisy