Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy urzędnik stoi, czy leży, sto złotych się już nie należy

Czy urzędnik stoi, czy leży, sto złotych się już nie należy

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.243.* / 2007-08-14 10:56
Wynagrodzenie urzędnika ma zależeć od wyników pracy. Bo dostanę zajadów ze śmiechu. A jak zmierzyć sensowność tej pracy i czy w ogóle jest komukolwiek, oprócz oczywiście zainteresowanych urzędników, potrzebna?
beata aga / 83.18.114.* / 2007-08-13 14:08
jako pracownk służby cywilnej wiem ile zarabia sie na najniższym szczeblu, wiem też jakie odpowiedzialne decyzje musze podejmować... i za co? za 1000 zł miesięcznie.?
Jak nakładam mandat w wysokości 500 zł to prezesi firm śmieją mi sie w twarz bo wiedza że to pól mojej pensji.... to wstyd, że w urzędach jedni mają setki tysięcy wypłaty, a ci mali od roboty, te głodowe pensje.... mam nadzieję tylko że niebawem znajdę coś ciekawego w sektorze prywatnym i za kasę, nie za grosze....
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-09 11:34
"Dokonano oceny wartości około tysiąca stanowisk urzędniczych. Wyniki programu zweryfikowano w drodze konsultacji międzyresortowych i w uzgodnieniach z ekspertami, m.in. ze Szkoły Głównej Handlowej." Wykonano dużo ważnej, nikomu nie potrzebnej pracy zamiast zwolnić połowę od zaraz.
mś / 193.151.55.* / 2007-08-13 15:05
W tym przypadku nie należy marudzić, że się długo czeka za załatwieniem sprawy w urzędzie. Biurokracja rośnie, siła robocza topnieje. Ja raczej wysłałabym na banicję tych, którzy bawią się w polityków i w ustawodawców tworzących korupcyjne buble papierowo-prawne, komplikujące życie urzędnika i potencjalnego petenta.
Urzędnik jest również produktem-jak pralka czy lodówka, ale w innej formie. Skoro nie zrozumiemy rodzajów wytwarzanych produktów i nie dostrzeżemy kto tak naprawdę korzysta z środków publicznych - majątku państwa, to z pewnością Ci, którym zależy na bałaganie społecznym, będą mieć nielada satysfakcję.
ga-ga chwała bohaterom / 217.17.41.* / 2007-08-10 07:52
Najlepiej zwolnić wszystkich - a decyzje administracyjne - wydawajmy je sobie sami - drogi budujmy sami, leczmy się sami, sądźmy się sami, wsadzajmy za kratki sami - UTOPIA ? Nie - urzędnik w idealnym państwie (IV RP???) nie jest nam POLAKOM potrzebny !!!
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-08-09 19:51
Tak radził pierwszy twórca naukowej organizacjii pracy niejaki Fryderyk W. Taylor z USA jeszcze w 19 wieku. Jeżeli zgłoszono Ci , że dla terminowego wykonania wszystkich zleconych prac musisz zatrudnić o 50% więcej pracowników moja rada: zwolnij 10% a za 3 miesiące przekonasz się, że jeszcze o 10% masz za dużo pracowników. Rada Taylora dotyczyła pracowników wynagradzanych za czas pobytu w pracy, czyli za godziny lub za przepracowany miesiąc sztywnymi stawkami niezależnie od efektów ilościowych i jakościowych.

Najnowsze wpisy