Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy wrócą do łask podatki od posiadania?

Czy wrócą do łask podatki od posiadania?

DZIAD 71 lat / .* / 2004-10-05 08:37
Komentarze do wiadomości: Czy wrócą do łask podatki od posiadania?.
Wyświetlaj:
almako / .* / 2004-11-23 10:51
Wspaniały artykuł!!!! GRATULAUCJE!!! Mam pytanie osobiste: czy autor płaci abonament radiowo-telewizyjny?
Siecior / .* / 2004-10-30 09:56
Racja czy nie, pójdźmy dalej tokiem tym rozumowania: za niedługi czas można spodziewać się dyskusji nt. Jak opodatkować chęć posiadania lub wymiar powtarzalnego podatku od wykształcenia, czy inne pdobne wynalazki... Dopóki głupota ramię w ramię z zachłannością będą w cenie, ochraniane prawem, immunitetami i układami, dopóty obowiązywać będzie schemat wg dowcipu: pod względem afer jesteśmy mistrzami Świata - spadamy wciąż w dół i nigdy nie zakończy się ten spadek, bo w Polsce ktoś zaje..ł dno...
antypater / .* / 2004-10-30 10:13
Trzeba uruchomić w naszym kraju wszystkie pozytywne siły, aby odnaleść to DNO.
Andre / .* / 2004-10-28 15:14
Suma która trzeba ściągnąć z obywateli (czyli nas) wynika z tego ile chcemy wydać na opiekę medyczną, obronność, policję, drogi, sejm, państwowe spółki, zasiłki dla bezrobotnych, renty i emerytury, zasiłki chorobowe i macierzyńskie, administracjęIm więcej chcemy wydać tym więcej trzeba ściągnąć - ot i cała filozofia systemu podatkowegoA w czasach o których pisze autor nie było zasiłków, opieki medycznej .. Coś za coś
baba / .* / 2004-10-28 17:11
pomiędzy tym ile chcemy faktycznie wydać na wszystko co tak pięknie wymienione, a tym ile chcemy ściągnąc z ludków jest w przypadku polskich rządców przepaść!!! a ta przepaść jest wypełniona chłamem w postaci zbyt wielu i zbyt wysokich pensji urzędniczych, wrzuconych w błoto pieniędzy na obslugę różnych przetargów lewych, wrzuconych w błoto pieniędzy na marmury i inne cuda niewidy w budynkach (upss. pałacach) użyteczności publicznej typu nowe siedziby funduszy zdrowia, zusów śmusów, magistratów ..erdatów. nowych mebli w gabinetach nowych urzędników, poza tym żle przygotowanych systemów typu "Pojazd" zle wydrukowanych nowych dowodów rejestracyjnych, nowych ZNÓW!!! tablic rejestracyjnych (pomimo że te ostatnio wymieniane białe miały być własnie zrobione pod unię.... i wiele wiele innych.i o czym my tu mówimy? dla nieprzygotowanych i mądrych inaczej: mówimy o utrzymywaniu całej bandy niedorobioncy acz cwanych urzędasów, na co ciągle przyzwalamy. amen
Andre / .* / 2004-10-28 15:09
płącimy podatek od nieruchomości (budynek, ziemia), opłątę za użytkowanie wieczyste, podatek od używania samochodu (50%ceny paliwa to podatki !), abonamet TV, podatek dochodowy (od posiadania dochodu), podatek od konsumpcji (22% VAT)
utracjusz / .* / 2004-10-11 09:55
Tyle mądrych słów padło i mam mętlik w głowie. Dochodzę do wniosku, ze Państwo jest po to by skubać naród. Udaje się to w zupełności. Im bardziej skomplikowany system podatkowy tym bardziej można skubać a podatnik i tak się nie zorientuje za co płaci. Mnie nie obchodzi jak to żdzierstwo jest nazwane pit, cit, zat, od posiadania, odo odddychania, plucia śmiecenia, patrzenia w okno, klipmatyczne, wczasowe, drogowe ... Sprowadza sie i tak do jednego - zedrzeć jeszcze to co się da i wzbogacić bogatych. Nie interesuje mnie rozprawa naukowa czy tematyczna rozprawka na temat podatków wszelkiej maści. Ja to czuję gdy zaczyna mi brakować kasy od 10-tego do 10-tego. A nie chciałbym by państwo było Janosikiem bo ten skubał jak wspólczeni mafioza wszystkich, udając że pomaga biednym... patrz dzisiejsze fundacje (może nie wszystkie);-)
Wiesiek / .* / 2004-10-10 17:41
K...............Jak można p.......ć , że kataster nie jest podatkiem od posiadania . Panie AUTOR zastanów się PAN .
wrafal / .* / 2004-10-19 14:46
jak niektórzy nie rozumieją co się do nich pisze..., to nie mozna... bo i tak nie pojmąa powaznie - jest róznica w podatku majątkowym a od posiadania... podatek katastralny to podatek majątkowy - płaci pan od wartosci nieruchomosci...jakby pan płacił od sztuki niezalenie czy to palac czy to rudera to by był od posiadania - przy abonamencie tak jest niezaleznie czy tel jest plazmowy czy stary czarnobialy czy tez wręcz zepsuty... placi pan jednakowo ... tak samo podatek od posiadanai psów... ten sam dla jamnika i bullteriera...pozdrawiami zachęcam do cywilizowanych odzywek a nie tych ala imię...
szwejk / .* / 2004-10-10 13:22
Dziękuję Autorowi za artykuł, uwagi cztelników tez są pouczające.Gwoli dygresji; czy wiecie Państwo że Polak lub polska firma w Generalnej Guberni płacili mniej podatków niz my obecnie. KOnstatacja może być zaskakująca. Wszak żylismy jako n irwolnicy, pod okupacją a nie w demokratycznie wybranych przedstawicielach.A propos niewolnictwa. Mało kogo obecnie stać na to aby miec poziom zycia niewolnika republiki Rzymu, a to już 2000 lat.We wszystkich z nas, w sposób fałszywy, nieuprawniony, zyje przekonanie o ewolucji systemów od zbieractwa po socjalizm. Jeżeli nie zgadza nam się cos z kolejnością kapitalizm - socjalizm to i tak resztę uważamy za oczywistość.Tym czasem nic bardziej naiwnego, zresztą celowo podtrzymywanego. Mamy feudalizm i niewolnictwo aż wyje a to oczym marzymy, czyli kapitalizm europejski lat 70-tych jest juz dawno niemożliwością. Wnioski ?, nie ma . MOże młodsi będa mieli.
baSia / .* / 2004-10-06 21:41
A kawalerowie będą płacić "bykowe".Było coś takiego kiedyś...
wujo / .* / 2004-10-10 06:58
było.było sam płaciłem -każdy kawaler po ukończeniu 25lat płacił podatek zwiększony o 10%!!!
baba / .* / 2004-10-06 19:16
auuuu! ludzie wyluzujcie! "czegóś" sie nie lubicie, ale żeby do siebie strzelać???kamyk nie zabieraj zabawek, ta piaskownica jest duża i pomieści wszystkich. chyba że otwierasz jakiś inny portal, to daj n@mi@ry
as / .* / 2004-10-06 16:28
to panstwo jest chore , chowajcie co się da , jak choremu sie pogorszy może się przydać.
wrafal / .* / 2004-10-06 17:21
w dawnych czasach modner było zakopywanie skarbów w ziemi bądź zamurowywanie w piwnicach ... cóż...
Ciekawy / .* / 2004-10-06 09:09
Interesuje mnie czy jest choć jedna osoba w tym kraju, która potrafiłaby wymienić wszystkie rodzaje podatków i jaka jest ich liczba. :)
wrafal / .* / 2004-10-06 12:01
Prof. Kołodko próbował - wyszło mu coś ponad 200 i dał sobie spokój bo nie był wcale pewien dokładnosci wyliczeń...
baba / .* / 2004-10-05 23:04
"każdy ma takiego Leoncia, na jakiego zasługuje". narozrabialiśmy i mamy za swoje. spełniają sie najczarniejsze scenariusze SF - podatki od podatków już mamy, w kasie poborcy ciągle widac dno. albo to dno jest jakieś dziwne, albo poborca kantuje, oczywiście jedno nie wyklucza drugiego.to, że Warszawa wydaje 2 razy więcej niż ma to małe miki. amerykanie w prosty sposób kontrolują kupujących, pytając ich o kod pocztowy albo nr telefonu(oni zawsze podają z kierunkowym) i już wiadomo skąd "gość" pochodzi o ile szybko poda rozsądnie wyglądający numer. znając naszych rządzących i skostniałą Europę, to już niedługo będziemy chodzić na zakupy z CV jako najbardziej stałym dokumentem naszego życia, weryfikacja będzie następować między zakupem gazety, bułek albo pary butów. jak w międzyczasie coś się zmieni - ciach podatek! Alleluja
DA / .* / 2004-10-05 22:55
Pół biedy, że wrócą podatki od posiadania. problem w tym, że równocześnie nie znikną podatki PIT, VAT, akcyza, cło, abonament, opłata skarbowa, podatek od spadków i darowizn, podatek od psów, podatek drogowy, ZUS .... Zmęczyłem się a to jeszcze nie koniec...
DA / .* / 2004-10-05 22:52
Bez naszych podatków nie byłoby "polskich milionerów a nawet miliarderów". Jeśli kiedyś doczekamy się obniżenia fiskalizmu, to z pewnością świadczyć to będzie o schyłku kapitalizm i tzw demokracji. Komunizm raczej nie wchodzi w grę. Najbardziej prawdopodobna jest anarchia. A to nie jest dobra informacja.
Kamila / .* / 2004-10-05 18:43
Czy ktoś z szanownych Czytelników pamięta, co to było "bykowe"? Podobno, tego nie wiem, za czasów głębokiej komuny, był jakiś podatek od nieżonatych facetów. Czy to prawda?
wujo / .* / 2004-10-10 07:03
tak za Gomułki -każdy kawaler po ukończeniu 25lat płacił podatek powiększony o 10%!!!-płaciłem przez pól roku- przyspieszało to decyzje o ślubach!!!!
wrafal / .* / 2004-10-06 14:58
jest to zatem podatek od "nie posiadania" :)
baba / .* / 2004-10-05 18:51
owszem był taki podatek, jeśli ktoś skończył 25 lat i nie był czyimś małżonkiem to mu z pensji potrącano gustowną sumkę. ale ten podatek to nie komuszy wymysł, parę krajów swiata też miało podobne uregulowania, nie wiem jak jest teraz. chyba Belgia też w "specjalny" sposób traktuje kawalerów.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy