Forum Forum prawneZmiany w prawie

Czy wszyscy internauci pójdą siedzieć? - zaproszenie na konferencję.

Czy wszyscy internauci pójdą siedzieć? - zaproszenie na konferencję.

Michka / 2009-09-30 13:43
Witam,

zapraszam wszystkich zainteresowanych dolą internauty na konferencję "Czy wszyscy internauci pójdą siedzieć? O konieczności rejestracji stron internetowych" organizowaną w Warszawie, w najbliższy piątek, 2 października - przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Fundację Nowe Media.

Chcemy podnieść dyskusję o konieczności rejestracji stron internetowych i blogów. Pragniemy zwrócić uwagę na problem, który może już niedługo dotknąć polskich autorów stron internetowych. W Polsce istnieje około 2 milionów blogów i kilkakrotnie więcej stron. Wedle aktualnie obowiązującego prawa prasowego, polscy internauci powinni rejestrować swoje strony internetowe i blogi w sądzie. Propozycja nowelizacji tego prawa, przedstawiona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wywołała nie mniej kontrowersji, niż precedensowe wyroki polskich sądów karzących za niezarejestrowanie strony.

Nasuwają się pytania:

* Po co wprowadza się obowiązek rejestracji witryn?
* Dlaczego polscy internauci są traktowani surowiej niż ich koledzy z całej Unii Europejskiej?
* Czy polski system sądowy ma możliwość wyegzekwowania tych przepisów?
* Czy osoba niepełnoletnia ma możliwość samodzielnej rejestracji strony?
* Czy konieczne są zmiany w prawie prasowym?

W debacie na ten temat wezmą udział:

* Edwin Bendyk, dziennikarz tygodnika Polityka, autor bloga Antymatrix;
* Marcin Jagodziński, Gadu Gadu, Blip.pl, autor bloga netto;
* Joanna Kluczewska, specjalista ds. mediów w departamencie prawnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
* Paweł Sito, prezes Fundacji Nowe Media.

Spotkanie poprowadzi Wiktor Świetlik, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Polecamy Państwa uwadze stanowisko Fundacji Nowe Media w kwestii projektu nowelizacji ustawy Prawo prasowe - dostępne pod adresem: http://fundacjanowemedia.org/pl/konferencja/

Konferencja odbędzie się 2 października 2009 r. (piątek), o godz. 12:00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ul. Foksal 3/5, I p.
ewelina_2009 / 2009-10-02 13:50
witam,ja osobiście nie mam nic przeciwko rejesteracji dopóki nie stwarza ona takiego problemu jaki dotknął kilkadziesiąt osób..otóż ..chodzi o pobieraczka ;) ale fakt gdyby nie było rejestracji nie było by problemu! od kilku mies.dostaję przedsądowne wezwania do zapłaty za samą rejestrację w.w stronie..od początku śądziłąm ,że jest to banda oszustów, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze..im bardziej zagłębiam sie w tej sprawie tym więcej mam pewności, ze nie działają zgodnie z literą prawa! dziennie odwiedza się kilkanaście stron i niemalże na każdej jest konieczność rejestracji! ..więc nie rozumien dlaczego mamy za to płacić..jesli wogóle powinniśmy! logując sie na tej stronie chiałam pobrać jak dobrze pamiętam dzwonki lecz nie zrobiłam tego..jak teraz się okazuję nie ja jedna..poprostu nie dało się. gdy wezwali mnie do zapłaty -to był wielki szok dla mnie! ..bo niby dlaczego?!..za co?! wiele programów,które można śćiągnąć na okres próbny po tym okresie wygasa i nie mamy do niego dostępu bez wcześniejszego uiszczenia opłaty lub ponownej rejestracji..w przypadku pobieraczka jest to definitywne wymuszenie pieniędzy za nic!!! gotowa jestem lecieć choćby do Strasburga BO TAK NIE MOŻNA nas robić i męczyć.zapełniają skrzynkę emailową..

Najnowsze wpisy