Forum Forum dla firmOprogramowanie

Czy zdecydować się na outsourcing IT

Czy zdecydować się na outsourcing IT

Money.pl / 2012-11-29 21:23
Komentarze do wiadomości: Czy zdecydować się na outsourcing IT.
Wyświetlaj:
KrzysztOFF / 188.33.248.* / 2022-03-30 00:48
Ja korzystam ze wsparcia IT oferowanego przez firmę Lizard. Zapewniają solidne wsparcie w kryzysowych sytuacjach i są niezawodni.
Waldemar Prz / 2021-05-25 15:12
Jestem właścicielem biura księgowego (8 pracowników). Dla mnie outsourcing IT bardziej się opłaca, niż zatrudnienie specjalisty na pełny etat. Z reguły potrzebujemy wsparcia i ew. pomocy przy bieżących sprawach. Mogę z pewnością polecić firmę Aegis Security (siedziba w Warszawie, ale działają również w województwie łódzkim). Zaczęliśmy współpracę od audytu informatycznego, później Panowie z Aegis Security wdrożyli poprawki. Teraz korzystamy z obsługi miesięcznej.
Krolrski / 5.173.229.* / 2021-03-27 21:30
Moja firma korzysta z obsługi IT oferowanej przez WestPC's. Jestem zadowolony z ich zaangażowania w nasze potrzeby. Polecam ich usługi.
JacekPlc / 5.173.243.* / 2021-03-25 23:45
Moja firma zleca obsługę IT firmie KUMANET. Obsługa jest realizowana wzorowo - jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu i jakości usług. Polecam współpracę z KUMANET.
Jasiek18 / 91.123.191.* / 2018-12-05 12:00
Ja bym podpowiadał firmę z którą my współpracujemy już dłuższy czas czyli Omega. Prowadzą swoją stronę na https://www.itomega.pl/. Bezproblemowy kontakt i duże wyczucie tematu jeśli chodzi o oprogramowanie, bezpieczeństwo sieci, ochrona danych. Jeszcze się na nich nie zawiodłem.
gosia_78 / 89.77.206.* / 2013-04-23 15:06
Jestem za obsługą informatyczną firm zewnętrznych. Przychodzą w umówionych godzinach, albo jak trzeba zjawiają się w razie awari i nie ma problemu. Płacę mniej i jestem zadowolona.
pocztaspk / 2012-11-29 21:23
Jako, że prowadzimy z moim mężem firmę rodzinną zajmującą się obsługą informatyczną małych i średnich firm, z doświadczenia wiemy, że przekonanie do Outsourcingu IT firm jest nie lada wyczynem.
W naszej pracy często zdarza się nam, że albo firmy te twierdzą, iż nie potrzebują takich rozwiązań, albo po prostu posiadają już etatowych informatyków.
Okazuje się jednak, że przy bliższym przyjrzeniu się sprawie, prawda wygląda zupełnie inaczej. Otóż, w pierwszym przypadku, czyli takim, w którym nie ma Outsourcingu IT, w rzeczywistości to nie korporacja potrzebuje pomocy informatyka, ale przede wszystkim - jego pracownicy. To właśnie oni każdego dnia muszą zmagać się z zacinającym się komputerem, wciąż nie działającym oprogramowaniem, brakiem dostępu do szybkiego internetu, lub tym najgorszym - utratą ważnych danych firmowych - i co wtedy? Wtedy trzeba zadzwonić po pomoc. Co teraz? Gdzie szukać pomocy? Byleby jak najtaniej! Przecież to na pewno musi wiązać się z wydatkami, bo w tym akurat przypadku sprzęt jest przestarzały, zaniedbany i zaraz rozsypie się w drobny mak.
Jak temu zaradzić, pytamy?
Jest wiele firm na rynku, rożne oferty, różni ludzie. Więc, którą wybrać?
Najlepiej wybiera się firmę z polecenia, czyli taką firmę Outsourcingową IT, która jest uczciwa, wierna i cechująca się wysokim standardem usług według opinii klientów.
Okazuje się, że wyprowadzenie komputerów „na prostą” w danej firmie, wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wszystko zależy od tego, czy użyte zostaną części zamienne nowe, czy też poleasingowe.
Outsourcing IT jest bardzo korzystny dla korporacji, ponieważ firma korzystająca z tego typu rozwiązań znajduje się pod stałą opieką informatyczną, obniżając przy tym koszty przyszłościowych napraw. Dodatkowo w przypadku przyspieszenia firmowych komputerów automatycznie zwiększa się wydajność pracy ich użytkowników, a to przyczynić się może do wzrostu zysków danego przedsiębiorstwa w przeciągu roku.
Czyż nie brzmi zachęcająco?
Nie opisany został jeszcze ten drugi przypadek, w którym dana firma zatrudnia już informatyków etatowych. Okazuje się, że korzystając z Outsourcingu IT, firmy tylko na tym korzystają bo zmniejszają wydatki na obsługę IT nawet 5, 6 a nawet 10-krotnie. Koszta związane z utrzymaniem informatyków etatowych są znacząco wyższe niż zatrudnienie firmy informatycznej z zewnątrz.
Pani Mariola / 2012-11-30 10:43
sama prowadzę firmę średniej wielkości i wole zatrudnić 2 czy 3 informatyków i mieć ich pod ręką niż korzystać z usług outsourcingu
demeryta / 83.8.218.* / 2013-05-05 09:47
wszystko zależy od tego, na czym ten outsoursing ma polegać. my mamy jednego informatyka na etacie i on robi część rzeczy, ale np bardziej skomplikowaną integrację sklepu inteernetowego z kontem na allegro zleciliśmy firmie ars data, bo nasz pracownik by to robil dlugo i pewnie trzeba by poprawiac i poprawiac. a tak firma zewnetrzna ma czesto dostep do wiekszej bazy lepiej wyksztalconych specjalistow.
gość916 / 89.67.163.* / 2013-02-07 18:37
Wszystko zależy od wielkości Firmy zlecającej i zapotrzebowania. Przeciętnie nawet przy najbardziej wymagających oczekiwaniach, koszt zatrudnienia Firmy zewnętrznej do obsługi informatycznej maleje. Jest spory wybór na rynku IT, różne oferty. Okazuje się, że niektóre firmy outsourcingowe mają w ofercie szybki czas reakcji i przyjeżdżają w ciągu 1h-2h aby naprawić usterkę i to kosztuje zdecydowanie mniej niż zatrudnienie 3 informatyków. Jestem za tym aby redukować koszta dlatego jeśli jest potrzeba zatrudnienia informatyków można zatrudnić 1-2 a 1 mieć z firmy outsourcingowej. Jest to oszczędność.

Najnowsze wpisy