Forum Forum podatkoweInne

Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?

Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?

ewik / .* / 2005-04-14 10:25
Komentarze do wiadomości: Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?.
Wyświetlaj:
sceptyk / .* / 2005-04-14 21:14
Jak tylko będziecie myśleć o własnej kasie, to pewnego dnia obudzicie się z ręką w nocniu, a wasze firmy zostaną upaństwowione.Z tutejszych wpisów wynika, że prowadzący biznes ledwo dyszą, o ile wiem emeryci, służba zdrowia itd też są na granicy wytrzymałości, no to chyba logiczne, że jedynym wyjściem jest powrót do przeszłości. Myślę, że nikomu nie będzie żal, a biznesmeni nie będą musieli się tak męczyć, więc dłużej pożyją. :)
sidh / .* / 2005-04-14 23:11
A kto tu myśli tylko o własnej kasie?Myślę, że każdy płacący skłądki, podatki itp. chciałby móc pomyśleć, że w końcu płaci ten pieniądze nie do czarnej dziury systemu, ale że dzięki tej kasie będą lepsze drogi, lepsza ochrona zdrowia, lepsza policja i lepsze szkoły.A tu płacąc co miesiąc 700 PLN od osoby myśli się o finansowaniu ZUSu wraz ze wszystkimi tego minusami. A płacąc co miesiąc podatki, VAT od prawie każdej rzeczy kupionej, akcyzy itp. myśli się o tych, do których kieszeni trafia gro tych pieniędzyI co? W takiej sytuacji mamy byc szczęśliwi, że będziemy musieli do tego systemu dopłacić jeszcze więcej?Pozrót do przeszłości - nie rozumiem, czy miała być to bzdurna propozycja, czy nieudana ironia...
8ka / .* / 2005-04-14 20:08
Bierzcie się do roboty(cyt. z Belki) i łapcie złodzieii poństwowej kasy, a nie robicie znów skok na kasę przedsiębiorców, którzy zresztą ledwo dyszą przynajmniej 90% )
romek / .* / 2005-04-14 19:44
Na pytanie czy ratować ZUS czy też z pół miliona polskich małych f-m rząd daje jednoznaczną odpowiedź
kris / .* / 2005-04-14 19:30
z tą nową składką o 70-100% to RABUNEK, ja tam wolę sam opiekować się swoimi pieniędzmi, niech powiedzą przy tym "zabezpieczeniu" ile nas jeszcze przy okazji oskubią
akcjonariusz / .* / 2005-04-14 18:40
hahaha "...Wyższe składki będą oznaczać lepsze zabezpieczenie na przyszłość dla samych przedsiębiorców..". Moimi pieniędzmi sam się opiekuje i zainwestuję je w akcje. Po 10 lat rozsądnego inwestowania kilkukrotnie pomnożę dochody. Co to za interes kiedy mi zabiorą i po wielu latach dadzą mi wielokrotnie mniej
jen / .* / 2005-04-14 21:54
Nic Ci nie dadzą, bo nie dożyjesz i na tym to polega.
jliber / .* / 2005-04-14 19:05
Powinienes pomyslec tez o dobru urzednikow. Jezeli obnizymy lub zlikwidujemy wszystkie (para)podatki, kto bedzie pracowal na utrzymanie pol miliona polskich urzednikow? Oni tez chca sie wybudowac, pomoc dzieciom, pojechac na fajne wakacje. A przeciez nic innego poza bezsensownym przekladaniem papierkow nie potrafia.
delfin / .* / 2005-04-14 16:32
Jezeli wzrosnie ZUS, bede zmuszony zawiesic swoja dzialalnosc i podziekowac za wspolprace 13 osobom. To bedzie efekt dzialan rzadu.
jliber / .* / 2005-04-14 16:28
To nielogiczne ze pracodawcy placa tak maly ZUS. Wedlug logiki powinni placic taki jak pracownicy, zalezny od dochodow. Oczywiscie wtedy jeszcze bardziej wzrosnie bezrobocie. Obecnie jest ono na poziomie 20% miedzy innymi dzieki obciazeniu ZUSem pracownikow (wzrost kosztow pracy). Kto wie, gdyby tak samo obciazyc pracodawcow (wzrost kosztow prowadzenia dzialalnosci) to byc moze nawet mielibysmy szanse osiagnac 40-50% bezrobocia w skali ogolnokrajowej.
rk / .* / 2005-04-14 13:39
Chyba nasi ididoci w rządzie chcą zobaczyć, jak co dwa lata zamyka się milion f-m i tyleż samo otwiera... Ciekawe, jaki wtedy będzie bilans budżetowy. A swoją drogą to otwarte przyznanie się, że składka ZUS to zwykły, manipulowany podatek
gugin / .* / 2005-04-14 11:16
Panowie posłowie i senatorowie zajrzyjcie do swoich kieszeni aby z nieopodatkowanych waszych diet wykroić "coś" do ciągle nie załatanej i powiększajacej się dziury budżetowej !!!!!!!!!
iwanka / .* / 2005-04-14 10:41
i ciekawe ile z małych firm utrzyma się na powierzchni ? może państwo będzie tym wszystkim ludziom wypłacać zasiłki? to państwo jest chore........
ewik / .* / 2005-04-14 10:25
Zatrudniam osiem osób. Mam jednak już dość. Jeśli obciążenia będą większe zrezygnuję z działalności lub będę prowadzić ją już bez pracowników.
andy / .* / 2005-04-14 12:54
Wspolczuje i jestem pelen podziwu dla ludzi ktorzy w tak niedogodnych warunkach prowadza dzialalnosc gospodarcza dajac prace innym ludziom.Tacy jak Pan pchaja nasza Polske do przodu przy zaciagnietym recznym hamulcu przez politykow....
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy