Forum Forum prawneCywilne

Darowizna auta i dorejestrowania wspolwlasciciela

Darowizna auta i dorejestrowania wspolwlasciciela

fzero / 83.31.157.* / 2008-06-23 22:42
Witam,

Chcialbym zarejestrowac samochod ktory dostane od ojca na mnie, tzn tak zebym figurowal jako wspolwlasciciel (aby dostac znizki na ubezpieczenie, i aby mi sie nabijaly na kolejne lata:)).
Wiem, ze najlepiej sie udac z tym do urzedu, ale z charakteru mojej pracy nie mam czasu, dlatego prosze o pomoc. Chcialbym pojsc zalatwic sprawy z juz przygotowanymi dokumentami.
Potrzebuje kilka informacji praktycznych:

-wartosc auta ponizej 9k, wiec podatku nie bede musial placic podatku? Czy formularz sd_z1 skladany do urzedu skarbowego musi byc potwierdzony notarialnie, czy wystarczy ze zostanie wypelniony i zlozony do skarbowki?
-do wniosku o rejestracje musze dolaczyc "akt darowizny". czy takim aktem jest kopia w/w dokumentu
-rozumiem ze zeby byc wspolwascicielem, nie moge otrzymac 100% samochodu tylko czesc?
-czy moja obecnosc tez jest potrzebna w urzedach, czy wystarczy aby wszystko zalatwil ojciec?
-auto jest na czarnych tablicach, czy moga takie zostac czy beda musialy zostac zastapione nowymi?

dziekuje i pozdrawiam
Wyświetlaj:
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-24 00:14
No bratku, wyglądasz mi na niezłego koń bi na torach. Nie posiadasz Ty autka, wnioskuję więc, że doświadczenia u Ciebie nie za wiele, a zniżek przysługujących z różnych tytułów oczekujesz ? Czy w przypadku wypłaty odszkodowania zgodzisz się na zaniżone kwoty ? Na pewno nie, bo uznasz, że należy się 100%, prawda ? Więc wiedz bratku, że żółtodziobom należy się również zapłacić składkę w wysokości 100%, ponieważ należą do grupy zwiększonego ryzyka. Tego rodzaju praktyki powodują, że koszt ochrony ubezpieczeniowej wzrasta, a to, już nie bardzo mi się nie podoba. Swoją drogą ciekawy jestem, które z towarzystw ubezpieczeniowych uszczęśliwisz.
Madero / 77.115.230.* / 2009-07-02 18:24
Haś jakie ty bzdury piszesz jak sie kogoś dopisuje jako współwłaściciela to biorą pod uwagę wiek i termin wydania prawka i podliczają ale nie jest to zwyżka 100% jak piszesz.
A odszkodowanie dostaje 100% chyba, że zataił wiek (poniżej 27) lub podał , że ma znizki a mu sie nie należały.
maggie86 / 89.174.13.* / 2009-07-03 21:01
jezeli jest to kwota wolna od podatku ( dla pierwszej grupy czyli dla ciebie jest to kwota 9.637 zł) nie trzeba składac niczego w US pod warunkiem ze jest to pierwsza darowizna wciągu 5 ostatnich lat. W Wydziale komunikacji nie wymagaja zaswiadczen z US, wystarczy im umowa darowizny.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy