Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Debata ekonomistów. Bez Jacka Rostowskiego będzie ułomna

Debata ekonomistów. Bez Jacka Rostowskiego będzie ułomna

Wyświetlaj:
Pilsener / 2012-09-24 00:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przede wszystkim nie powinien nazywać się "fachowcem", "ekspertem" czy "autorytetem" ten, komu politycy wypłacają pensje - bo takich "fachowców" to ja mam na swoim podwórku: gdy popsuły się schody to eksperci mówili "rozebrać" ale lokalny polityk nie, on wie lepiej, nasłał swoich "fachowców" i dziwnym trafem tacy, co chcieli rozebrać nie byli nigdy zapraszani, zostali tylko tacy, którzy mieli "jakąś" radę - brali więc po 500-1000 za ekspertyzę techniczną i lali beton - i tak betonowali dwa lata niemal bez końca a schody i tak trzeba było rozebrać.

Podobnie zabetonowana jest niestety nasza scena polityczna a eksperci których opinia nie jest zgodna z linią partii są posyłani natychmiast do diabła - już Hitler opłacał naukowców by dostarczali dowodów na wyższość rasy aryjskiej - ale jak widać, społeczeństwo mieniące się "wolnym i demokratycznym" akceptuje tego typu metody bez większych problemów.
wlodomur / 89.74.194.* / 2012-09-23 23:55
Właśnie bez bufona z angielskim paszportem,będzie bardziej ciekawa.
precz z debilami! / 83.24.110.* / 2012-09-23 20:55
Toż to chore państwo. Tych debili należy odsunąć siłą od władzy. Zresztą już niedługo to nastąpi. "Czy jest nor­mal­ne, by w su­we­ren­nym kra­ju mi­ni­strem fi­nan­sów zo­stał Bry­tyj­czyk, nie po­sia­da­ją­cy na­wet do­wo­du toż­sa­mo­ści kra­ju, któ­re­go fi­nan­sa­mi ma za­rzą­dzać? Czy moż­li­we by­ło­by to w Niem­czech, Fran­cji, Wiel­kiej Bry­ta­nii? W Pol­sce, jak wi­dać na przy­kła­dzie Ja­na Vin­cen­ta Ro­stow­skie­go, by­ło to moż­li­we. Bio­rąc pod uwa­gę, że Ro­stow­ski kil­ka dni te­mu brał udział w po­sie­dze­niu Gru­py Bil­der­berg, trze­ba za­dać py­ta­nie – ko­go tak na­praw­dę on re­pre­zen­tu­je?

Do­nald Tusk mia­no­wał Ro­stow­skie­go skarb­ni­kiem na­szej ka­sy 16 li­sto­pa­da 2007 r. Opi­nia pu­blicz­na w Pol­sce zo­sta­ła wów­czas cał­ko­wi­cie za­sko­czo­na oso­bą no­we­go mi­ni­stra. Po pierw­sze pra­wie nic o nim nie wie­dzia­no, a po dru­gie szyb­ko oka­za­ło się, że mi­ni­ster jed­ne­go z naj­bar­dziej new­ral­gicz­nych re­sor­tów na sta­łe miesz­ka w Wiel­kiej Bry­ta­nii i nie ma pol­skie­go do­wo­du oso­bi­ste­go. Mia­no­wa­nie na tak waż­ny urząd ob­ce­go oby­wa­te­la, któ­ry bę­dzie miał de­cy­du­ją­cy wpływ na bi­lans pol­skich dłu­gów, we­wnętrz­ną sta­bil­ność fi­nan­so­wą pań­stwa i stra­te­gię go­spo­dar­czą, wy­da­je się nie do po­my­śle­nia. War­to za­dać py­ta­nie – czym kie­ro­wał się pre­mier Tusk przy tej no­mi­na­cji, bo fa­chow­ców w kra­ju nie brak..."
103 / 37.30.57.* / 2012-09-23 20:51
A czy mój sąsiad pan Kowalski też jest zaproszony na debatę fachowców od ekonomii? A zna się dużo lepiej od kordupla ponieważ od dwudziestu lat sprzedaje na rynkach i jak na razie pobudował dwa domy, wykształcił trójkę dzieci / studia/, ma dwa samochody i jeszcze płaci haracz na takich nieudaczników jak kaczyński. Alle jaja.
WC bez pisuaru / 91.146.250.* / 2012-09-23 20:22
Przecież nie o debatę chodzi, po choleę minister finansów który mówi biegle po angielsku, a wdodatku zna się na ekonomii.

Tam potrzeba ekspertów od pajacowania, kwakania .... gdzie błyśnie (już pprzygotowanym) dowcipem sam prezes Kaczyński !!!
nałeczowianka / 79.186.174.* / 2012-09-23 20:11
Można by rzec za naszym słynnym Bronkiem - Jaki Prezydent taki doradca
kaka88 / 194.33.72.* / 2012-09-23 19:33
Oczywiście lepiej jest zadłużać kraj po cichutku a po bankructwie, wyjechać do Londynu lub Brukseli. Dzięki za takich fachowców.
Drań / 178.181.78.* / 2012-09-23 19:11
Pan Nałęcz zawsze był a polityczny jak prezydent. Czyli wspiera rząd przeciw opozycji. Jasno dał do zrozumienia co musi się stać aby debata miała sens. Popatrzy ma osiągnięcia ministra Rostowskiego:

- wyższe akcyza na paliwo i papierosy;
- wyższy podatek VAT;
- "reforma emerytalna" która okrada przyszłych emerytów. Środki są wydawane bieżące łatanie dziury budżetowej;
- wzrost zadłużenia kraju;

Te "osiągnięcia" dyskwalifikują go jako "ekonomistę". Dziwi mnie również, że w chwili gdy obejmował tekę ministra finansów nie pokusił się o plany alternatywne i wieloletnie.

Polacy wydają na alkohol 35 mld zł czyli tle samo co na obsługę długu.
Rostowski rujnuje kraj / 79.185.181.* / 2012-09-23 19:01
ROSTOWSKI ZROBIŁ JUŻ SWOJE. ZADŁUŻYŁ W CIĄGU 5 LAT POLSKĘ BARDZIEJ NIŻ ZADŁUŻYŁA SIĘ W TYM CZASIE GRECJA. EKONOMIŚCI BĘDĄ ROZMAWIAĆ DO CZEGO TO KRAJ DOPROWADZI.
tomekkkkkkkkkkkkkkkkk / 94.129.103.* / 2012-09-23 18:53
Rostowski robi "ZEBY ZYLO SIE LEPIEJ". Ten lach nie zasluguje zeby sprzatac u Kaczynskiego. Rostowski nie dobry jestes!!!
dfghk / 77.255.15.* / 2012-09-23 18:53
tylko 400 mld zł tyle jego działania są warte.
AMEN / 77.255.15.* / 2012-09-23 18:49
to jest pieczenie bez piekarza,budżet od 5 lat oparty na pożyczaniu,każdy głupi tak potrafi,ciekawe czemu prywatnie się nie zadłuża, paskudny pejs ,sam powinien te pożyczki spłacać
dgen / 2012-09-23 17:05 / Tysiącznik na forum
po raz kolejny pytam -
jak rostowski rozliczał dochody osiągane w Polsce zanim otrzymał polski numer NIP ???????????
bsf / 77.253.102.* / 2012-09-23 17:04
Ha ha ha ! znawcy POlityczengo POdwórka mam was dość !!!
andi5 / 62.244.139.* / 2012-09-23 17:13
Oby żyło się lepiej!

Jaki był powód ataku na Libię?
* PKB per capita = $14,192
* każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
* bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
* miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
* każdy noworodek = jednorazowo $7,000
* po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
* na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
* zakaz wysokich podatków i ceł
* darmowe edukacja i opieka zdrowotna
* edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
* sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. spożywcze
* surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
* liczne apteki z darmowymi lekami
* podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
* nie ma opłat za czynsz
* nie ma opłat za energię elektryczną
* zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
* pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
* zakaz usług w zakresie nieruchomości
* osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
* paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
* Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami
*duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.
* Kadafi wyłożył 300 mln dolarów na satelitę TELEKOMUNIKACYJNEGO i uratował całą Afrykę przed haraczem 500 milionów dolarów co roku za połączenia telefoniczne dla zachodnich firm
* w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]
* jednym słowem – robił wszystko aby obywatele Libii ale i cała Afryka raz na zawsze odcięli się od oszukańczej demokracji zachodu No i długo się nie powymądrzał totalitarny cwaniaczek jeden
dla chcącego - nic trudnego / 91.102.104.* / 2012-09-23 18:12
Pamiętam jeszcze obiecane każdemu Polakowi po 300 tys. PLN - jak liczę ile mi się od tej niewypłaconej , niestety , kwoty należy ustawowych odsetek, to ...
A.K. / 178.42.51.* / 2012-09-23 17:00
Rostowski przez pięć lat pikł takie pieczywo, że wielu na nie nie stać i masa ludzi ma PO tym pieczywie wrzody układu POkarmowego i POjechała za lepszym chlebem za granicę.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy