Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Debata o OFE: Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u

Debata o OFE: Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u

Wyświetlaj:
jakub2 / 37.47.250.* / 2013-05-08 19:18
Mamy gdzieś wasz ZUS tak jak i OFE , oszuści!!! a do tej pory to nie wiedzieli że sie okrada
społeczeństwo w OFE jak i w ZUSie? to niech teraz tusk i inni oddadzą nam pieniądze z własnych
kieszeni, czy to spoleczeństwo sobie samowolnie stworzyło OFE , nie ma teraz
odpowiedzialnych ?dobrze wszyscy wiedzieli że kolesie sie tam obławiają , a teraz
OFE się zamknie jak by nigdy nic się nie stało i nich się motłoch cieszy ze rząd
ich uratował przed tym całkowitą utratą kasy na emeryturę
FDA / 188.116.35.* / 2013-05-02 07:26
Żeby wybierać trzeba wiedzieć co się wybiera.
Wybieranie ZUS czy OFE bez ustalonych zasad wypłat emerytur z OFE nie ma sensu.Bo gdy dużo ludzi wybierze OFE to zostaną ustalone zasady takie że przeciętnie "odzyska" się stamtąd 30, 40% kapitału.
Zapiszmy w ustawie że każdy ma zagwarantowane odzyskanie 100% pieniędzy tam zgromadzonych i zobaczymy ilu ludzi z tego zrezygnuje.
A tak to przypomina znany konkurs-którą kopertę pan wybiera? O miał pan pecha-w tej drugiej było 10X więcej pieniędzy!
Marcin Kot / 2013-04-25 14:58
Nie wiem jak Was , ale mnie osobiscie choelrnie śmieszy ten artykuł, sam tytuł już mnie rozbraja... ja gdybym miał wybór to bym w ogóle nei lokowął pieniędzy w bankrucie jakim jest ZUS... niestety wyboru mi nie dano pod groźbą karalną...
antyziemian / 2013-04-25 11:21
jaka debata?? to powinni rozwiazac ten caly rzad i przedterminowe wybory zrobic!! to nie jest normalne ze ludzie nic nie robia jak w zywe oczy rzad ich oklamuje i okrada na wlasna korzysc... zmienic to wszystko od fundamentów i zbudowac nowy rzad
jaro676 / 83.238.10.* / 2013-04-25 08:44
15% BEZROBOCIA !, NIE MÓWIĄC O UKRYTYM -TEGO OD CZASU WOJNY SIĘ NIE PAMIĘTA !, CO DRUGI POLAK NIE MA PRACY !, JUŻ 2,5 MIL. NA DOROBKU ZA GRANICĄ !, DRÓG NIE MA BO CHINCZYCY -BE !, POLKIE FIRMY -BE !, TO MOŻE RZĄD SAM WYBUDUJE TE DROGI ? TAK NIE RÓBMY NIC LEPMY PIEROGI !, DROŻYZNA !, NIEZROZUMIENIE SPOŁECZE !, SKOK NA EMERYTÓW !, WOJSKO !, CAŁĄ MUNDURÓWKĘ !, SŁUŻBA ZDROWIA W OPŁAKANYM STANIE ! -PO CO LECZYĆ LUDZI WG. PANA ARŁUKIEWICZA NIECH UMIERAJĄ ! -NIE DAMY IM LEKÓW !, OŚWIATA W OPŁAKANYM STANIE ! -LIKWIDUJMY SZKOŁY !, PO CO NAM WYKSZTAŁCIUCHY !, PKP, STOCZNIE, LOT, FSO, CAŁY PRZEMYSŁ -ZLIKWIDOWAĆ, SKONSOLIDOWAĆ, KOMERCJALIZOWAĆ, SPRYWATYZOWAĆ !, LUDZI NA BRUK LUB ZATRUDNIĆ ZA GŁODOWE PENSJE, A CO TAM ! PO PROSTU BURDEL, JAKIEGO MOJA BABCIA/DZIADEK NIE PAMIĘTAJĄ ! I TERAZ MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM LEWICO WRÓĆ ! PRECZ Z RZĄDEM PO/PSL !
ficio76 / 31.175.153.* / 2013-04-24 18:10
OFE nie jest po to by istniała sobie giełda czy rynek kapitałowy tylko po to by ludzie mieli emerytury !!
Zlikwidować złodziejskie OFE zanim rozkradną nasze pieniądze jak AmberGold czy SkyClub. Będzie to z pożytkiem dla emerytów, budźetu państwa i długu publicznego. Albo przynajmniej dajcie możliwość swobodnego wyboru pomiędzy OFE ,a ZUS skoro niby żyjemy w wolnym ,demokratycznym państwie. Niech każdy sam wybierze czy chce należeć do prywatnego OFE czy państwowego ZUS-u.
kuca / 109.196.152.* / 2013-04-24 21:56
Kto Ci płaci za agitki?
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-04-24 17:06
Aby mieć wybór to najpierw trzeba zwrócić 2,1 biliona zł pobranych składek przez ZUS. Jakoś o swoich długach emerytalnych tak łatwo zapominają niektórzy. A to zwykłe złodziejstwo. Jak się brało gotówkę to teraz trzeba wypłacać emerytury a nie kombinować.
funio / 80.150.85.* / 2013-04-24 16:41

Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u

CZY TO PRAWDA POLACY????????
m-53 / 95.49.168.* / 2013-04-24 09:24

Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u

To jest początek propagandy umożliwiającej Tuskowi położenie łapy na kasie z OFE.
Drań / 93.159.53.* / 2013-04-24 08:50
Ten kto nadał tytuł jest manipulantem a nie dziennikarzem.

Cytuje z treści artykułu:

- Ci, którzy lubią mieć wybór, niekoniecznie stawiają na ZUS - tak wyniki sondażu komentuje rzecznik ubezpieczonych Aleksandra Wiktorow.

A teraz tytuł:

Debata o OFE: Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u.

Jestem Polakiem i nie przeniosę się do ZUS. Dlaczego? Bo wolę realne pieniądze od zapisów na kontach, które każdy urzędnik może wykasować na polecenie Sejmu, rządu etc. A tak działa ZUS?

Proszę o informacje jakie są koszty działania ZUS-u i wszystkich OFE. Porównajmy kto jest bardziej efektywny jeżeli chodzi o koszty? Brak danych? Dlaczego? Czytelnik niech odpowie sobie sam.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-04-24 17:10
Dane są. Pszukaj sobie w internecie. Tylko to co ukradną OFE to wywiozą za granicę a koszty ZUS-u to koszty krajowej biurokracji.
Prezesi w OFE zarabiają po 63 tys. zł miesięcznie.
m-53 / 95.49.168.* / 2013-04-24 09:20

jest manipulantem a nie dziennikarzem.

Zgadza się.

Za dobrowolną przynależnością do OFE jest także opozycja.

Możliwość wyboru była i jest propozycją opozycji , która została oprotestowana przez rząd

Najnowsze wpisy