Forum Forum podatkowePIT

deklaracja PIT poczta?

deklaracja PIT poczta?

astrolot / 2013-03-12 09:02
Czy rozliczenie podatkowe PIT mozna wyslac poczta do urzedu skarbowego? Czy tylko albo osobiscie albo przez internet mozna sie rozliczyc? Zastanawiam sie czy jest cos takiego mozliwego wogole
Wyświetlaj:
PBDA Consulting / 2013-03-12 13:05
Dzień dobry,

Oczywiście jest możliwość wysłania PIT'u do Urzędu Skarbowego za pomocą usług Poczty Polskiej. O terminie nadania PIT'u, w przypadku zwykłego listu decyduje data wpływu do urzędu, natomiast w przypadku listu poleconego, data nadania listu przez Pocztę Polską. List polecony jest o tyle bezpieczny, iż w razie niedostarczenia PIT'u w terminie, posiadamy dowód jego nadania, świadczący o tym, że obowiązek podatkowy został wykonany, a wina za niedostarczenie przesyłki leży WYŁĄCZNIE po stronie poczty. Radzimy jednak nie czekać do ostatniej chwili!
Tola12 / 2013-03-12 15:49
Moim zdaniem chyba lepiej wypełnić dekrlarację po przez internet...wydaje mi się że to najlepsze wyjście, najłatwiejsze i najszybsze...
astrolot / 2013-03-12 14:47
dziekuje, chyba jednak skorzystam z opcji rozliczenia sie przez internet bo jest prosciej i szybciej. dzieki za odpowiedz
belladonna / 2013-03-12 17:06 / Tysiącznik profesjonalny
Przez Internet nie dopłacasz (polecony) itd. Ja korzystam z tego od samego początku, PIT zawsze dotarł, a w tym roku miałam zwrot po 6 dniach od wysłania :)
PS. Ale trzeba dojść do finału pt. Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). I nie korzystać ze stron testowych, a Min. Fin. :)
slepykurak / 2013-06-24 09:28
po 6 dniach? a keidy sie rozlicczales? ja tez rozliczalem sie przez internet i czekalem 2.5 miesiaca prawie ;/ wszyzscy tak zachwalali ten internet ze szybko zwrot nastepuje a tak naprawde roznie z tym bywa. Mozesz przyblizyc czas keidy sie rozliczales ze po tak krotkim czasie otrzymales zwrot? pozdrawiam!

Najnowsze wpisy