Forum Forum podatkowePIT

PIT-37 - nie złożenie deklaracji

PIT-37 - nie złożenie deklaracji

lerc / 83.20.150.* / 2012-11-29 18:46
Witam wszystkich,
w tym roku po raz pierwszy składałem w US PIT-37 przez system e-deklaracje. Formularz wysłałem na ostatnią chwilę bo 30 kwietnia i żyłem w przekonaniu o rozliczeniu się z fiskusem. Aż do dzisiaj... chcąc sprawdzić pewną informację w formularzu uruchomiłem program e-deklaracje gdzie z przerażeniem zauważyłem, że moja deklaracja widnieje w folderze "wysłane-odrzucone" z kodem błędu 414 (Weryfikacja negatywna - błąd w danych autoryzujących np. błąd w nazwisku, pierwszym imieniu, dacie urodzenia, NIP, numerze PESEL, kwocie przychodu). Zastanawiam się czy US taką sytuację traktuje jako nie złożenie deklaracji podatkowej? Z drugiej strony nie dostałem od nich żadnej informacji czy wezwania a mamy 29 listopada czyli pół roku od terminu.

Zastanawiam się co teraz? Wydrukować PIT, czynny żal u lecieć do US? Mogę się w związku z tym spodziewać jakiejś kontroli? Poradźcie coś.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
belladonna / 2012-12-06 20:19 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli ten sam post "wyczaję" na innym forum wcześniej, to tam odpowiadam. A że udało mi się mieć ten sam log, to zazwyczaj tutaj nie informuję, że już się wyprodukowałam "tam" lub, ze już tam ktoś to rozwiązał. A "tam" jest więcej ludzi od tematyki PIT, VAT itd :)

Najnowsze wpisy