Forum Polityka, aktualnościKraj

"Determinacja Polski ws. reform przykładem dla Europy"

"Determinacja Polski ws. reform przykładem dla Europy"

Wyświetlaj:
sfera2 / 2010-07-12 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Najtrudniej być prorokiem we własnym kraju. W Polsce to już w ogóle nie jest niemożliwe ponieważ wszyscy uważają się za proroków czy jasnowidzów. Każdemu wydarzeniu towarzyszy nie tylko przepowiadanie skutków sprowadzających się do tragedii narodowej, ale jeśli to się nie sprawdza, to oskarża się o fałszowanie wyników, lub ukrywanie prawdy.
To z czym spotykam się nie tylko na forach w internecie, gdzie emocje często biorą górę nad rozsądkiem i jest to zrozumiałe, ale są media które w bezczelny i cyniczny sposób manipulują prawdą, lub wręcz przedstawiają nieprawdę. Takie zachowanie uważam za niegodne dziennikarza i powinno być piętnowane w środowisku medialnym. Jednak nie, nawet ci co należycie przekazują informacje, przechodzą nad tym do porządku i nie dementują spreparowanych informacji czy faktów.
Odnoszę wrażenie że garstka rozhisteryzowanych politykierów trzyma w szachu dziennikarzy i większość mediów.
Jak na razie to prezydent elekt i premier mają lepszą prasę zagranicą, niż w kraju. Ja osobiście bardzo doceniam działania premiera i tylko dla tego sympatyzuje z PO. Oczywiście opluć i wyśmiewać można każdego, ale mało jest takich, do których pasowałoby określenie mąż stanu, czy czołowy polityk.
O prezydencie elekcie nie można jeszcze mieć wyrobionego zdania, ale te kilka podjętych decyzji kiedy pełnił obowiązki prezydenta rokuje, że to będzie jednak dobra prezydentura.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-07-12 13:45

...zwiększenie wieku emerytalnego...

a w trakcie wyborów Komorowski zażekał się, że nie będzie konieczne podnoszenie wieku emerytalnego.
jackol / 84.38.17.* / 2010-07-13 08:10
w najbliższym czasie, ale za rok "zmieni się sytuacja społeczna" i podniesienie wieku będzie konieczne
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-07-12 13:04
„Co zakłada projekt ustawy reprywatyzacyjnej? Rząd chce przeznaczyć na rekompensaty 20 mld zł. Tyle może wygospodarować, sprzedając należące jeszcze do Skarbu Państwa akcje przedsiębiorstw i nieruchomości. Rząd spodziewa się jednak, że roszczenia mogą wynieść nawet 100 mld zł. Jeśli tak się stanie, pokrzywdzeni odzyskają około 20 proc. majątku. Rząd nie chce dać wyższych rekompensat, bo musiałby zadłużyć państwo albo podwyższyć podatki. Z kolei mniejsza niż 20 proc. rekompensata też jest raczej wykluczona, bo tyle otrzymali polscy obywatele, którzy utracili majątki za Bugiem.
Wnioski o rekompensaty będzie można składać przez 12 miesięcy od wejścia w życie ustawy. Później będą one wypłacane przez kilkanaście lat.
Kto będzie miał do nich prawo? – Ci którzy w chwili utracenia majątku byli polskimi obywatelami, oraz ich potomkowie. Ci ostatni nie muszą już jednak mieć polskiego obywatelstwa – zaznacza Maciej Wiewiór rzecznik Ministerstwa Skarbu. Nie jest też konieczne, aby beneficjenci dzisiaj mieszkali w Polsce. Czy na rekompensaty mogą też liczyć polscy obywatele żydowskiego pochodzenia? Tak. Celem ustawy jest co prawda zrekompensowanie konfiskaty majątków zabranych przez komunistów w latach 1944-1962. Jednak władze PRL przejmowały majątek zagrabiony przez III Rzeszę na terenie Polski. Ustawa stawia pokrzywdzonych przed trudnym wyborem. Albo przyjmą 20-procentową rekompensatę, albo będą starali się w sądach o odzyskanie całości swojej własności, ryzykując, że nie dostaną nic. Jak będzie wyceniana wartość odebranej własności? Postanowiliśmy opierać się na dziś obowiązujących cenach.”
buc_pucybut / 2010-07-12 12:15 / Tysiącznik na forum
Na razie reforma to została zrobiona prywatyzacyjna vle łatanie dziury reszta będzie zrobiona jak stołki zostaną obsadzone żeby nie wyszło na jaw jak z reforma hazardowa
konserwa / 2010-07-12 12:03 / Tysiącznik na forum
Kolejny raz okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach. Co innego z determinacją mówić o reformach a co innego je przeprowadzać !!!! Te dwie rzeczy pomylił dziennikarz z The Wall street Journal. Bo jeśli chodzi o zaangażowanie w mówieniu o reformach to trzy lata gadania zasługują na takiego Nobla z Ekonomii a może wymyśla Nobla z PRu wtedy Tusk i jego rząd będą pierwsi w kolejce żeby dostać tę nagrodę.
Panowie do k. nędzy do roboty do roboty !!!!!
sfera2 / 2010-07-12 16:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolejny jasnowidz, teraz już poprawia media zagraniczne, ponieważ piszą nie to, coby chciał. Reformy w kraju są jednak prowadzone pomimo działania poprzedniego prezydenta jako hamulcowego, może tempo nie jest oszałamiające, ale opozycja zamiast patrzyć na ręce rządowi, wspierała prezydenta w roli hamulcowego. Mam nadzieje że teraz to się zmieni, więc zamiast biadolić patrzmy na ręce rządu i prezydenta.
ojro / 91.193.208.* / 2010-07-12 11:53

Prezydent elekt Bronisław Komorowski, podobnie jak polski premier Donald Tusk, jest zaangażowany w reformę gospodarczą zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej

Szkoda, że jakoś nie widać tego zaangażowania w postaci konkretnych reform. Ten rząd jest bardziej zaangażowany w mówienie o reformach i obiecywanie czego to oni nie zrobią wkrótce.
unita / 80.50.238.* / 2010-07-12 22:01
Tusk i jego rząd będą reformować tylko to, co da im wysokie notowania w sondażach.
jędrus300 / 83.17.181.* / 2010-07-12 11:42
i powinni to zrobić nie bacząc na tych nierobów z ZZ i "cudotwórców" z PiS'u, którzy tylko obietnice bez realnego pokrycia składać umieją i mącić "prostym" ludziom w głowach, obiecując gruszki na wierzbie. Niech zreformują urzędy, KRUS i spółki z udziałem skarbu państwa (moim poniekąd) a przede wszystkim służbę zdrowia - przekazać w ręce ludzi kompetentnych szpitale a nie żeby pseudo dyrektorzy z ramienia partyjnego mianowani, nieudolnie zarządzali i marnowali publiczne pieniądze!
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-12 11:46
Wyjmij glowe z piasku bo nie masz pojecia co sie wokol ciebie dzieje.

Niech zreformują .... KRUS

To jest przyklad twojej ignorancji.
Jedyne co moze to wytlumaczyc jest to, ze jest ci dobrze z obietnicami PO ktore nigdy nie beda spelnione.
jędrus300 / 83.17.181.* / 2010-07-12 12:42
a może jakiś przykład tej mojej ignorancji! bo chyba to, iż moim zdaniem reforma KRUS'u jest konieczna - jak i wiele innych, ni jak się ma do ignorancji !?
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-12 13:05

Jedyne co moze to wytlumaczyc jest to, ze jest ci dobrze z obietnicami PO ktore nigdy nie beda
spelnione.

Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.
Cytujesz dzialania ktore rzad PO obiecal ze nie zostana wykonane.
m.in. reforma KRUS i prywatyzacja sluzby zdrowia.
Dla mnie jest to objaw ignorancji.
Zacytuj moze jeszcze te:

obietnice bez realnego pokrycia.... obiecując gruszki na wierzbie

PiS-u.
Jędrus300 / 83.17.181.* / 2010-07-12 14:53
W powyższym artykule nie ma słowa o KRUS'ie czy służbie zdrowia, także wybacz ale to Ty chyba nie rozumiesz co ja napisałem. Co PO (i inni) obiecuje to jest inna sprawa i trzeba na to patrzeć z przymrożeniem oka a co powinni zrobić to już inna rzecz. Nadal nie wiem gdzie ta moja Ignorancja?
Odnośnie PiS'u obietnice wyborcze Jarosława, moim zdaniem nie mają pokrycia w rzeczywistości - bo nie było by na to KASY!!
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-12 22:37

W powyższym artykule nie ma słowa o KRUS'ie

Czy Ty czytasz co sam piszesz?
Ja nie komentowalem artykulu tylko Twoje wypociny.

Niech zreformują urzędy, KRUS i spółki z udziałem skarbu państwa (moim poniekąd) a przede wszystkim służbę zdrowia - przekazać w ręce ludzi kompetentnych szpitale a nie żeby pseudo dyrektorzy z ramienia partyjnego mianowani, nieudolnie zarządzali i marnowali publiczne pieniądze!

Ty jest wlasnie widoczna Twoja ignorancja bo wyliczyles w wiekszosci nie bedzie zrealizowane. No chyba ze zlamia swoje obietnice wyborcze.

Co PO (i inni) obiecuje to jest inna sprawa i trzeba na to patrzeć z przymrożeniem oka a co
powinni zrobić to już inna rzecz.

Sadzac po tym cytacie Ty lubisz byc oszukiwany przez swoich wybrancow.
Dla mnie to tak sie zachowuje czlonek jakies religijnej sekty.
Kochasz ich niezaleznie co mowia.

Odnośnie PiS'u obietnice wyborcze Jarosława, moim zdaniem nie mają pokrycia
w rzeczywistości - bo nie było by na to KASY!!

Ja cie nie pytalem o cytat z GWyborczego czy TVN-u.
Powtorze.
Zacytuj te obietnice wyborcze bez realnego pokrycia.

Najnowsze wpisy