Forum Forum prawnePracy

dieta za wyjazd do pacy za granice -niemcy

dieta za wyjazd do pacy za granice -niemcy

grzegorzKina / 2008-07-22 14:09
witam serdecznie .
zwaracam sie z zapytaniem odnosnie diety jaka praysługuje za prace poza granicami kraju RP , dokładnie chodzi mi o Niemcy ,
z tym mam problem poniewaz pracuje na umowe o prace i dostałem propozycje wyjazdu na 6 miesicecy do niemiec .
Jaka mi przysługuje dieta jesli nie mam umowy na stałe tylko czasowa i jaka stawaka godzinowa przysługuje taka jak w kraju czy inna ?
czy ktos sie orietuje i moze mi powiedziec cos na ten temat , bardzo dziekuje GK
Wyświetlaj:
19Martulla85 / 178.36.224.* / 2012-02-21 15:51
mam pytanie w naszej firmie sa organizowane wyjazdy do niemiec na okres miesiaca za kwote 20 euro na dobre dodam ze wyzywienie musismy zapewnic sobie sami czy jest to zgodne z kodeksem ?? czy forma moze narzucic sobie własna kwote diety czy rpacodawca musi wyrownac braki? prosze o konkretne argumenty dzieki ktorym bede mogla isc na rozmowe do prezesa.
pulpecik / 81.190.42.* / 2011-11-06 20:10
witam
pracuje w firmie transportowej i codziennie jestem w niemczech przynajmniej na 6 h.
podobno nalezy mi sie czesc diety.
czy to prawda? jak tak to w jakiej wysokosci i na co powolac sie podczas rozmowy z szefem (np art kp )pozdrawiam :)
przewodnick / 2008-07-29 00:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kwota diety 42 EUR za dobę.
Jeśli umowa o pracę zawarta była w POlsce, to obowiązują polskie stawki minimalnego wynagrodzenia.
ciotka / 87.105.191.* / 2010-04-10 19:41
nasza firma płaci nam diety za jeden dzień 25EURO
czy to jest legalne ze firma sama nam obniżyła kwotę diety?
szklarek / 2010-04-13 10:23
Może w związku z częściowym wyżywieniem dieta jest obniżona zupełnie legalnie ?
Proszę sprawdzić tu:
http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/wskazniki/diety_zagraniczne/

Najnowsze wpisy