Forum Forum podatkoweInterpretacje

diety zagraniczne a PIT

diety zagraniczne a PIT

skomentuj
kal800 / 2006-02-23 12:39
Witam,

Czy pobierane przeze mnie diety za podróże służbowe zagraniczne musze doliczyć do przychodu i zapłacić za nie podatek?

pozdrawiam
k800
Wyświetlaj:
zbyhoo / 2006-02-24 21:20
Rozumiem ze chodzi ci o zaliczki na podróże służbowe jako pracownikowi przedsiębiorstwa? w takim razie po zakończeniu podróży powinieneś sie rozliczyć z kosztów z firmą i reszte pieniędzy zwrócić kasie firmy( jak w praktyce jest to już inna sprawa:). Pienądze te w zadnym momencie nie należą do ciebie ( należą do firmy która daje ci zaliczke a potem się rozlicza z tobą i wpisuje to w swoje koszty) wiec nie są twoim przychodem osobistym i nie musisz wymieniać go w PIT-ach.
tereska103 / 91.192.88.* / 2012-03-26 09:44
DIETY ZAGRANICZNE ODLICZA SIĘ OD PRZYCHODU I NIE PŁACI SIĘ ZA NIE PODATKU.
wiwan / 2012-03-26 14:06
Tylko do LIMITU * wysokości. Co wynika z art. 21, ust.1, pkt.16 ustawy o PIT.

* określony w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej
skomentuj

Najnowsze wpisy