Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dla zainteresowanych CSG S.A.

Dla zainteresowanych CSG S.A.

marlon35 / 2008-03-21 14:46
Amber ma wyłączność na rokowania ws. prywatyzacji Stoczni Gdynia
DI, PAP
21.03.2008 14:28
Czytaj komentarze(0)
Firma Amber Sp. z o.o. ma wyłączność na rokowania z Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP) w sprawie prywatyzacji Stoczni Gdynia - poinformował w piątek rzecznik prasowy stoczni Janusz Wikowski.

"Teraz rozpoczną się negocjacje dotyczące ceny akcji stoczni i sposobu, w jaki firma je przejmie oraz inwestycji, jakie będzie w stanie przeprowadzić w naszej firmie" - powiedział Wikowski.

Amber Sp. z o.o. to spółka zależna kapitałowo od notowanego na giełdzie przedsiębiorstwa Złomrex - jednego z największych w Polsce dostawców złomu stali oraz metali nieżelaznych, a także producenta i dystrybutora wyrobów hutniczych.

MSP chce sprzedać wszystkie posiadane akcje Stoczni Gdynia, przy czym nie mniej niż 9 mln 164 tys. 120 akcji. W grudniu ub.r. oferty na ich kupno złożyły trzy firmy: Amber Sp. z o.o., Ray Car Carriers Limited oraz Marine Co Sp. z o.o. W wyniku dalszych negocjacji MSP wyznaczyło do kolejnej tury rozmów dwie pierwsze firmy.

Stocznia Gdynia jest największą i najnowocześniejszą stocznią w Polsce. Zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, współpracuje z kilkoma tysiącami poddostawców i podwykonawców w całej Polsce. Specjalizuje się w budowie skomplikowanych technologicznie statków m.in. samochodowców, kontenerowców i gazowców LPG.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy