Forum Forum prawnePracy

dlaczego zatrudniają studentów?

dlaczego zatrudniają studentów?

małyMotyl / 2012-09-10 09:12
Powiedzcie mi proszę, dlaczego firmy tak chętnie zatrudniają studentów? Pzreglądam ogłoszenia o pracę i wszystko fajnie, aż do ostatniej linijki jak podają wymóg: student do 26 roku życia. To jest jawna dyskryminacja!!
Wyświetlaj:
loepzka293 / 2012-09-10 10:48 / -
no to niezle sie wycfanili;/ faktycznie dyskryminacja, ja mam 27 lat dalej studiuje i pracy nie moge nigdzie znalezc, czas chyba wyjechac za granice, bo tutaj nic dobrego mnie nie czeka
szklarek / 2012-09-10 10:17
Dotyczy to zdecydowanie tylko "zatrudniania" na umowę-zlecenie, bo w przypadku ucznia/studenta w tym wieku umowa taka nie stanowi tytułu do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego. Co sprawia, że zleceniodawca ma dużo mniej pracy papierkowej i obowiązków urzędowych oraz, co ważniejsze- że wynagrodzenie dla takiego zleceniobiorcy po prostu zleceniodawcę mniej kosztuje. Co wynika z faktu, że część składek jest płacona "po stronie" płatnika.

To zresztą widać doskonale w tym kalkulatorze:

http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/
zagubionaWświecie / 2012-09-10 10:59
ale zastanawiam się czy można w ogłoszeniu o pracę, wskazywać jako warunek ubieganie się o stanowisko albo status (student) albo wiek?
szklarek / 2012-09-10 11:16
W ogłoszeniu O PRACĘ rzeczywiście nie bardzo, gdy nie jest to wymóg ściśle związany ze stanowiskiem- zakaz dyskryminacji w pracy, jak i w rekrutacji do pracy wynika wprost z KP.

Ale w ogłoszeniu ZLECENIODAWCY jak najbardziej kryteria takie mogą się znaleźć

Najnowsze wpisy