student

jmnowacki / 2006-11-05 12:01
well - do kapitalu nie doszedlem, ale to, co robię bardziej traktuję jako "szkołę"... A co robię? Kiedyś sporo inwestowałem "wirtualnie"; rok temu wziąłem kredyt studencki (600zl miesięcznie) i zacząłem te pieniądze inwestować. Oczywiście prawdziwe i do tego pozyczone pieniądze inwestuje sie zupelnie inaczje niz wirtualne - stąd inwestuję głównie w fundusze - zdywersyfikowalem portfel na kilkanascie funduszy akcyjnych, hybrydowych, obligacji i pieniężnych ( z tych ostatnich sie wycofuję). Ponad połowa środków jest w funduszach akcyjnych - wśród nich dodatkowa dywersyfikacja - fundusze akcji zagranicznych, malych i srednich spółek itd. Do tego trochę środków w akcjach - tu analiza fundamentalna i szczypta "życzeń" (np. Apator kupiony przed splitem, zysk przyniósł dopiero po splicie) Ogólnie inwestuję w ten sposób od lutego - podział portfela uchronił mnie przed czerwcowymi spadkami, ale z drugiej strony nie przyniósł dużych zysków... Wsystkim studentom mogącym wziąc kredyt - polecam - mój przynajmniej sam na siebie zarabia :-) Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
sosna / 2006-11-18 11:33 / Kupujący na górkach
jmnowacki: ja postąpiłem dokładnie jak Ty, też wziąłem kredyt studecnki i zacząłem inwestować w fundusz, głównie zrównoważone. Dziwi mnie tylko tak duże rozproszenie gotówki w różnych funduszach (jak już zauważył to dannmann). Czy prowizje nie zjadają Twego zysku?
dannnmann / 83.19.96.* / 2006-11-17 17:26
Witam, dobrze kombinujesz, ale czy to dobre wyjscie rozdzielac portfel na az tak wiele jednostek ? to mialoby chyba sens jakbys na kazdej z nich mial wieksza kwote. Czy moglbys zobrazowac to na konkretnych liczbach ?
kropeczka / 2006-11-21 19:35
Jest taka firma która ma w swojej ofercie 23 fundusze o różnym stopniu ryzyka i można ustawić portfel w zależności od potrzeb. Ponadto 12 transferów w roku jest darmowych.Można zmieniać obserwując rynek
LukSobota / 2006-11-12 19:21
Strasznie mi sie podoba Twoja postawa - gratuluje!!! Tak trzymac!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy