Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Do sądu za odmowę sprzedaży na Allegro

Do sądu za odmowę sprzedaży na Allegro

Money.pl / 2006-12-13 18:57
Komentarze do wiadomości: Do sądu za odmowę sprzedaży na Allegro.
Wyświetlaj:
julka000 / 2009-09-15 15:58
dowiedzialem sie od znajomego, ze od niedawna za pomoca komorki mozna robic
zakupy. nie mowie o dzwonkach czy tapetach tylko o flimach, muzyce i ksiazkach!
mozna tak zrobic dzieki usludze OneStep - systemowi kupowania SMSem. dziala
prosto - szukasz sobie produktu, ktory chcesz kupic np w Filmie czy Dlaczego,
wysylasz SMSa do OneStep z kodem, ktory jest pod recenzja tego produktu i juz.
do 3 dni od zamowienia przesylaja Ci do domu produkty i placisz za wysylke tylko
7 zlotych. brzmi ciekawie - dzis sprobuje cos kupic i napisze wrazenia. co o tym
sadzicie? kupilibyscie cos przez SMSa?
przeM / 83.20.13.* / 2006-12-26 21:01
Właśnie szukałem tego artykułu bo znowu taka niedojda mi sie trafiła.... Wylicytowałem silnik za zeta tylko dlatego ze nikt inny nie chciał go kupić. I co ? Odmowa realizacji transakcji... i nie było słowa o pomyłce czy czymś takim. Nie po prostu ten ktoś uznał że ja sobie żarty z niego stroje jeśli myślę że on mi go za te złotówkę sprzeda...
To nie pierwsza tak moja transakcja, to są zwykłe oszustwa wobec allegro by uniknąć opłat. Mam żal tylko do allegro że nic nie robią w zakresie niesłusznie otrzymanych od tych oszustów komentarzy negatywnych. Myslę że nie daruję tym razem temu userowi tym bardziej że już mi się odgrażał negatywem bo poczuł się urażony tym iż kupiłem tak tanio jego silnik.... tu:http://www.allegro.pl/item151607986_mercedes_808.html
doskonale / 194.146.131.* / 2006-12-14 21:42
pomyślcie agresywni Internauci że Wam się trafiła taka pomyłka czy chętnie sprzedacie terenowego merca czy ferrari za tysiąc dolców.
Szkoda mi sprzedającego bo przegra sprawe
przeM / 83.20.13.* / 2006-12-26 20:53
koleś bez jaj to nie wielkanoc, nikt uczciwy nie będzie sprzedawał auta bez żadnej opcji no chyba ze ustawi odpowiednią cenę wywoławczą...
ad26ad / 217.153.133.* / 2006-12-14 12:20
I bardzo dobrze. niech straci ten samochod, oducza sie moze ludzie traktowac allegro jak podwórkowe interesiki. Mialem wiele przypadkow dziwnych akcji na allegro i ciesze sie ze ktos wreszcie dostanie za to po dupie. Tak samo allegro cos powinno zrobic z automatami ktore licytuja bez ingerencji czlowieka. Chcialem tak ostatnio cos kupic. Co podalem cene to system mi mowi ze gosciu mnie przebil o 5zł i to dokladnie w tej samej sekundzie co ja dalem moja cene. I jak byla cena 100zl to tak sie bawilem az do 300 i dalem sobie siana. Oczywiscie jak w ostatniej sekundzie dam cene wyzsza to i tak ten system pewnie przebije mnie o 5zl ,. W ten sposob wlasciciel przedmiotu sprzeda go "na niby " swojemu koledze ktory winduje cene. To tez jest nie uczciwe a nikt z tego sobie nic nie robi
przeM / 83.20.13.* / 2006-12-26 20:51
A może to nie kolega winduje cenę tylko chętny na zakup któremu tak zależy na kupnie iż daje wyską przebitke? Sam niejednokrotnie tak czyniłem gdy mi na czymś zależało i nie ważna była dla mnie cena...
Na tym polega aukcja. Gdy uważasz że cena Cię przerasta ustępujesz temu któremu ona odpowiada... Jak najbardziej uczciwe działanie na zasadzie ceny i podaży, (wczesne wykłady ekonomi juz na pierwszym roku kolego...)
obserwator.x. / 83.23.94.* / 2006-12-13 18:57
Sprawa jest bardziej złożona, sądzę że ta transakcja przejdzie do historii, wylicytowana kwota zaplaty jest niska , starczyłaby na zakup zabawki zdalnie sterowanej a nie stanowi uczciwej kwoty za zakupione auto. Myśle, że kupujący wykorzystuje nieumiejetność posługiwania się regulaminem Allegro przez sprzedającego i chce zakupic samochód po dampingowej cenie. Żle to świadczy o kupującym , że ucieka sie do Sądu, widocznie ma w rodzinie dobrych doradców znajacych sie na rzeczy. Oszuści do kwoty 50 zł są bezkarni bo nie można takiej kradzieży zglosić na policję, ale tez prawdą jest że nierzetelni allegrowicze maja zawieszane konta. Czytając ten incydent jestem zniesmaczony tym, ze transakcje wielotysięczne winny być pod specjalnym nadzorem , zeby sprzedający nie został nazwany łosiem bo sie pomylił, lub źle zastosowal procedury regulaminowe. Myśle że ten Pan który pozwał zostanie przez opatrzność osądzony i zakup nie przyniesie mu szczęścia.
przeM / 83.20.13.* / 2006-12-26 20:46
jak najbardziej to popieram. Sam niejednokrotnie zostałem oszukany przez sprzedających. To nie żadna pomyłka tylko zwykłe oszustwo wobec serwisu allegro. W ten sposób sprzedający chce uniknąć zapłaty prowizji od sprzedanego przedmiotu. Jest to celowe zaniżenie ceny, ale wówczs taki sprzedawca musi się liczyć z tym że ktoś go w końcu udupi.
Tak trzymać sam mam trzy takie sprawy i chyba też pójdę z nimi do sądu, a co mi tam dobry interes kupić autko z zeta...
Co mnie obchodzi że ktoś nie umie czytać... lub jest oszustem...
Na koniec jeszcze mnie zbluzgał od oszustów i dał mi negatywa za to że uczciwie wylicytowałem gówno którego nikt inny nie chciał kupić ot sprawiedliwość karguli...
halinka / 83.22.250.* / 2006-12-14 09:06
Sprawa -owszem jest złożona,ale nie można tu zarzucać nieuczciwości kupującemu, jak to napisał mój przedmówca. Winny jest sam sobie sprzedający. Zarówno w tym przypadku, jak i wielu innych. Sprzedający miał przynajmniej 3 wyjścia oferując auto do sprzedaży: określenie ceny minimalnej albo ustawienie ceny wyjściowej, albo opcji kup tera (mógł również zastosowac kombinacje tych opcji)- nie wybrał żadnej z nich. Pewnie wystawił aukcję od 1 zł i przed upływem aukcji nie zdążył jej zakończyć, albo zapomniał. Takich przykładów na allegro jest mnóstwo- i to nie tylko dotyczy takich zakupów gdzie w grę wchodzą tysiące złotych, ale i takich , które oscylują w granicy 100 zł. Jeśli mówić tu o "winie", to leży ona po stronie sprzedającego. Inna kwestia- to zagadnienie tzw. ceny godziwej.
dzem / 195.116.132.* / 2009-09-09 22:04
jak poszkodował parę groszy na cenę minimalna to straci paręnaście złotych na aucie!!! następnym razem pomyśli zanim wystawi aukcje!!!
Annie / 2009-09-13 13:41
i wez spokojny obywatelu zrob zakupy na allegro. mi tez zdarzylo sie raz stac sie ofiara serwisu co prawda nie robie tam zakupow czesto, bardzo rzadko wlasciwie ale jak zrobie to mnie " zrobia w konia:" i na tym sie handel konczy. eh. a serwisów typu allegro pojawia sie coraz wiecej. coraz wiecej tez oszustów.

Najnowsze wpisy