Forum Forum prawneCywilne

Umowa kupna sprzedaży na Allegro

Umowa kupna sprzedaży na Allegro

agabernacka322 / 2007-07-31 22:44
Witam
Proszę o poradę w następującej sprawie w dniu dzisiejszym na aukcji internetowej Allegro znalazłem ofertę sprzedaży notebooka za kwotę 212zł w ofercie kup teraz dokonałem takiej transakcji i otrzymałem potwierdzenie od portalu Allegro , że dokonałem kupna przedmiotowego notebooka za kwotę 212zł plus koszty wysyłki . Oprócz mnie trzy inne osoby również kupiły taki notebooka za kwotę 212zł od tej samej firmy bo na tej aukcji było wystawione 5 sztuk.
Następnie otrzymałem wiadomość od sprzedającego ,że na jego aukcji nastąpiła pomyłka i cena sprzedawanego notebooka miała być 2120zł a nie 212 za ile go kupiłem.
Proszę o komentarz czy taka umowa kupna sprzedaży jest wiążąca dla sprzedającego i czy mam prawo dochodzić swoich praw przed Sądem.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
rysiek góral / 178.42.162.* / 2013-01-18 09:16
Ja opisze z innej strony pomimo ze stary post ale da do myslenia nastepnym.
Sprzedaje jako firma na allegro ok 400-600 produktów miesiecznie. Ok 3% klientów po zakupie nie wplaca, nie pisze ze za pobraniem. Czy uwazasz ze powinienem tym 15 osobom kazdego miesiaca wytacza procesy sądowe o dokonczenie tranzakcji? 15osob x12miesiecy x200pln(srednia wartosc produktu)=36000pln
Myslisz ze wywalcze pomimo ze sie pomylili tak jak ty od tego sprzedawcy z racji ze sie pomylil?
doji / 2007-08-19 02:02 / portfel / Bywalec forum
Jeśli spojrzeć na to z innej strony...uważasz że w porządku jest okradać kogoś z 1900zł? Co sumienie Ci podpowiada?
redank / 90.195.220.* / 2007-08-19 01:01
Umowa sprzedaży notebooka na aukcji jest w pełni skuteczna (podstawa prawna art.70[2] § 2 K.C.) - zawarcie umowy w wyniku aukcji nastąpiło z chwilą udzielenia przybicia (tzn. z chwilą akceptacji opcji "kup teraz"). Umowa wiąże obie strony transakcji - Kupujący zobowiązany jest zapłacić cenę za wylicytowany przedmiot a sprzedający zobowiązany jest go wydać kupującemu. W razie odmowy wydania komputera osobistego kupujący może dochodzić jego wydania w postępowaniu sądowym.
......... / 83.24.123.* / 2007-08-01 14:30
JUZ BYLA KIEDYS TAKA SYTUACJA TYLKO ZE Z SAMOCHODEM ,
ALE ZASTANOW SIE GDYBYS TO TY SIE POMYLIL :/
Paweł_wwl / 87.96.14.* / 2007-08-25 18:57
W allegro wystawiasz aukcjie i klikasz dalej- sluzy to do tego ze mas zpodglad do sprawdzenia czy wszystko dobrze wystawiles. To juz problem sprzedajacego ze wystawia w pospiechu. Pozdrawiam Paweł

Najnowsze wpisy