Forum Forum inwestycyjneForex

do SIEROTA MARYCHA

do SIEROTA MARYCHA

marcinzw / 2009-04-26 09:47
Wygląda na to że ten podskok na eur to typowa korekta do zjazdu na dalekie południe. Zawsze jest tak że ludzie ktorzy mają zarobic wielkie pieniadze wiedza o takich informacjach duzo szybciej.Podkrecaja runek a nastepnie robia cos czego by nikt sie nie spodziewal. Tak wiec jezeli artykul jest prawda i zostanie potwierdzony oficjalnie, EBC uzna ze nalezy pomoc bankom i dodrukowac eur, tak jak to zrobilo USA to sie dobiero zacznie jazda i na walutach i na gieldzie.


Wielkość "problematycznych" kredytów i papierów wartościowych niemieckich banków to aż 816 miliardów euro - informuje w sobotę "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na wewnętrzny dokument Federalnej Agencji Nadzoru nad Usługami Finansowymi (Bafin).

Szczególnie zagrożone są Hypo Real Estate, Commerzbank oraz banki krajów związkowych (Landesbanken).

Banki wymienione w dokumencie Bafin twierdzą, że nie wiedzą, skąd wzięły się takie dane liczbowe. Agencja Bafin złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa w związku z wyciekiem jej wewnętrznego, poufnego dokumentu.

Opozycja (Zieloni i FDP) domaga się od rządu wyjaśnień w sprawie skali zagrożenia systemu finansowego "toksycznymi aktywami" banków.

Rząd Niemiec ma wkrótce przygotować projekt ustawy w sprawie "uwolnienia" bilansów bankowych od papierów wartościowych wysokiego ryzyka. Rozważa się powołanie tzw. złych banków (bad banks), które przejmowałyby "toksyczne papiery", by pobudzić rynek kredytowy.
Wyświetlaj:
bidnymaniek / 2009-04-26 13:55 / Tysiącznik na forum
tu akurat nie ma nic do sledzenia ..........http://banki.onet.pl/1959093,wiadomosci.html
...........za to ciekawa jest sprawa bo w czasie jak w tv komentował to analityk to wspomniał ze drugie tyle trefnych papierów jest poza niamcami w strefie euro..........wiec sumka robi sie coraz wieksza.do tego włochy żadaja dynamicznych działań od EBC.....czyli ruszą stopy i druk..............takie info mi przekazano z niemiec.
sierota marycha / 2009-04-26 14:22 / Tysiącznik na forum
___________________do BIDNYMANIEK

w czytance wspominalem o warinacie Niemiec, Francji, Wloch i krajach regionu baltyckiego, eurokolchoz moze tego kryzysu nie przetrwac w takim skladzie w jakim jest obecnie, to co zaczyna dzziac sie w eurokolchozie to juz nie zarty, do tej pory zabawiali sie rynkiem, ociagali z cieciem stop i chyba liczyli na cud a w efekcie jest juz za pozno, aby podejmowac dzialania, ktore zagodzilyby skutki kryzysu - od dlugiego czasu siedzimy na sankach i pisalem o tym na bankierze, teraz wyglada na to, ze zajechalismy na gorke i czeka nas zjazd bez tryzmank,

p.s. pewne sprawy w temacie eurokolchozu sa juz jasne od dlugiego czasu, pozostaje jedynie termin ich spelnienia, mam wrazenie ze ten termin zbliza sie i beda to miesiace letnie - obym byl zlym prorokiem:)
sierota marycha / 2009-04-26 13:01 / Tysiącznik na forum
do________________marcinzw

Marcin, w/g mnie kurs EUR/USD wyglada tak jak opisalem to w czytance na weekend, czyli jazda na glebokie poludnie w oklice 1.23, ale nie mozna wykluczyc spadku EUR ponizej partetu
dobrze byloby abys sledzil info z Niemiec na biezaco, bo nie jestem w stanie ogarnac wszystkich info z rynku, po prostu jest to fizycznie niewykonalne:)

ps. poczekajmy do lata, do wyborow w NIemczech, w mojej wiedzy to bedzie przelomowy okres nie tylko dla EUR ale dla calego eurokolchozu, pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy