Forum Spółki giełdowe Ferro SA

Dobre (dla Ferro) wiadomości z rynku mieszkaniowego

Dobre (dla Ferro) wiadomości z rynku mieszkaniowego

skomentuj
claudemir / 2015-04-15 05:35
Wzrost liczby rozpoczynanych budów o 16% i liczby uzyskanych pozwoleń na poziomie 32% - to dane, które świadczą o niesłabnącym optymizmie wśród deweloperów. Dobra passa trwa już 19 miesięcy.
Niski koszt kredytu, ułatwiona sprzedaż mieszkań kwalifikujących się do z programu "Mieszkanie dla młodych" i łagodna zima to powody, dla których wciąż deweloperzy nie szczędzą środków na nowe inwestycje. Najświeższe dane GUS pokazują, że styczeń był już 19 miesiącem z rzędu dynamicznego wzrostu liczby rozpoczynanych budów. Tym razem w ujęciu rok do roku progres wyniósł 15,8%. W styczniu 2015 r. firmy budujące mieszkania rozpoczęły bowiem tworzenie 4,2 tys. lokali, a rok wcześniej było to mniej niż 3,7 tys. mieszkań.Budowy dopiero się skończą
Na razie nie widać jeszcze znaczącego wzrostu liczby mieszkań oddawanych do użytku. W styczniu 2015 roku deweloperzy oddali 4,6 tys. lokali, czyli tylko o 2,1% więcej niż rok wcześniej. Dane te należy raczej odczytywać jako ciszę przed burzą. Fakt, że już od 19 miesięcy obserwowana jest wysoka liczba mieszkań, których budowa się rozpoczyna sugeruje bowiem, że niebawem większa aktywność inwestycyjna deweloperów przełoży się na rosnącą liczbę kończonych budów. Powód jest prosty - statystycznie rzecz biorąc budowa bloku trwa w Polsce średnio dwa lata.
więcej na www.nieruchomosci.egospodarka.pl
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy