Forum Forum prawneKarne

Dobrowolne poddanie sie karze

Dobrowolne poddanie sie karze

autor123 / 2008-12-19 10:40
Witam, jakis czas temu znaleziono u mnie 0,5g marihuanny. Podpisalem wniosek o dobrowolne poddanie sie karze, prokurator zaproponowal wyrok w zawieszeniu poł roku na 3 lata oraz kuratora (mam 17 lat).No i teraz pytanie czy gdy podpisuje sie "dobrowolne poddanie sie karze" to sprawa się odbywa w sądzie z moim udzialem? czy wyrok jest wysylany do mnie w formie listu? Bo ja popisalem ten papierek a i tak przyszlo wezwanie na sprawe. Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
Ravae111 / 2009-01-07 00:16
Moim zdaniem wniosek jest surowy i ja bym się na Twoim miejscu tak łatwo nie poddawał. Idź na rozprawę, cofnij wniosek i wnoś o uznanie twojej sprawy za wypadek mniejszej wagi. Powiedz że to był Twój pierwszy raz i że tylko chciałaś spróbować. Wnoś o łagodny wymiar kary, może grzywnę. Zapłacisz i będziesz miała z głowy. W razie pytań pisz na priva, ale moim zdaniem wniosek jest przesadzony i nie powinnaś się zgadzać.
fela / 83.26.40.* / 2009-01-01 23:51
Możesz się stawić na rozprawę, ale nie musisz. Sąd prześle ci wyrok pocztą. Możesz się od niego odwołać, jednak termin na odwołanie biegnie od dnia ogłoszenia wyroku, a nie od doręczenia go tobie. Może się zdarzć, że jak otrzymasz wyrok do domu, na złożenie odwołania może być za późno, bo termin minie.
Na twoim miejscu bym się stawiła, wtedy może złożyć wyjaśnienia, możesz też powiedzieć, że nie chcesz poddać się karze dobrowolnie i wtedy będzie normalna rozprawa. Po ogłoszeniu wyroku Sąd pouczy cię w jaki sposób i w jakim terminie możesz odwołać się od wyroku.

Najnowsze wpisy