Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dodatkowe miliardy z naszych portfeli

Dodatkowe miliardy z naszych portfeli

skomentuj
Wyświetlaj:
Jakub Wędrowycz / 2006-09-07 18:11 / Giełdowy egzorcysta amator
A czy ktoś uważał ,że dodatkowe PRZYCHODY w budżecie spowodowane będą działaniami Marsjan ?
Prozacs / 2006-09-06 11:23
Zaciskanie pasa (większe podatki) ma sens...
jeśli jest jakiś pozytywny tego efekt ( spłata zadłużenia zagranicznego, finansowanie służby zdrowia itp.)
maa / 2006-09-06 10:19 / Tysiącznik na forum
Jak pan Premier niedawno powiedział, ostatnie 17 lat to było 17 lat psucia Polski.

Uprawniony więc chyba jest wiosek, że przedtem było dobrze. Tearz więć Pan Premier na czele Wiodącej Koalicji zpostara się, by wszystko wróciło do starego, dobrego stanu.
Wnioskuję też, że 17 lat temu złe było to, że nie był on, Jarosław Kaczyński Naszym Ukochnym Premierem, a Lech Kaczyński I Sekretarzem PZPR, przepraszam - Prezydentem Wszystkich Polaków.

Wracając do tematu: Premier i Przewodnia Koalicja niedługo zapewne zniesie wszystkie podatki. Cały zysk firm będzie przekazywany państwu, a państwo wszystkim da pensje bez podatku i według zasług (potrzeb, "kto nie rabotajet, tot nie kuszajet", nie jesem aż tak mądry, by przewidzieć z detalami posunięcia Naszego Ukochanego Premiera i Naszego Ukochanego Prezydenta).

Firmy oczywiśncie też dostaną środki "finansowe" z centralnego rozdzielnika: według potrzeb i i sprawiedliwie.
Mada / 150.254.235.* / 2006-09-06 08:57
No wlasnie. A czy te 200 mln zl nie mozna przeznaczyc na poprawe losu ludzi chocby z bylych po pgr-owskich wsi. Bieda tam ze az piszczy. Pisze sie ze w Polsce jest 17% bezrobocie. Smiech na sali przeciez nikt chociazby z tych wsi gdzie bezrobocie siega 90% nie jest zarejestrowanych bo ich poprostu nie stac na dojazdy comiesieczne do UP. Na calym swecie smieja sie z naszego prezydenta. Obraza sie na dziennikarzy "olewajac" szczyt - teraz to Oni nas "oleja" czy w 40 mln narodzie nie ma ludzi godnych zaufania i madrych tylko wybieramy samych pokreconych nieudacznikow, ktorzy potrafia tylko nas okradac,
maa / 2006-09-06 10:32 / Tysiącznik na forum
Co to znaczy "poprawa losu"? Chesz dać im więcej pieniędzy, by zamiast "Arizony" pili browce i "Szopena"?

Weż pod uwagę, że:
- już raz wszyscy dostali pieniądze - wydali je na anteny satelitarne, odbiorniki TV oraz alkohol;
- próby dania im krów i świń do hodowli kończyły się epidemiami, które dziwnym trafem zawsze miały miejsce przed świętami Bożego Narodzenia i WIelkanocy;
- mogli brać za bezcen ziemię po PGR-ach i zacząć ją uprawiać za pieniądze, króre przepili i wydali na bzdety.

Nie jest łatwo z parobków zrobić gospodarzy. To sprawa mentalności, kultury i wykształcenia. To trudna i daleka droga. I nie widzę chętnych do takiej pracy.
czater / 2006-09-06 06:54 / Tysiącznik na forum
200 mln w tym roku na dofinaowanie Swaityni Opatrznosci Boskiej skas musza wziasc przeciez nie z własnych datkow, na co wy liczyliscie ? PRzez wyborami według Pana kaczynskiego to byly "niefortunne wypowiedzi" i nie ma problemu według niego. On nie zna słowa kłamstwo kiedy mija sie z prawdą zawsze jest "niefortunna wypowiedz" o ile si przyzna do takiej ...
lodyk / 83.23.118.* / 2006-09-05 22:15
o tym,że pis oszukiwał,oszukuje i będzie oszukiwać to już nie chce się mowic ludzkim jezykiem.Kaczory kuglują na potęgę.W kraju to narazie im wychodzi,ale za granicą kompletna klapa.Zaden liczący sie poliytyk nie chce z nimi rozmawiać.
Tomkor / 2006-09-05 21:01
Dlaczego nie podnoszenie akcyzy na paliwo to dobry pomysł. Wkońcu w Polsce samochód to dobro luksusowe. A firmy transportowe i tak zapłacą i tak, oby tylko klienci nie przejeli tych kosztów. Bawi mnie tylko to, że pis akurat w tej sprawie tak łatwo się poddaje Komisji Europejskiej, a przy samych bzdetach walczy jak sam mówi "równy partnej" Hehehe. Och panie K. kompleks miejszości sprawia że jest pan niezrozumiały.
Mops / 83.22.198.* / 2006-09-05 23:23
Idąc takim torem rozumowania to wszystko można uznać za "dobro luksusowe" ,np komputer , pralkę , telewizor ,mikrofalę i wiele ,wiele innych ;więc wiuch -akcyzą w energię elektryczną aby społeczeństwu "luksusów" się odechciało.
maniuś / 83.27.97.* / 2006-09-05 20:38
A mówiłem że kłamstwa przed wyborcze należy traktować z przymrużeniem oka.PiS obiecał państwo przyjazne dla obywateli,a co wyprawia?Drenuje kieszenie obywateli.Miało to być tanie państwo,a jakie ono jest to wszyscy widzimy i odczuwamy.Tym krajem rządzą kłamcy,oszuści i karierowicze.Winę za taki stan rzeczy obarczam tych naiwniaków co owczym pędem posłusznie gnali do urn wyborczych.Ja nigdy nie biorę udziału w tych głupawych wyborach ponieważ żadna partia oraz jej kandydaci nie zasługują na moje zaufanie.I już nigdy nie wezmę udziału w tej głupawej wybierance.
czater / 2006-09-06 06:48 / Tysiącznik na forum
Ty manius wez sie poloz i placz nadal ze Ci zle. A jakie widizsz rozwizanie tej sytulacji ?
Mops / 83.22.198.* / 2006-09-05 21:09
To co Pan pisze Panie Maniusiu nie trzyma się kupy. Próbuje Pan przedstawić się jako cwany gość ,który wiedział że tak będzie i nie uczestniczył w związku z tym w głosowaniu. Z tego co Pan wypisuje wynika niezbicie ,że nie rozumie Pan wcale o co w tych głosowaniach chodzi. Otóż musi Pan wiedzieć ,że nie biorąc udziału w głosowaniu wcale nie oznacza ,że żadna z sił politycznych nie uzyskała pańskiego uznania. Świadoma absencja wyborcza oznacza bowiem tyle ,że człowiekowi który sie na taki ruch decyduje jest dokładnie wszystko jedno kto będzie rządził. Pójście na głosowanie i skreślenie wszystkich dopiero oznacza ,że nie ma siły która zasługuje na poparcie wyborcy. Wobec powyższego wynika niezbicie, że nie rozumie Pan istoty głosowania i tyle. O innym ,również istotnym aspekcie pańskiej decyzji napisał wcześniej Leoś.
Leoś / 80.55.10.* / 2006-09-05 20:53
Tak, szanowny pan 'maniuś' nie głosuje, ale "winę za taki stan rzeczy" ponoszą inni. Tak trzymać!!! W rezultacie mamy Populizm i Socjalizm.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-05 20:07
"Resort finansów planuje już w najbliższym czasie podnieść akcyzę na paliwo. Tłumaczy to oczywiście naciskami Komisji Europejskiej"

Bezprawną akcyzę na sprowadzane samochody, my obywatele Polski, musieliśmy zaskarżyć do Trybunału Europejskiego. W tym wypadku ta banda hipokrytów z rządu oczywiście za nic sobie miała nieustanne naciski Komisji Europejskiej na ten temat.
czater / 2006-09-05 19:38 / Tysiącznik na forum
"Jego zdaniem prace nad budżetem przebiegają spokojnie, a koalicjanci nie mają żadnych roszczeń." To ja chyba mam problemy ze słuchem, panie kaczynski nie kazdy ma 90 lat i problemy ze sluchem zeby takie p******* łykac..
skomentuj

Najnowsze wpisy