Forum Forum prawneBudowlane

Dojazd do działki

Dojazd do działki

edytka34 / 83.4.37.* / 2008-05-06 10:45
Działka usytuowana jest dosłownie 2,3 metra od drogi publicznej do granicy działki. Dojazd musi przebiegac w tych 2,3 metra po terenie wspolnym. Jak prawnie uzyskać dojazd do działki po terenie wspólnoty. Nadmieniam że rownież Ja jestem współwłaścicielem terenu ktory prowadzi do mojej działki (czyli tzw. wspólnoty). Czy wystarczy pisemna zgoda pozostałych właścicieli? Pozdrowaim
Wyświetlaj:
Haś / 79.188.53.* / 2008-05-06 17:47
Skoro jestem współwłaścicielem, to korzystam. Jakieś problemy ze wsółwłaścicielami ? Jest jeszcze coś takiego jak droga konieczna, dojazdowa do pieleszy. Zrobić drogę, o co chodzi, ale też będzie współwłasnością. Prawdopodobnie sprzedawali działki bez dojazdu, ale z udziałem w działce mogącej stać się drogą dojazdową. Takie fik mik z ustawą o gospodarce nieruchomościami - podział nieruchomości. Można jeszcze podzielić tę wspólną działkę, tak aby wszystkim pasowało, ale to już chyba niepotrzebny wydatek.
edytka34 / 83.4.108.* / 2008-05-09 12:01
Dzięki serdeczne też tak myślałam. z ludzmi nie ma problemu ale jak wiadomo jakaś czarna owca moze się znaleźć. Chciałam się upewnić. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy