Forum Forum emerytalneOFE

Doktorant (student studiów doktoranckich) a OFE - czy mam się zapisać ???

Doktorant (student studiów doktoranckich) a OFE - czy mam się zapisać ???

xm55 / 2010-01-01 19:38
Witam.
Znalazłem na stronce Generali, że studentom do 26 roku życia, studentom studiów doktoranckich, pracujących na umowę zlecenie OFE nie przysługuje - info z jednej strony, więc nie wiem czy jest to przepisem czy regułą u "generałów".

Właśnie jestem studentem studiów doktoranckich pracującym na uczelni na umowę zlecenie, w tym roku (już 2010r,) ukończę 26 rok życia. Uczelnia odprowadza pełen komplet składek czyli ZUS, zdrowotne i jakie tam są jeszcze.

I tutaj pytanie: mam szukać OFE dla siebie czy faktycznie mi nie przysługuje ???
I dwa: jeżeli nie przysługuje to gdzie trafia część mojej składki II filaru - ZUS korzysta czy jeszcze jakaś inna instytucja ???

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
xm55
Wyświetlaj:
multiofe.pl / 81.190.88.* / 2010-01-08 11:30
"Znalazłem na stronce Generali, że studentom do 26 roku życia, studentom studiów
doktoranckich, pracujących na umowę zlecenie OFE nie przysługuje - info z jednej strony,
więc nie wiem czy jest to przepisem czy regułą u "generałów"."
nie tyle nie przysługuje, co odprowadzanie składki EMERYTALNEJ jest w takim przypadku dobrowolne. A składka do OFE to część składki emerytalnej.

"Właśnie jestem studentem studiów doktoranckich pracującym na uczelni na umowę zlecenie, w tym roku (już 2010r,) ukończę 26 rok życia. Uczelnia odprowadza pełen komplet składek czyli ZUS, zdrowotne i jakie tam są jeszcze."
no więc własnie: jeśli w tym "jakie tam jeszcze" NA PEWNO jest składka emerytalna, to wybór OFE Pana obejmuje. Aczkolwiek watpliwe, nalezy dokładnie sprawdzić na uczelni.
Przy okazji od umów zlecenia z zasady są odprowadzane składki zus (tylko od dzieła nie).

"I dwa: jeżeli nie przysługuje to gdzie trafia część mojej składki II filaru - ZUS korzysta
czy jeszcze jakaś inna instytucja ???"
nikt nie korzysta, po prostu nie ma odprowadzanej części składki która ma iść na przyszłą emeryturę.

multiofe.pl
Agulaa / 89.74.96.* / 2010-01-10 09:58
Jakby jakiś 'spóźnialski' nie zdążył jeszcze wybrać funduszu, to mogę zaproponować pomoc w przystąpieniu do Axa OFE. Tel 607037217, ikcisor@gmail.com
lezdrub / 79.185.111.* / 2010-01-08 20:57
multi ofe podaj adres tej agencji.
Straszne i śmieszne.
Odpowiedź jak do xm55.
lezdrub@interia.pl / 79.185.82.* / 2010-01-02 15:23
xm55.Myślę,że ty nigdy nawet studentem nie byłeś,a co dopiero studentem doktoranckim.
A jeżeli jest to fakt, taki jak twierdzisz. To jest to chyba Wyższa Szkoła Pasienia Bydla.

Bo po pierwsze. Od umów na zlecenie nnie są odprowadzane składki emerytalne.Rzecz druga generałowie nie mają odprowadzanych składek do ZUS, a tym samym do OFE.
Wojskowym emerytury wypłaca MON.

Uważam,że student studiów doktoranckich by takie rzeczy wiedział.Tak twierdzę Ja jeden z przedstawicieli OFE Generali

Ja myslę,że ty xm55 jesteś akwizytorem kiepskiego OFE i próbujesz nieudolnie szkalować OFE Generali- najlepszego OFE za cały okres działalnośći OFE.

Mądrzy ludzie szzukają OFE generali i są jego członkami i tym sposobem maja najwięcej kasy na swoich kontach, a z takich nieudolnych jak ty się śmieją.
:xm55 / 89.76.66.* / 2010-01-07 16:31
Szkoda słów...

Człowieku zastanów się dwa razy zanim coś powiesz !!!

I doszkol się troszkę bo totalne głupoty wygadujesz !!!
lezdrub / 79.185.100.* / 2010-01-07 23:48
xm55. A konkretnie w czym owe głupoty maja mieć miejsce????

To ty studenciku chyba jesteś po ćpaniu i piszesz tu głupoty na forum.
xm55 / 2010-01-06 20:20
w
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - xm55.]
lezdrub / 79.185.111.* / 2010-01-08 20:53
Ja cie nie usuwałem xm55.
To nie w moim stylu.
Ja tylko krytykuje niewiedzę i głupotę.
Nigdy nie kasuje cudzych wypowiedzi.
Jest demokracja i każdy ma prawo głosu.(Nawet ryba)
:xm55 / 89.76.66.* / 2010-01-17 12:57
Widzę, że masz problemy czytania ze zrozumieniem !

Zerknij kto jest autorem postu, a następnie kto zgłasza prośbę o usunięcie !!!

A co do Twojego stylu, krytyka głupoty to i owszem,
ale jak ktoś nie wie to trzeba pomóc a nie szydzić !!!

Niestety ale prezentujesz typowo polską przypadłość :-((
wqwq / 89.76.66.* / 2010-01-06 20:15
w
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - xm55.]

Najnowsze wpisy