Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Donald Tusk odkrywa karty w sprawie OFE

Donald Tusk odkrywa karty w sprawie OFE

Money.pl / 2013-07-02 14:07
Komentarze do wiadomości: Donald Tusk odkrywa karty w sprawie OFE.
Wyświetlaj:
FDA / 188.116.35.* / 2013-07-05 13:05
Jak widać trwają konsultacje w rządzie ile kasy będzie potrzeba z OFE.Stąd ten wydłużony czas.
II-gi wariant daje ok.70%.Pytanie czy zostawić przyjaciołom z PISu te 30% czy też zdecydować się na wariant III w którym zrezygnuje 99,9% i PISowi zostanie figa.
Pierwszy wariant jest tylko dla ściemy.
Trzeci został tak zaprojektowany aby rękami uczestników OFE zlikwidować go całkowicie.
Idea dobrowolnego oszczędzania w OFE, gdzie jak widać politycy szukają pieniędzy w razie potrzeby, jest bez sensu.
I wyleczy z OFE nawet największych jego zwolenników.
W dobrowolnym IKE, gdzie bez zmiany Konstytucji rząd nie może położyć łapy na tych pieniądzach, jest ok.1,5% oszczędności Polaków.
m.gawka / 77.254.89.* / 2013-07-04 16:52
To pozwoli upiec dwie pieczenie w jednym ogniu. Inwestycje w OZE są wymagane przez przyjęte zobowiązania międzynarodowe. Wielki kapitał inwestycyjny zaangażowany w energetykę, daje szansę na rozwiązanie nadchodzących problemów. Zyski z wytwarzanej energii są doskonałym funduszem emerytalnym, bo nieznacznie zależnym od koniunktury.
Drań / 93.159.53.* / 2013-07-03 12:13
Primo: Kto rządowi każe się zadłużać.
Secundo: To nacjonalizacja i zwykłe okradania.
Tercio: Nie chodzi o system emerytalny emerytury etc. Tusk prowadzi politykę E. Gierka środki z OFE poprawią wskaźnik zadłużenia w stosunku do PBK i dalej będzie mógł zadłużać Polskę i Polaków i prowadzić zbędne drogie inwestycje gdzie km autostrady w Polsce kosztuje tyle co w Niemczech.

EDWARD WRÓĆIŁ - WYGLĄDA INACZEJ ALE REINKARNACJA W POLITYCE JEST MOŻLIWA. :) skomentuj
Jan54 / 83.30.96.* / 2013-07-03 10:12
Pamiętam kiedy mi tłumaczyły w propagandzie czynniki rządowe, ze moje pokolenie musi uzbierać na swoją emeryturę i utrzymać poprzedni system, dlatego aż tyle trzeba płacić na ten system. Teraz zabierają nam to co miało być naszymi składkami. Kto nas utrzyma na emeryturze.
Znowu dzieci na mnie mają robić? To jest test na wiarygodność naszych elit politycznych. Myślę, ze ten przykład pokazuje, że propaganda rządów jest równie uczciwa jak reklama leków na wszystko.
Nie miejmy złudzeń. Dotyczy to ogólnie elit politycznych.
Obywatel III RP / 83.17.61.* / 2013-07-03 10:10
- Mam nadzieję, że po konsultacjach społecznych, na przełomie sierpnia i września ostateczny wariant głębokiej korekty systemu OFE trafi pod obrady rządu - powiedział Donald Tusk............................

Jakich kur**a konsultacjach ?!!! Ze mną nikt niczego nie konsultował !!!!!!
Skoro "ekonomiści" z Centrum Smitha nie widzą nic złego w OKRADANIU OBYWATELI z oszczędności ulokowanych w OFE, to ośmieszają się i dyskredytują. Może niech się zajmą uprawą ziemniaków ? Poszanowanie własności prywatnej to fundament państwa prawa. Skoro rząd nas chce okraść z emerytur z OFE, to może następnym celem będą depozyty w bankach lub akcje spółek giełdowych ?
kjuklux / 94.42.25.* / 2013-07-03 09:31
wszystko zostało dotknięte reformami, każda dziedzina i każdy podmiot.
TYLKO NIE ZUS.
DLACZEGO?!!! DLACZEGO?!!! DLACZEGO?!!!
złodzieje są w tym państwie chronieni.
katoliczka24 / 178.36.136.* / 2013-07-02 21:25
to zwyczajne złodziejstwo
rembert2 / 2013-07-02 19:53 / Tysiącznik na forum
Donald nie rob sciemy ,zgarnij wszystko-byly liberal,zwolennik wolnosci obywatelskiej teraz dziala jak typowy komuch,zalosne
bsf / 77.253.101.* / 2013-07-02 17:01
Oszuści oddajcie moją kasę z OFE zgodnie z celem na jaki była przeznaczona.
mno_1966 / 77.255.34.* / 2013-07-02 17:11
Oddadzą ci ok.60% jak będziesz na emeryturze.
Chyba że umrzesz wcześniej to rodzina dostanie 100%.
Dlatego im bliżej emerytury tym bardziej musisz się pilnować!
dgen / 2013-07-02 16:08 / Tysiącznik na forum
już kilka lat temu pisałem tutaj, że tusk po skoku na fundusz rezerwy demograficznej zagarnie kase z ofe - teraz pora na lokaty i prywatne polisy.........dla naszego dobra oczywiście
Lemingrad / 159.245.16.* / 2013-07-02 22:04
wystarczy podnieść opodatkowanie lokat i wprowadzić PIT od polis. Też będzie jak w Grecji czy na Cyprze, ale nikt nawet nie zauważy
manolo / 46.238.77.* / 2013-07-02 15:37
czyli 2 miesiace bede mieli zydzi na podbitke na gieldzie ..upychajac to co teraz zebrali od tych co pod wplywem paniki tydzien temu oddawali .. a za 2 miesiace znow w 2 dni p********* 10-15 %...bo przeciez kazdy z tych wariantow de facto oznacza likwidacje ofe ..wiec znow bedzie powod do paniki
aaaa625 / 195.114.160.* / 2013-07-02 15:23
znow rzad zadecyduje co chce zrobic z moimi pieniedzmi...
ważniak / 83.26.5.* / 2013-07-02 16:09
pociesze cię nie znów tylko jak zwykle i nie tylko twoimi tylko całego spoleczeństwa:D hehe
ergo nie jesteś sam jako ofiara decyzji historyków i innych srednio wykształciuchów po wykształceniu humanistycznym dla których 2*2 = zawesze 79% w 2060r:D
oolimpia / 83.7.61.* / 2013-07-02 15:21
trzeba szybko tworzyć coś co mogłoby wygrać z Kaczorem bo Platforma po tym tonie.Zresztą słusznie to co robia to skandal.Reform u mundurowych brak bo co to za reforma skoro obejmuje ludzi dopiero co wchodzących .To niech OFE też dotyczy dopiero co wchodzących a nie wszystkich i jeszcze wydłużenie wieku też dopiero co wchodzących
debos / 178.42.7.* / 2013-07-02 16:03

trzeba szybko tworzyć coś co mogłoby wygrać z Kaczorem bo Platforma po tym tonie.

Zeby stworzyć to należałoby najpierw wiedziec co stworzyć. A nie odniosłem wrażenie, że Ty to wiesz. Nie zauważyłem aby ktokolwiek miał pomysł. Zresztą nie warto sobie niepotrzebnie zawracać głowę. Jest PO która nie mam wątpliwości, że łatwo wygra z PISem. Dali pisiakom podpuchę, pozwolili się wyszaleć ale zauważam, że to już koniec zabawy. Jedną mam tylko wątpliwość. czy uda się PO wygrać na tyle wysoko aby nie musieli chłopków za sobą ciągnąć. Chłopki ich spowalniają. Więc nie martw się chłopie. Pisiaki bez szans. " Jeszcze Polska nie zginęła..."
Floyd / 2013-07-02 17:02 / Tysiącznik na forum
A, ja jestem za tym aby PiS wygrał bo w przeciwnym przypadku jakaś część społeczeństwa będzie uważała, że im zamknięto drzwi do raju.
Moim zdaniem najlepiej jest przekonać się na własnej skórze jak ten raj będzie wyglądał.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-07-02 17:42
Ja będę głosował na PIS. To jedyna uczciwa partia. A miejsce złodzieji z PO i innych maści jest w więzieniu.
Floyd / 2013-07-02 17:54 / Tysiącznik na forum
To będą tzw. sądy ludowe?
W normalnych sądach, to nie wystarczy kogoś nazwać złodziejem żeby go skazać.
A, głosuj sobie jak chcesz, ani mnie to ziębi ani parzy.
Sędzia D'reddżynski / 159.245.16.* / 2013-07-02 22:11
w "normalnych" sądach nie udało sie skazać nawet Sawickiej, mimo ewidentnych dowodów.
Floyd / 2013-07-02 22:45 / Tysiącznik na forum
W normalnych sądach nie udawało się skazać ewidentnego gangstera jakim był All Capone i chyba nikomu nie przychodziło do głowy aby z tego powodu tworzyć sądy mniej "normalne".
Oprócz "normalnych" sądów bywają jeszcze sądy które na życzenie władzy skażą każdego kto się władzy nie podoba. Sądy tego typu można było obserwować w Niemczech za rządów niejakiego Adolfa Hitlera czy w państwach komunistycznych, także w PRLu. W dalszej przeszłości też można znaleźć wiele przykładów takich sądów.
Z tą Sawicką, to muszę cie zmartwić bo żaden "normalny" sąd w każdym "normalnym" państwie nie skaże na więzienie (o to ci chyba chodzi), nawet po najbardziej udanej prowokacji.
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2013-07-03 09:29
chyba żartujesz sobie?

Wskaż mi przepis, który zakazuje prowokacji.
To nacisk władzy i chęć służenia powoduje takie przypadki. Nie było żadnych przesłanek które zakazywały by prowokacji, testowanie władzy jest bardzo dobrym sposobem na utrzymywanie jej w ryzach. Skoro nie wiesz czy ta osoba kradnie a nie masz jak tego udowodnić to najproszty sposób zaproponować jej łapówkę.

A tak to wiadomo zę można brać łapówki bo jak prowokacja to cie uniewinnią a jak łapówka to tym lepiej.
Floyd / 2013-07-03 10:38 / Tysiącznik na forum
Żaden przepis nie zakazuje prowokacji, ale karanie na podstawie dowodów uzyskanych przez prowokacje to inna bajka.
Tutaj uzasadnienie sądu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Beata_Sawicka
W wielu państwach jak np. w USA szczególnie dba się o legalność uzyskiwanych dowodów w sprawie i najmniejsze uchybienie w tym względzie dyskwalifikuje oskarżenie właśnie ze względów formalnych.
Rewizja bez nakazu prokuratora czy nawet brak pouczenia w chwili zatrzymania może być takim uchybieniem. Nie słyszałeś o takich sprawach, choćby w filmach? ;)
oyciec / 83.14.82.* / 2013-07-02 14:50
Kochani. Rostowski otrzymał reprymendę na ostatnim spotkaniu grupy bilderberg. Pieniądze które gromadzi OFE w obligacjach pańśtwowych, utrzymują nasze Państwo na powierzchni. Podumowując jeśli nie będziemy (OFE) inwestować w swoje państwo (obligacje) POLEGNIEMY
xxxyy / 83.14.82.* / 2013-07-02 15:02
racja, inwestowanie w obligacje to przecież nasze oszczędności , a nie jak twierdzi Tusk dług
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-07-02 17:45
Inwestowanie "naszych oszczędności" w "nasz dług". Taka jest prawda. Do oszczędności to się przyznajemy a do długów to już nie. Cwane.
rimini / 83.238.13.* / 2013-07-02 14:31
"Centrum Smitha wraca do forsowanej już wcześniej przez siebie koncepcji tak zwanych emerytur obywatelskich. - Każdy obywatel Polski po osiągnięciu wieku emerytalnego, a ten będzie wprowadzony decyzją polityczną na którą nie mamy wpływu, otrzyma stałe świadczenie, które by wynosiło około 1000 złotych w sile nabywczej z 2011 roku. Byłoby to świadczenie pozwalające na przeżycie, ale nie zamykające drogi do wyboru innych form oszczędzania - dodaje ekspert."
Ciekawam, czy ekspert próbował "przeżyć" za 1000 zł.... śmiem że wątpię!
mno_1966 / 77.255.34.* / 2013-07-02 17:24
Do ludzi to jeszcze nie dociera(także i do CAS) że ten nowy system do tego zmierza.90% za 30 lat będzie pobierało emeryturę minimalną-czyli postulat emerytury obywatelskiej będzie prawie spełniony.
I jeśli nic nie zmienimy to "święte krowy" będą pobierać 3x wyższe emerytury za 2x krótszy okres pracy.
Mówię o górnikach i służbach mundurowych.
Lomion / 81.210.17.* / 2013-07-02 17:17
Tu chodzi o to abyś nie oddawał co miesiąc 20% pensji, tylko żeby zwolnić cała aparat urzędniczy w ZUSie i dać ci te pieniądze do ręki, abyś sam oszczędzał na emeryturę - zagwarantowane miałbyś jedynie minimum, które pozwalałoby ci przeżyć. O więcej musiałbyś postarać się sam.
Floyd / 2013-07-02 18:04 / Tysiącznik na forum
Zapatrzony w koniec własnego nosa nie dostrzegasz problemu aktualnych emerytów, a to bagatela, jakieś 10 milionów obywateli.
Trzeba być bardzo ograniczonym aby udzielać rad w których nie uwzględnia się tego problemu.
gogogo / 193.111.166.* / 2013-07-02 14:47
Ekspert zarabia tyle, że już dawno odłożył sobie na godziwą emeryturkę.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy