Forum Forum emerytalneInne

Dowody wpłat trzymaj 50 lat

Dowody wpłat trzymaj 50 lat

Money.pl / 2005-12-15 20:54
Komentarze do wiadomości: Dowody wpłat trzymaj 50 lat.
Wyświetlaj:
franciszek / 83.22.97.* / 2006-01-21 10:33
Szlag mnie trafia gdy czytam o tych nowych, kretyńskich pomysłach. Z racji mojej działalności widziałem już wiele różnych idiotyzmów w tzw prawie.Bo tak właściwie to u nas w kraju to wiele spraw jes tylko prawie... Tak długo jak kasta władców będzie miała w d... plebs, to nasze miejsce w szeregu jest jasne. Stoisz - płać, leżysz - mamy cie z głowy. Tylko dlaczego tak długo pobierałeś emeryturę.....
wierzący / 77.89.71.* / 2010-02-17 12:02
Bzdurny przepis jak inne w naszym kraju, żeby firma jednoosobowa przechowywała dokumentację wpłat na składki ZUS przez 50 lat.To po co ta instytucja?.Jak tylko nie zapłacisz składek to przysyłają upomnienie z odsetkami. Całą dokumentacje przekazuje się do ZUS.
J.M. / 83.25.171.* / 2005-12-16 09:21
Zgadzam się z wszystkimi przedmówcami, firmę prowadzę od 18 lat. W tym kraju nie można się już nic dobrego spodziewać.
Co za idiotyzmy - kopia polecenia przelewu jest ledwie czytelna w dniu wypisania, idiota (ciekawe który to!!!) tylko może mieć nadzieję że coś z niej zostanie po tylu latach.
Do przechowywania dokumentów służą archiwa z odpowiednią klimatyzacją itp.!!!
Emeryci już zostali zrobieni w konia bo zostały zlikwidowane w większości archiwa likwidowanych przedsiębiorstw państwowych i teraz nie mogą udowodnić ile i kiedy pracowali.
Wyobrażam sobie co będzie za jakiś czas.Niejeden zrobiony w konia emeryt wpadnie z giwerą do ZUSu aby im pokazać co o nich sądzi !!!
Straszne co nas jeszcze czeka !!!!
momo / 83.6.105.* / 2005-12-22 22:29
ja tak odnośnie emerytów... prawdą jest ze zus i cały sysem robi ludzi w konia. moja mama przepracowała w warunkach szkodliwych 25lat i resztę w "normalnych" bo w laboratoriach sanepidu nie robi się pomiarów rtęci ani jej zawartości w organiźmie po paru latach pracy... :). Tak czy inaczj zus uhonorował ją emeryturką w wysokości 940zł netto. Jej koleżanka natomiast pracujaca 30 pierwszych lat za dużo niższe pieniądze, a przez ostatnich dziesięć za nieco wyższe dostała 1100 netto. jakim k*** cudem??? Odwołać sie za bardzo nie ma do czego, bo faktycznie archiwów składek i płac nie ma!!! paranoja.
Postronny Obywatel / 213.146.56.* / 2005-12-16 09:07
Czyżby kolejny dowód na "udaną" komputeryzację tego g... urzędu przez szacowną firmę Procom? Nawet wpłat nie potrafi zarejestrować? Ciekawe przy okazji, że Procom wygrywa dalsze przetargi. Niezły b...l i "Polska kolesiów" jak zawsze.
gene / 83.16.233.* / 2005-12-16 09:12
ja na szczescie zachowalem stara dokumentacje wplat - a po co?
dostalem niedawno rozliczenie z ZUS , a tam stoi, ze niektore moje wplaty z roku 1998 i 1999 ksiegowane sa dowolnie - tu 2 zl tam dziesiec - w konsekwencji to ja rzekomo jestem im cos winien
cale szczescie ze zachowalem dowody wplat
niemaufo / 86.111.99.* / 2005-12-15 22:21
Ja juz dawno olalem burqow. Wykorzystuje przepisy jak tylko mozna w prawny sposob aby placic zus-u mniej niz powinienem. Nie wierze w ich opieke emerytalna a dowody wplat niech sobie sami wsadza.........do szuflady :)
Sam inwestuje dla siebie i to najpewniejsza emerytura :)
Pozdrawiam wszystkich normalnych Polakow!
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 11:52
No, nareszcie jakiś rozsądny głos na tym forum. A już myślałem, że się nie doczekam. Przecież to proste - jeśli ktoś chce mieć na starość spokój, i nie chce przeżywać tych wszystkich stresów związanych z wypłatą SWOICH pieniędzy (rozliczenia, podstawa wymiaru, dokumentacje wpłat, warunki szkodliwe i normalne, kopie przelewów przez 50 lat– czyli max utrudnienia, żeby wypłacić jak najmniej), to jeśli ma taką możliwość, zamiast wpłacać kasę do ZUSu, wpłacać ją na swój własny rachunek inwestycyjny, lub do ZUSu wpłacać możliwie jak najmniej (oczywiście zgodnie z prawem), a resztę inwestować samemu. Wtedy, w wieku 65 lat, lub nawet DUŻO wcześniej (jeśli ktoś uzbierał odpowiednio wysoki kapitał), można spokojnie przejść na SWOJĄ emeryturę, bez łaski ZUSu i bez stresu, że starsza schorowana osoba (bo nie mam tu na myśli młodych 45 letnich emerytów - górników) i tak się dowie w ZUSie jak przyjdzie jej kolej pobierania emerytury, że dostanie tylko 700 PLN, bo na więcej tej instytucji nie stać, bo pieniążki się rozeszły na różne przywileje innych utrzymanków ZUSu. I jeszcze jedno do tych, którzy tak gromko głosują za likwidacją - ZUS musimy zlikwidować sami drodzy obywatele (coraz mniejsze wpływy pieniężne do ZUSu, zlikwidują tą instytucję), NIKT za nas tego nie zrobi. Oglądanie się na innych, i jednoczesne finansowanie ZUSu poprzez wpłacanie tam swoich składek (nieraz całkiem sporych) do niczego nie doprowadzi, a na pewno nie do likwidacji tej instytucji. Pozdro dla niemaufo, na emeryturze może spotkamy się gdzieś na Dominikanie!!!
F.A.R.E.S.A. / 200.88.145.* / 2006-03-23 03:54
Chetnych do zakupu nieruchomosci i inwestycji na Dominikanie prosimy o kontakt Wraz z mezem prowadzimy tutaj agencje nieruchomosci i sluzymy informacjami. Nasz adres internetowy to www.farawayrealestate.com
doradca / 62.111.211.* / 2006-03-06 10:17
Gratuluję! tak trzymać.
Od kilku lat pracuję dla firmy austriackiej z włoskim rodowodem,która sprzedaje polisy inwestycyjne.
Średni zysk z kilku ostatnich lat to18% (ŚREDNIA WAŻONA FUNDUSZU AKCJI I OBLIGACJI).
Przykro mi to powiedzieć,ale niewiele osób wie cokolwiek na temat inwestycji w długim horyzoncie czasowym,stopy zwrrotu,itp
Wiele osób dziedziczy przekonanie z czasów PRLu,że państwo coś da.
Radzę młodym(do35lat),nie ma na co dłużej czekać.
pomogę zaprojektować prywatną emeryturę z polisy inwestycyjnej,służę doradztwem.
Jacek L. / 83.23.89.* / 2005-12-15 22:11
Ktoś kto zrobi porządek z ZUSem czyli zlikwiduje go zostanie w pamięci podobnie jak Wałęsa czy Piłsudski.
Kto się odważy ???
Rafallus / 83.27.129.* / 2005-12-16 11:29
Popieram w całej rozciągłości Jacka L. !!!!!!!! Już od dawna powtarzam to samo. Tylko co ze sobią zrobią wtedy POlacy typu"górnicy", którzy umieją tylko krzyczeć daj i daj. Wszystko przechleja a potem daj. Górnik to tępak i nie zadba o swoja przyszłość i tyle. Krew człowieka zalewa jak czyta to wszystko...
g / 83.23.73.* / 2005-12-15 21:19
A jakie ma obowiązki ZUS ? Wszyscy pracownicy ZUS są zgodni co do obowiązków przedsiębiorcy, a ZUS co niszczy swoje wyciągi ? Z tego, co wiem operacja bankowa dokumentowana jest na wyciągu bankowym płatnika i ZUS. A kasę to wiedzą skąd brać, a dokumentację, to niech podatnik trzyma? To może lepiej zobowiązać banki do trzymania dokumentacji, a święte krowy z ZUS będą tylko kase liczyć w swoim portwelu, a płatnik - niech się sam o siebie troszczy.....To po co wogóle ZUS, skoro dokumentacji nie ma, (bo ma ją mieć płatnik), potwierdzeń wpłat też nie ma (bo ma je mieć płatnik)?
anty zus / 83.18.244.* / 2005-12-15 20:54
ciekawy jestem czego jeszcze sie mozna spodziewac po naszym zusie juz widze za jakis czas ludzi brakujacym kwitkiem w dokumentacji, lzami na polikach i pusta kieszenia zamiast emerytury
dzeku / 213.216.65.* / 2005-12-15 23:25
Od lat twierdzę, że w tym kraju z wszystkich instytucji o charakterze publicznym najbardziej społecznie użyteczny jest dom publiczny. Niestety nie mogę szerzej przebić się ze swoim twierdzeniem. Może dlatego, że nigdzie nie kandyduję. Jak już mają do mnie brzydko mówić to wolę ty ch.... niż ty pośle.

Najnowsze wpisy