Forum Polityka, aktualnościKraj

Drastyczna podwyżka mandatów? Minister jest za

Drastyczna podwyżka mandatów? Minister jest za

Wyświetlaj:
Wapniak / 2012-11-07 12:04 / Tysiącznik na forum
Jest takie powiedzenie w znanej książce: "Największą armię świata można wykończyć, stosując się dokładnie do obowiązujących przepisów"... Może jak już kiedyś o tym wspominałem, spróbować na naszych drogach a może nie tylko... Np. przez miesiąc?
T.J. / 83.8.151.* / 2012-11-06 18:02
Oni porównują wysokość mandatów do swoich zarobków.
Każdy kto jeździ samochodem napotyka idiotyczne ograniczeni szybkości np 70 km/godz nagle 50 czy 40 km/godz - 50 metrów i znów 70 to może wymyślić tylko idiota. Następny przykład dwupasmówka na której jest 70 km i droga dojeżdżająca z prawej, co prawda asfaltowa ale schowana w lesie, a za nią radar bo droga ta odwołuje 70 km i jest 50 km i co, ktoś jadący pierwszy raz tą drogą albo jadący lewym pasem zasłonięty innym samochodem nie właduje się na radar !!!!!???
Takich przykładów są tysiące !!
Dużo jeżdżąc można pracować tylko na mandaty.
A tych wymijających na trzeciego czy czwartego i tak nikt nie łapie !!!!
jerwes / 89.69.76.* / 2012-11-06 17:41
Minister, a denny głupek.Czy jest jeszcze jakiś obszar życia w którym nie planuje się podwyżek dla ludności, lecz obniżkę?.Czy po to mamy rząd by nas pomału unicestwiał?Może od razu wywołać wojnę z ruskimi, albo Chińczykami, wtedy znikniemy z tego świata w chwale i szybko anie na raty
jakub2 / 31.61.215.* / 2012-10-25 19:13
Znów temat zastepczy ,żeby troche o Tusku zapomnieli , no i kasy by troche wpadło z mandatów , ale o drogach to nikt nie mówi , najlepiej poustawiać znaki ograniczenia szybkości i tuż zaraz za nimi fotoradary i tak oto w cudowny sposób jak na Tuskolandię przystało nareszcie bedzie bezpiecznie na tych super autostradach , na pewno statystyka wypadków spadnie do zera , natomiast statystyka głupoty rośnie w zastrasającym tempie. A jak by tak zabierali prawa jazdy za prowadzenie pod wpływem alkocholu , to żaden z posłów i rządzących pewnie by do końca życie nie mieli prawa jazdy , nie chyba tego nie zrobią ,nie? pewnie ze nie! przecież to sie może zdażyć najporządniejszemu posłowi ,albo np. pod wpływem jakiegoś ziółka czy też trawki , lub czegoś bardziej konkretnego jak np. pan Pieśiewicz , a co po tem to go ktoś do domu odwoził? zawsze pod wpływem sie rażniej prowadzi .
solda / 178.182.104.* / 2012-10-25 14:52
SUUUUPER!!!! Jestem jak najbardziej za. Należy ostro karać tych pseudo kierowców, którzy swoją bezmyślnością, brawurą, nieodpowiedzialnością narażają innych użytkowników dróg na kalectwo, śmierć, nieszczęścia. To co się dzieje na polskich drogach-to horror. Ciekawe, czy czy Ci pseudo kierowcy jeździliby tak w Norwegii czy Szwecji, gdzie mandaty są horrendalnie wysokie i gdzie jak się okazuje można jeździć wolniej, spokojniej a i tak się dojedzie.Popieram lepszy monitoring na drogach i dużo, dużo wyższe kary za wykroczenia.Może to coś w końcu da, bo pseudo kierowcy myślenie na razie mają wyłączone.
jeszcze egzaminy na seks, bo idioci się rodzą / 81.219.113.* / 2012-10-25 16:32
Ja też nienawidzę tych z samochodami i szwagier ma stałą pracę.Mam takie gówniano oznaczone skrzyżowanie na oku.Bym je wydzierżawił.
Obywatel417 / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:00
Powodzenia Kolego- również dla Ciebie Rząd ząłożył 520 PLN wpływu z mandatów. Wiem, ze na pewno zdarza Ci się przekroczyć dozwolona prędkość o . 10 km i juz masz 200 PLN., czego Ci życzę. Jeżdżę codziennie autostradą do pracy - nikt tu nie jedzie wolniej niz 150-180 km/h a wypadek widziaem (był) raz w ciagu ostatniego roku...
Co powiesz o Prawdziwych (w odróznieniu od tych "pseud" Kierowcach blokujących skrzyzowania, nie yuzywających lusterek i kierunkowskazów, zleżdźających z lewego na prawy pas i natychmiast hamujących (komuś przed nosem, niepoptrzebnie, bo przed nimi kilkaset metrów luzu) i blokujących w miastach lewy pas jadąc 40 kmh na dwupasmówce 'bo za 5 km skręcam w lewo"?
zeppp / 178.42.111.* / 2012-10-25 15:46
A co powiesz kolego o deklach jezdzących na drogach lokalnych i osiedlowych setką.Albo na osiedlowych gdzie wolno 20 30 jedzie sie 60, szczególnie babeczki bez wyobraźni.Jasne ze są niedołęgi na drodze.Dlatego ty bystrzak masz jechac wolniej zgodnie z przepisami.Ale udowodnione jest ze liczba śmiertemych wypadków na drodze w Polsce jest największa w Unii.I te wypadki są spowodowane w 80% nadmierna prędkoscia.Kumasz?Pewnie nie potrafisz zdążyć do pracy?Wyjedziesz 5 min wcześniej!
Tez jeżdzę na autostradzie bo mieszkam na G.Ślasku i w Czechach, ale ty nie masz pojęcia co to jest wypadek na autostradzie.Bo ty widziałeś jeden, nie każdy jest taki bystrzak jak ty.Dlatego jak można jechac 140 nie jedź matole 180, szczególnie na węzłach.
Polak417 / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:53
Dzięki za życzliwego "Matoła" - pewnie jesteś z tych co "odważnie" pokazują "fucki" będąc bezpiecznymi w zamknietym aucie a poza tym to Małe Fujarki...
Zabudowany, jedna jezdnia zawsze przepisowo, osiedla - jak Emeryt. drogi szybkiego ruchu - odpowiednio do warunków i samopoczucia, niezależnie od ograniczeń.
Po prostu zgodnie z moją osobistą, wg. Ciebie Kochany Kolego zapewne ograniczoną Wyobraźnią.
Dużo gorsze są - GŁÓWNA przyczyna wypadków na autpostradach WYMUSZENIA ludzi nie używających lusterek i kierunkowskazów i np. wyjeżdźających z prawego pasa pod Twoja maskę - tam gdzie mieszkam mamy i Autostradę i Obwodnicę...
Problem tej dyskusji leży gdzie indziej - Rząd chce nas "ogolic" a w d... ma nasze bezpieczęństwo po prostu. To taki "podatek od auta" bo na wyższy Vat byś się pewnie oburzył.
zeppp / 178.42.111.* / 2012-10-25 17:31
Posłuchaj Polaku, jeżeli wysokie mandaty maja poprawić bezpieczeństwo na drogach to jestem za dopłata do tego rządu.
Jeszcze raz, jak kolego pojedziesz 140 zamiast 180 to może nikt ci wtedy nie będzie wymuszał, bo po prostu on cię nie widział a ty za.......sz.
Wyjedź gdzieś za granicę to cie naucza jeździć.Nikomu nie pokazuje facka.Jeżdzę juz 30lat bez stłuczki z mojej winy.
Dołożył bym jeszcze 12pkty i zabieranie prawka na 2 lata, a jazda bez prawka to do p******.Tak jest w Czechach.
Zapeniam cie ze cwaniaków i tych z kasą w Czechach nauczyli jeździc wolniej.Kiedyś Czesi jeździli jak Polacy.
Pozdrawiam i trochę wolniej jak śpiewa ten z IRA.
FirezeuG / 2012-10-25 15:58 / Tysiącznik na forum
Różnica jest taka że VAT musisz płacić czy chcesz czy nie, a ten "podatek" płacą tylko ci którzy nie przestrzegają nakazów prawa.
FirezeuG / 2012-10-25 15:28 / Tysiącznik na forum
A o ile szybciej pokonujesz trasę 100 jadąc te 180 zamiast przepisowego 130 ? Różnica raczej nie jest powalająca więc w jakim celu przekraczać to ograniczenie?
Polak417 / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:55
Odwróćmy pytanie: spróbuj pojechać np. ze szczecina do Rzeszowa 100 % przepisowo - o ile później będziesz na miejscu?
:) :) :)
FirezeuG / 2012-10-25 16:08 / Tysiącznik na forum
Tej trasy nie pokonywałem ale bardzo często jeżdżę taką która ma 350 km (nie ma na trasie ani kawałka expresówki). Standardowy czas przejazdu to około 5,5 h (po drodze przejazd przez dwa miasta wojewódzkie). Średnia prędkość to około 65 km/h. Z racji tego że kursuję nią już od 6 lat to miałem okazję zrobić kilka testów i wynik jest taki. Łamiąc wszystkie możliwe ograniczenia, i jadąc ciemną nocą udało mi się zejść do czasu 4,15h (średnia 85). Z drugiej strony podczas "Akcji Znicz" jechałem całkowicie przepisowo (poważnie całą drogę :) ) i dotarłem w 7h (średnia 50). Nie mówię tu już o paliewie, ale czy róznica czasu jest aż tak straszliwa ? Osobiście to wolę sobie wyjechać te 90 wcześniej i spokojnie dojechać, a nie lecieć na wariata.
sisley / 213.77.28.* / 2012-10-25 15:12
Załatwianie problemów tylko i wyłącznie wyższymi karami to typowe dla tego rządu- to najłatwiej i z korzyścią dla rządu.. Wszyscy jesteśmy przestępcami jeżdżąc po Warszawie 60 km/godz. Albo nadziewając się na radar w szczerym polu gdzie w sposób absurdalny, niczym nie uzasadniony ograniczono prędkość do 50 km/godz . Można wprowadzić tak dotkliwe kary, że będziemy wszyscy stać w miejscu albo w korkach.
zeppp / 178.42.111.* / 2012-10-25 15:48
Dlatego trzeba dać znaki tam gdzie trzeba o tym mówi minister.Którego jak ze jest z PO nie lubię.Ale w sprawie bezpieczeństwa na drogach popieram nawet diabła.To co sie dzieje w Polsce to horror.
Obywatel382 / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:15
Dlategoja już nie głosuję na PO w najbliższych wyborach - za 'Golenie Kierowców" właśnie min..
sisley / 213.77.28.* / 2012-10-25 15:19
Gratuluję refleksu. Jest więcej powodów aby nie głosować na PO. Ja nigdy nie miałem do tych ludzi zaufania.
Jccccc / 193.173.115.* / 2012-10-25 14:50
Pijanych skazywać na więzienie, ale dla Fotoradarów w lesie słuzących jedynie 'goleniu z kasy: NIE!!!
I weźcie się za blukujących skrzyżowania i lewy pas...
Jawor757 / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:02
I zabierać auta, bo Nałogowiec i tak wsiądzie znowu nawalony, nawet bez Prawa Jazdy a jak np. służbowym, będzie bulił (pewnie już "byłemu") Pracodawcy. Popierwm - zabrać uprawnienia do Janosikowania na Kierowcach Strażonm Wiejskim, ITD i innym lewusom niezdolnym do innej pracy!
kkkkkkkkkk / 87.207.235.* / 2012-10-25 14:49
Stawki były wielokrotnie podnoszone a rezultatów nie ma. Jeśli na prawdę chcą zadbać o bezpieczeństwo niech budują bezpieczniejsze drogi. Bezpieczniejsze wcale nie musi oznaczać droższe, bo obecnie jeżdżąc po PL coraz częściej na dopiero co oddaną do użytku drogę reaguję "co za kretyn to wymyślił"
Rycho Wlkp / 194.42.119.* / 2012-10-25 14:35
Polske opanowali liberalni debile- oto Polacy wasz rząd. Nie potrfi nawet pochowac swoich obywateli. Kim wy jestescie;- Irokezami ze stepu?
Polak1125 / 193.173.115.* / 2012-10-25 14:51
Nic o Żydach i Spisku lub o Złodziejach?
wml / 77.254.126.* / 2012-10-25 14:09
Gdyby wyższa kara miała odstraszać, to by przywrócili karę śmierci za zabójstwo. Nie przywracają, bo podobno nie odstrasza.
Gdzie sens?
jajec / 46.45.107.* / 2012-10-25 22:39
Zapewniam,że odstrasza-po przywróceniu KS w Nowym Yorku liczba zabójstw spadła o 70% !
goswim / 217.153.114.* / 2012-10-25 14:16
Sens jest taki, ze kara śmierci nie daje wpływó do budżetu, a mandat tak.
Kat520 / 193.173.115.* / 2012-10-25 14:53
Tu się nie zgodzę - utrzymywanie Skaznego na dozywocie (kilkaset PLN/dzień) jest na pewno droższe od 'kulki w łab"...
Damaris11 / 2012-10-25 14:38
Sprawa jest prosta , przecierż trzeba jakoś załatać dziurę budzetową, przecież trzeba jakoś znaleźć pieniądze dla armii urzędasów, których jedynym zadaniem ejst wprowadzanie w błąd ludzi...
niwzab / 83.25.200.* / 2012-10-25 13:52
ostatnio zatrzymała mnie policja w sierpniu. W spokojnej rozmowie dowiedziałem się, że nie chodzi o bezpieczeństwo , tylko o wyrobienie planu finansowego, no bo skoro minister na początku roku już wie ile będzie miał z mandatów, to policji pozostaje tylko trzepać. Zwiększenie kar ma na celu zmniejszenie nakładów policjantów, z większymi karami będzie mniej roboty, bo zamiast np. 50 mandatów policjant wystawi ich 30, przecież jest jeszcze inna praca niż łapanki...
Kaszub354 / 193.173.115.* / 2012-10-25 14:56
Dokładnie widac to po działaniach Straży Wiejskich i Miejskich; radary stoja w polu ("0" wypadków) zwykle oznaczonym jako Obszar Zabudowany. Nawet nie zależy im na wskazaniu sprawcy (żeby miał "refleksję") ale na zainkasowaniu co ich...
ignorantt / 2012-10-25 14:03
to tzreba zmnienić naszą mentalność, podwyżka cen mandatów nie wiele da, bo ktoś nie będzie miał z czego zapłacić to co? wsadzą go do więzienia? i tak już mamy przepełnione
Każdy_rząd_byle_nie_PO / 109.243.130.* / 2012-10-25 13:51

Zastrzegł, że jako kierowca rozumie również tych, którzy domagają sie podniesienia jakości dróg i oznakowania. - Nietety jest w tym obszarze tak, jak w kiklu innych dziedzinach w Polsce. Jest wiele instytucji, które na to wpływają, ale żadnej odpowiedzialnej.


Co ten minister chrzani, już mu chyba rozum odjęło! Oczywiście, że są osoby i instytucje odpowiedzialne za stan dróg, ich jakość i oznakowanie! Są to:
1. Premier rządu, który ogłasza program budowy 3000km autostrad i dróg ekspresowych
2. Minister ds. infrastruktury, który ma zapewnić, żeby podległy mu resort sprawnie przeprowadził program budowy.
3. GDDKiA, która ma ogłosić przetarg, wybrać najlepszą (wcale nie najtańszą) ofertę i wybrać oferenta spośród firm, które NIE SĄ KOLEGAMI, POCIOTKAMI, SZWAGRAMI i WUJKAMI ludzi z PO.

To jest właśnie cała prawda rządów PO. Jak przychodzi do odpowiedzialności to Minister chrzani takie bzdury. To WY cwaniaczki macie w ręku rządy w tym kraju i WY macie się ze wszystkiego rozliczyć! I wasza jest odpowiedzialność! Ja i wielu innych nie damy się wam nabrać! W następnych wyborach zobaczycie!
ważne jest ssanie i przelewanie / 81.219.113.* / 2012-10-25 13:50
Czy to prawda,że poprzednio pracował jako poborca podatkowy u szeryfa z Nottingham?
FirezeuG / 2012-10-25 13:47 / Tysiącznik na forum
Jako kierowca muszę przyznać że nie jestem godny naśladowania i raczej niezbyt często przestrzegam ograniczeń albo jadę na jego granicy (99-105 przy ograniczeniu do 90). Nie zdarza mi się jednak taka sytuacja żeby przeskoczyć ograniczenie dwukrotnie!! Nikt mi nie wmówi że śmiganie 150 przy ograniczeniu 90 jest bezpieczne, a jazda miastem z prędkością 120 to mocna przesada. Osobiście popieram podniesienie kwot mandatów szczególnie dla tych którzy przeskakują ograniczniki o 50 km/h i więcej. Taki człowieczek jest jak kula z pistoletu wystrzelona w tłum. Nie ma znaczenia czym się porusza (czołg też jest bezpieczny, ale tylko dla jego kierowcy), bo żaden pojazd nie chroni "z zewnątrz". Moim zdaniem wysokości powinny kształtować się mniej więcej tak (przy przekroczeniach) : 40-50 to 750 zł i 10 punktów, 50-60 to 1000 zł i 14 punktów, 60-70 to 2000zł i 20 punktów, więcej to odebranie prawka na 5 lat i pojazdu na miejscu zdarzenia. Za jazdę po pijaku nie powinno być żdanej dyskusji, prawko odbieramy do końca życia, samochód na licytację i dodatkowo mandat 5000. Przy recydywie (jazda bez prawka po pijaku) sadzamy człowieczka na minimum 5 latek i dokładamy 50000 grzywny. Takie obostrzenia jestem w stanie przyjąć bez sprzeciwu, bo mnie one nie dotką jak również większości kierowców.
waldas / 188.33.212.* / 2012-10-25 19:07
cool luźno spoko, przepisy przepisami, ale niestety mandaty wystawiają nie rzadko bezmyślni policjańci. Do więzienia za jazdę po pijaku rowerem ? po chodniku do tego. albo za prowadzenie roweru po pijaku ? no sory
ja mam później pracować na człowieka który siedzi w więzieniu ? nie dosyć że niesłusznie tam jest to jeszcze wydaje nasze pieniądze. a mógłby w tym czasie pracować! za darmoszkę i zarobić swoimi rękoma chociażby na swoje sanatorium za kratami!
AntyRadar / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:11
Co do Pijancy - w pełni się zgadzam: konfiskować i zamykać!!!
Peyyo / 83.6.38.* / 2012-10-25 14:40
Jestem za! Zakładamy partię "pro-driver"? :)
AntyRadar / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:06
A ja przeciw - wszytko zależy od tego, czy jedzie staruszek Maluchem bez śiateł (bo alternator nie daje) i na bębnowych hamulcach, czy jedziesz w miarę nowym, serwisowanym autem z refleksem 20-40 latka (przed Viagrą jeszcze :)).
I proponuję partię "AntyRadar" i jazdę bez tablic w proteście przeciw radarom w krzakach i polu.
FirezeuG / 2012-10-25 15:17 / Tysiącznik na forum
A jak ma się twoja teoria jak już w kogoś walniesz ? Jeśli dobrze kojarzę to tak samo boli jak ktoś cię walnie deską czy kijem bejsbolowym z autografem. Przenosząc to w linii prostej, nie chodzi oto żeby zmniejszać szkody (jak potrącisz przechodnia malcem to złamiesz mu dwie nogi a jak leksusem to tylko jedną) tylko żeby wyeliminować zjawisko!
AntyRadar / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:21
Właśnie o to chodzi, że refleks i droga hamowania zależą od wieku i doswiadczenia kierowcy i urządzeń wspierajacych bezpieczeństwo w aucie. Doswiadczony Kierowca widzi dużo szybciej przeszkodę , mimo, ze jedzie szybciej i dostosowuje natychmiast prędkość i tor jazdy - spróbuj to zaobserwować. To tak samo jak upadek Starszej Pani podczas podróży (wolnej) oblodzonym chodnikiem lub Judoki po nim biegnącego - używając Twojej analogii
FirezeuG / 2012-10-25 15:33 / Tysiącznik na forum
Dobra, powiedz mi więc jakie masz szanse na reakcję kiedy zagrożenie (dowolnej postaci) pojawia się 15 metrów przed tobą, zakładając żę poruszasz się jedynie 70 km/h najnowszą bryczką prosto z salonu? Jakie masz szanse na uniknięcie zdażenia ?
AntyRadar / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:40
Złe odniesienie, tzn, Goebelsowska trochę propaganda: jak idziesz 5 kmh na godzinę i zamkną Ci drzwi przed nosem (w Twoim Kierunku) to też nie wyhamujesz - to potwierdza niewątpliwie Twoją teorię ale nie jest argumentem. Czesto się przesiadam do różnych aut inp. jadąć autem 1,4 benzynka, jadę wolniej (nie tylko ze względu na osiagi) i nie zabieram się za wyprzedzania aut,które bym wyprzedził mając coś więcej np. 2,2 TD pod maską, wolniej też na zakrętach, bo oponki wąskie i slabe...
FirezeuG / 2012-10-25 15:54 / Tysiącznik na forum
Nie mam zamiaru wmawiać Ci że nie potrafisz prowadzić samochodu, mam jednak odmienne zdanie. Też miałem i mam okazję jeździć różnymi pojazdami, ale przesiadająć się z jednego do drugiego nie zmieniam stylu jazdy (przemieszczam się podobnie swoimi 1,8 td, jak 3,2 z kompresorkiem). Rozumiem że ty po przesiadce na mocniejsze auto prowadzisz "dynamiczniej", a przecież nowsze pojazdy nie jeżdżą wolniej od starszych. Czas w jakim reagujesz na zdażenia nie skaraca się w zależności od ilości elektroniki i wieku pojazdu. Pewne procesy (fizjologiczne) trwają określony czas więc nie ma znaczenia jakie systemy cię wspomogą, naciśniesz na pedał hamulca lub skręcisz najwcześniej po 0,2 s, więc przy większej prędkości nie jesteś nawet w stanie zareagować po dostrzeżeniu jakiegoś zjawiska.
kolo464545 / 195.216.109.* / 2012-10-25 13:42
Co za bzdury. Będą nam wciskać kit, że chodzi o bezpieczeństwo na drogach, a wszyscy wiedzą że o większe wpływy do budżetu. I po co ta hipokryzja minister?
elb, elb, elb / 81.210.123.* / 2012-10-25 13:34
"...największym problemem jest prędkość." - To bzdura. Jesli pominiemy problem zbyt małej ilości odpowiednich dróg to największym problemem jest jazda po pijanemu, wjeżdżanie na czerwonym świetle, wyprzedzanie na ciągłej linii, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, itp.Tyle, że tego typu sprawców trudno złapać. Lepiej porozstawiać radary i trzepać kasę bez wystawiania nosa z ciepełka. Pan minister jest niekompetentny co w tym rządzie nie jest niczym niezwykłym.
Rozsądek / 193.173.115.* / 2012-10-25 15:10
Racja - i uczyć na kursach Prawa Jazdy jak korzystać z lusterek i kierunkowskazów. Zabijają kiepscy i zmeczeni lub pijani Kierowcy oraz niesprawny sprzęt i żlle wyprofilowane/zaprojektowane/wykonane drogi.
Dziwne jest, ze nie ma skutków ws. Pijanych Kierowców - tu się popiszcie, Cwaniaczki!
Peyyo / 83.6.38.* / 2012-10-25 13:40
Popieram, sama prędkość nie zabija. Zawsze jest prędkość i .. coś. Powiadają też że nie prędkość zabija tylko jej gwałtowne wytracanie :)

Masz rację. Czerwone światło, przejścia dla pieszych, brak kierunków, etc. a najważniejsza ... WÓDA! Jakby tego nie było to można nawet kawałkiem warszawskiej S8 jechać 150 km/h i nic się nie stanie.

Ale owszem, jeśli wszyscy będą jechali 40 km/h czy 30 km/h to nawet jak pijak z pijakiem się trąci to wyjdą cało i pójdą na kolejną flaszkę.
Chyba nie z tej strony p. minister podchodzi do tematu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy