Forum Forum prawneBudowlane

Droga gminna nie ma połączenia z inną drogą publiczną!!!

Droga gminna nie ma połączenia z inną drogą publiczną!!!

piciu1323 / 79.190.76.* / 2011-11-22 13:52
Witam
Staram się o warunki zabudowy na dwóch działkach które otrzymałem od rodziców. Zgodnie z mapami do dzialek przylega droga droga gminna będąca działką o nr DR 48, Wypis z ksiąg mówi że droga jest własnością skarbu państwa a dalej własnością gminy. Cała opowieść zaczyna sie optymistycznie. Są dziaki przylega droga czyli powinny być waruniki do uzyskania warunków zabudowy.
Jednak na dziś posiadam trzy mapy dotyczace tego samego ale droga rożnie na nich biegnie jednak zawsze przebiega kolo moich dzialek.
Ostatnia wersja mapy której się trzyma urzędnik robiacy projekt decyzji o warunkach zabudowy przedstawia drogę nr 48, która przylega do moich działek i 4 sąsiadów jednak 200 metrów od mojej działki kończy się droga w działce prywatnej a nie dobiega do następnej drogi publicznej.
Urzednik próbuje mi wrzucić na plecy zrobienie służebości części działki gdzie droga się kończy (dokładnie około 20metrów) by droga miała połączenie z drogą publiczną.
Nie wiem czy moje stanowisko jest dobre ale uwarzam że moje dzialki spełniły warunek bo przylegają do drogi gminnej a że 200metrów czy 20km dalej brakuje 20metrów gruntu gimnnego to mnie to nie interesuje i moich sąsiadów rownież. Nie wiem jak wydano warunki zabudowy sąsiadowi który już tam mieszka od 25 lat?

Proszę o wskazówki jak działać w tej sprawie
evella / 46.204.126.* / 2012-03-11 19:37
mam podobną sytuację w gminie Wiązowna i też muszę wystąpić o służebność przejazdu. Kilka lat temu gminy nie zwracały na to uwagi i dom wybudowałam bez problemu. Od jakiegoś czasu porządkują ewidencje i wychodzą takie bzdury EZ.

Najnowsze wpisy