Forum Forum inwestycyjneSpółki

DROZAPOL -WZROST PEWNY !!!

DROZAPOL -WZROST PEWNY !!!

Analityk111 / 83.23.139.* / 2007-10-06 23:25
Spółka rozwija się w sposób znaczący od dawna.Wzrost sprzedaży to zasługa nie tylko korzystnej koniunktury, ale i efektów rozbudowy sieci sprzedaży Drozapolu. Jeszcze pod koniec 2004 r. składała się ona z trzech punktów: centrali w Bydgoszczy i placówkach w Ujściu i Krakowie.

Teraz działa 16 oddziałów i przedstawicielstw.Uruchomiła centrum sprzedaży w Ostrowcu świetokrzyskim, gdzie spółka ma już chyba dwie-trzy linie do cięcia blach.

Nawiązała współpracę z firmą Alpos, wchodząc ze sprzedażą do krajów ościennych, jak również zwiększając sprzedaż na praktycznie rozwojowym rynku Czech, Słowacji, Ukrainy, a także ostatnio weszła do Niemiec. Wszystkie te działania, jak również koniunktura na rynku stali, spowodowały WZROST SPRZEDAŻY I ZYSKÓW.

Zysk , po dołku w 2005r, kiedy spadł do minus 600 tysięcy, a cena Drozka znalazła się na poziomie 2,50zł, do 4,4 mln za 2006r. Jednocześnie sprzedaż wzrosła ze średniej w latach 2002-2005 w wysokości 75 mln do 150 mln w roku 2006 /nawiązanie współpracy z firma ALPOS/!!!

W tym szykuje się kolejny skok sprzedażowy na poziomie 280-320 mln. Zysk - ponieważ Drozapol środki z emisji przeznaczył na zapasy, które pod koniec 2006 r. przekroczyły 50 mln /kupione po zdecydowanie niższych cenach niż obecnie/ - można szacować na ok 14-16 mln za cały rok, i to raczej przedział minimum.

Dlaczego minimum? Dlatego, że flnalizacja przejęcia czy bliskiej współpracy pomiędzy Drozapolem a TM STEELE zaowocuje kolejnym wzrostem sieci sprzedaży - PONAD DWUKROTNYM !!! Do tego sieci te się uzupełniają pokrywając praktycznie CAŁY KRAJ - co spowoduje kolejny SKOK SPRZEDAŻY - I TO PRODUKTÓW OBU SPÓŁEK !!!

Przypomnijcie sobie skok sprzedaży po nawiązaniu współpracy z firmą ALPOS - dzis będzie TO SAMO !!! A nie zapominajmy, że Drozapol prowadzi rozmowy połączeniowe jeszcze z dwoma spółkami - co zakładał w planach rozwoju na lata 2006-2008. Przewidywał w nich połaczenie z 4 spółkami o obrotach / wtedy/ rzędu 60 do 600 mln i zyskach na poziomie 4 do 20 mln każdy. Jeden z projektów nie wypalił /Stalexport/, ale due diligens spółki tez nie pozostało bez echa w sprzedaży Drozapolu. Finalizacji drugiego projektu jesteśmy świadkami dziś - przejęcie bądź bliska współpraca z TM STEELe staje się niedługo faktem...

Co to oznacza dla tych spółek? Starałem sie nadmienić wyżej. Sprzedaż Drozapolu rośnie w wielu płaszczyznach, których udaje że nie widzi wielu niedowiarków, po cichu skupując akcje spółki. Pozdro dla wytrwałych. Podtrzymuję swoje zalecenie - kupuj, jeśli możesz, o cenie nie wspomne, bo i tak nie uwierzycie.
Analityk111 / 83.23.146.* / 2007-10-07 17:26
decyzja UOKIK prawdopodobnie do 15 października.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy