Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

REKOMENDUJE DROZAPOL - WZROST RAZY TRZY MINIMUM !!!

REKOMENDUJE DROZAPOL - WZROST RAZY TRZY MINIMUM !!!

Analityk111 / 83.23.144.* / 2007-10-12 10:09
Możliwe, że jeden lub kilku udziałowców TM STEELE skupuje po cichu akcje od leszczyny, żeby zapewnić sobie udział w przyszłej spółce. Nie zapominajmy,że przejęcie nastąpi ZA GOTOWKE !!! Co to oznacza - pomyślcie sami. Przypominam o perspektywach połączonych spółek - kupujcie,jeśli możecie, bo później będziecie żałować. Możliwe też, że jakieś fundy wreszcie dostrzegły spółkę - wcale bym się nie zdziwił - jej kapitalizacja wzrośnie przecież dwukrotnie po przejęciu, staje się więc bardzo atrakcyjna dla większości fundów, nawet tych krótkoterminowych. Cena 20 zet będzie niedługo tylko wspomnieniem, a bedziemy się zbliżać do 30 zet.

Spółka rozwija się w sposób znaczący od dawna.Wzrost sprzedaży to zasługa nie tylko korzystnej koniunktury, ale i efektów rozbudowy sieci sprzedaży Drozapolu. Jeszcze pod koniec 2004 r. składała się ona z trzech punktów: centrali w Bydgoszczy i placówkach w Ujściu i Krakowie. Teraz działa 16 oddziałów i przedstawicielstw.Uruchomiła centrum sprzedaży w Ostrowcu świetokrzyskim, gdzie spółka ma już chyba dwie-trzy linie do cięcia blach. Nawiązała współpracę z firmą Alpos, wchodząc ze sprzedażą do krajów ościennych, jak również zwiększając sprzedaż na praktycznie rozwojowym rynku Czech, Słowacji, Ukrainy, a także ostatnio weszła do Niemiec. Wszystkie te działania, jak również koniunktura na rynku stali, spowodowały WZROST SPRZEDAŻY I ZYSKÓW. Zysk , po dołku w 2005r, kiedy spadł do minus 600 tysięcy, a cena Drozka znalazła się na poziomie 2,50zł, do 4,4 mln za 2006r. Jednoczesnie sprzedaż wzrosła ze sredniej w latach 2002-2005 w wysokości 75 mln do 150 mln w roku 2006 /nawiązanie współpracy z firma ALPOS/!!! W tym szykuje się kolejny skok sprzedażowy na poziomie 280-320 mln. Zysk - ponieważ Drozapol srodki z emisji przeznaczył na zapasy, które pod koniec 2006 r. przekroczyły 50 mln /kupione po zdecydowanie niższych cenach niż obecnie/ - można szacowac na ok 14-16 mln za cały rok, i to raczej przedział minimum. Dlaczego minimum? Dlatego, że flnalizacja przejęcia czy bliskiej współpracy pomiędzy Drozapolem a TM STEELE zaowocuje kolejnym wzrostem sieci sprzedaży - PONAD DWUKROTNYM !!! Do tego sieci te się uzupełniają pokrywając praktycznie CAŁY KRAJ - co spowoduje kolejny SKOK SPRZEDAŻY - I TO PRODUKTÓW OBU SPÓŁEK !!! Przypomnijcie sobie skok sprzedaży po nawiązaniu współpracy z firmą ALPOS - dzis będzie TO SAMO !!! A nie zapominajmy, że Drozapol prowadzi rozmowy połączeniowe jeszcze z dwoma spółkami - co zakładał w planach rozwoju na lata 2006-2008. Przewidywał w nich połaczenie z 4 spółkami o obrotach / wtedy/ rzędu 60 do 600 mln i zyskach na poziomie 4 do 20 mln każdy. Jeden z projektów nie wypalił /Stalexport/, ale due diligens spółki tez nie pozostało bez echa w sprzedaży Drozapolu. Finalizacji drugiego projektu jesteśmy swiadkami dzis - przejęcie bądź bliska współpraca z TM STEELe staje się niedługo faktem... Co to oznacza dla tych spółek? Starałem sie nadmienic wyżej. Sprzedaż Drozapolu rośnie w wielu płaszczyznach, których udaje że nie widzi wielu niedowiarków, po cichu skupując akcje spółki. Pozdro dla wytrwałych. Podtrzymuję swoje zalecenie - kupuj, jeśli możesz, o cenie nie wspomne, bo i tak nie uwierzycie.
Wyświetlaj:
Analityk111 / 83.23.128.* / 2007-11-22 22:01
C/z w okolicach 10, cena do wartości księgowej ok.jednego, a jak dobrze policzyć, to wskaźniki te są dwukrotnie niższe. Naganiam NACHALNIE - nie chcecie zarobić, to nie kupujcie. Firma zbiera kasę na przejęcie, czego nie chce widzieć tylko ten, kto zaślepł na obydwa oczęta.
grzenio000 / 2007-11-21 23:05 / portfel
1-błagam Ciebie daj na luz. 2- ja kupilem po 11. Trzymam bo juz nie mam wyboru. W perspektywie czasu napewno straty jakos odrobie ale naprawde ta spółka to wielkie zaskoczenie. 3- jak czytam forum sporo osób naprawde uważa spółke za niezłą wiec chyba rzeczywiście fundusz albo ktoś kto ma ostry pakiet wyrzuca papier. 4-koniunktora na swiecie nieubłagana wiec chyba wroce do handelku za rok ale moze jeszcze do konca roku lekko dokupie. 5-przestancie biadolic o analizach itd. w chwili obecnej tylko spekuła i tyle. Do końca roku sanki z górki i tyle. pozdrawiam nie tylko takich jak ja
grzenio000 / 2007-11-22 13:45 / portfel
a i jeszcze jedno. dzisiaj były juz po 4,50 wiec mozliwe jest razy trzy czyli w okolice 12 zl ale za jakies 4 miechy przy milym wiatrze
all / 89.76.56.* / 2007-11-21 23:00
Mam akcje tej firmy i to co piszesz jest prawda . Tylko nie moge zrozumiec dlaczego tak kurs spada .
Analityk111 / 83.23.140.* / 2007-11-21 10:33
KUPUJ, IDIOTO - Bankowy sprzedaje !!! Wreszcie wejdą do niego poważni inwestorzy, inne emerytalne przestaną dołować inwestycje Bankowego, który nie potrafił bronić swoich interesów. Najwyższy czas ! Tym bardziej, że technicznie to koniec spadków !!! tym bardziej, że wskaźnik c/z spadł już ABSURDALNIE NISKO - DO 5 !!! jeszcze trochę, to spadnie do zera....Taka okazja prędko się nie powtórzy...
gregus1976 / 2007-11-21 11:01 / portfel / Bywał tu i tam...
poczekamy jeszcze ze 3 dni;)
Pozdrowienia i mocnych zwieraczy dla fanów drozapolu
gregus1976 / 2007-11-21 13:50 / portfel / Bywał tu i tam...
dzis ponizej 4,84 mozna było kupic.. - czekam
lkokl[p / 213.158.196.* / 2007-11-09 21:56
kupować ale nie zapomnijcie zostawić sobie pare groszy na sznur ta spółka ma przyszłość jak bioton idzie w kierunku śmiecia radze sprzedać wszystko od zaraz a uratujecie jeszcze sporo gotówki przestrzegałem przed biotonem kto posłuchał ten dzisiaj jest mi wdzięczny nie słuchajcie naganiaczy im to sprawia przyjemność
posiadajacy tego smiecia / 83.13.159.* / 2007-11-09 12:54
gdzie jestes Analityku co sie z toba stalo ze sie nie nie odzywasz i nie wyglaszasz swoich prognoz o 300% wzrostach
mlody leszcz / 82.160.18.* / 2007-11-08 20:09
posluchalem i kupilem po 8.5 i 7.2 moze jeszcze sie uda po 6 ale to przyszlosc pokaze.
gregus1976 / 2007-11-21 10:59 / portfel / Bywał tu i tam...
hmmm tak a dzis po 4,89 nawet było.. a ja zakupiłem po 10.50 hehhe plakac narazie mi sie chce.. ale jutro dokupie po 4,90 ;)
tomekp-p / 2007-11-21 17:07
ja też mam po 10,4 czekam na 4,0 wówczas dokupie (może to nastąpić nawet jutro)
gregus1976 / 2007-11-21 19:06 / portfel / Bywał tu i tam...
dzis zamkniecie 4,50:( wiec moze juz za 2 dni bedzie po 4:)..
grizli... / 83.31.72.* / 2007-11-21 22:30
Co za tandetę wciskacie,śmieszneee.
poorman / 2007-11-21 17:14
ja kupowałem po 11.5 potem wydawało mi się ze 6.9 będzie odbiciem i średnia 9.66. Nie jest dobrze ... bo kasy już brak na uśrednianie.
zbig$ / 2007-11-10 01:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
6,1 pokazuje czysta technika, ale moze to przebic jak na relpolu - mialo byc 22, w trakcie sesji bylo i 21
J23J23 / 2007-11-09 22:29 / portfel
Na pewno ci sie uda bo bedzie on przez 5 sesji na tym poziomie albo lekko nizej
pozdr
ginofelino / 83.13.159.* / 2007-10-24 10:07
cos kiepsko idzie ten drozapol caly czas spada i nie widac tego wzrostu razy trzy minimum :(
Analityk111 / 83.23.134.* / 2007-10-19 07:04
Lepiej załóż okulary )))
Gubernator113 / 2007-10-17 18:56
Ja bym nie był takim optymistą. Wycena akcji C/Z, C/EBIT, C/S pokazuje, że akcje tej spółki są przewartościowane.
Analityk111 / 83.23.121.* / 2007-10-17 17:23
Po tych informacjach zaczynam podnosić wycenę spółki - jesli Drozapol przejmie kolejne firmy, nie tylko krajowe, wyrosnie nam KTN - konglomerat transnarodowy, a to juz bedzie bardzo duża sprawa.
gregorek1979 / 2007-10-17 17:56 / Bywalec forum
Zakupiłem troszke , narazie asekuracyjnie ale narazie troszke spada okolo 6% w 2 dni ...ale spoko poczekamy zobaczymy ...
Analityk111 / 83.4.145.* / 2007-10-16 16:28
Drozapol-Profil: przejęcie TM Steel do końca roku
Źródło: www.puds.pl (Jacek Szczepanik) 2007-10-15 08:35
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się 12 października, by bydgoska spółka Drozapol-Profil SA przejęła większościowy pakiet chorzowskiej firmy TM Steel Sp. z o.o. - Transakcję sfinalizujemy do końca tego roku - zapowiada Wojciech Rybka, prezes zarządu Drozapolu.

Drozapol-Profil SA jest jedną z największych w Polsce firm, które handlują wyrobami hutniczymi. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od grudnia 2004 roku.

TM Steel sp. z o.o. powstała w 1992 roku i początkowo była eksporterem polskich stali jakościowych, w szczególności odkuwek ze stali narzędziowych. Zajmowała się też dostawą żelazostopów, a nieco później sprzedażą złomu stalowego do polskich hut. Firma ma oddziały w Warszawie, Oświęcimiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Chorzowie i Radymnie. W Ostrowcu Świętokrzyskim TM Steel ma Zakład Konstrukcji Stalowych, specjalizujący się w produkcji urządzeń dla przemysłu.

Już w połowie czerwca Drozapol poinformował, że podpisał list intencyjny o objęciu większościowego pakietu firmy-dystrybutora stali, ale jej nazwę utrzymywał w tajemnicy. Bydgoska spółka miała objąć udziały w zamian za akcje własne, a częściowo za gotówkę. W sierpniu okazało się, że obiektem zainteresowania Drozapolu jest chorzowska TM Steel.

Zgoda prezesa UOKiK oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód, by Drozapol-Profil SA przejął większościowy pakiet udziałów TM Steel. Nadal jednak nie wiadomo, ile udziałów TM Steel i za ile kupi bydgoska spółka. O szczegółach transakcji przedstawiciele obu spółek mają poinformować wkrótce na wspólnej konferencji prasowej. Wiadomo raczej na pewno, że nie będzie potrzebna nowa emisja akcji. Drozapol sfinansuje transakcję ze środków własnych i ewentualnie z kredytu.

Jest pewne, że po konsolidacji nie zniknie nazwa TM Steel. - Nie ma takiej potrzeby - tłumaczy prezes Rybka. - Nazwa jest znana i rozpoznawalna, spółka ma swoją historię, klientów, ma liczne osiągnięcia. Chcemy zatem konsolidować to, co w obu spółkach najlepsze. A że to czy owo trzeba będzie wzmocnić w obu spółkach to normalne. Sens konsolidacji jest prosty i oczywisty - 2+2 musi dać 5. Efekty synergii muszą być wyższe niż suma silnych stron obu spółek - tłumaczy prezes Rybka.

TM Steel będzie jedną z firm w Grupie Drozapol, choć nie jedyną. Od kilku miesięcy zarządy obu spółek przygotowują strategię działania dla TM Steel. Według zapowiedzi prezesa Rybki będzie ona bardzo obiecująca. Wiadomo jednak, że na pewno będą rozwijane podstawowe działalności spółki: skup i przerób złomu, dystrybucja wyrobów hutniczych, produkcja konstrukcji stalowych oraz centra serwisowe. Możliwe, że w oparciu o własną sieć dystrybucji TM Steel będzie też hurtownikiem materiałów budowlanych.

Prezes Rybka potwierdził, że trwają rozmowy z przedstawicielami kilku kolejnych firm, które Drozapol chętnie chciałby mieć w swojej grupie. - I nie są to tylko firmy krajowe. Prace nad rozbudową grupy o nowe spółki zamierzamy prowadzić w IV kwartale i w całym 2008 roku. Na koniec grudnia 2008 powinny być widoczne zręby i efekty tych działań. W oparciu o jedną z firm oraz TM Steel chcielibyśmy dynamicznie rozwijać produkcję konstrukcji stalowych - wyjaśnił prezes Drozapolu. - Prowadzimy też rozmowy z kolejnym dystrybutorem. Na pewno rozwiniemy sieć skupu złomu. Chcemy szerzej, jako grupa, współpracować z polskimi hutami - dodał prezes Rybka.

Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku łączna sprzedaż Drozapolu oraz TM Steel wyniosła ponad 280 mln zł, a zysk - 8,3 mln zł, co daje im miejsce w pierwszej dziesiątce dystrybutorów w Polsce. Po III kwartale obroty obu spółek mogą przekroczyć 400 mln zł, czyli tyle, ile Drozapol zakładał w swojej strategii na lata 2006-2008.

Drozapol-Profil SA i TM Steel Sp. z o.o. są członkami Polskiej Unii Dystrybucji Stali. Prezesi obu spółek zasiadają we władzach
PUDS - Tomasz Milas w zarządzie, Wojciech Rybka w Radzie Nadzorczej.
Analityk111 / 83.23.158.* / 2007-10-15 17:54
Dwanaście zet to już przeszłość. Choć osobiście spodziewałem się więcej. Ale to dla was szansa - może jedna z ostatnich potrojenia kasiory. Pozdro.
Analityk111 / 83.23.154.* / 2007-10-14 13:26
Co do spekulacji - masz rację. Ale Drozapol do wspaniała spółka do manipulacji - połączenie z drugą TM STEELE tej samej wielkości, a więc zwiększenie sieci sprzedaży, zwiększenie obrotów i zysków, za akcje / jest emisja serii F-zwiększy ilość akcji z 30 na 40 mln, a więc zaledwie o jedną czwartą/ oraz za gotówke, co prawdopodobnie przełoży się na zwiększone zakupy NOWYCH udziałowców w celu zwiększenia sily oddziaływania w nowej spółce. Poza tym Drozapol zamierza przejąć jeszcze jedną lub dwie spółki, co zwiekszy silę oddziaływania grupy finansowo-gospodarczej, powstanie mała korporacja na razie narodowa - a jeślidojdzie np.do połączenia z firma ALPOS- powstanie konglomerat transnarodowy, na razie w małej skali. Już teraz zwiększenie sieci sprzedaży ponad DWUKROTNIE oraz rozszerzenie asortymentu OBU SPółEK WPłYNIE ZNACZąCO NA SPRZEDAż I ZYSKI. W sumie da to znaczny wzrost obrotów i zysków.Pozdro.
Analityk111 / 83.23.167.* / 2007-10-12 21:19
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez
Drozapol-Profil spółki TM Steel z Chorzowa - poinformował Drozapol w piątkowym
komunikacie.
"Zarząd Drozapol-Profil SA informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał decyzję Prezesa
Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w której wyraża się zgodę na dokonanie
koncentracji polegającej na przejęciu przez Drozapol-Profil SA kontroli nad TM Steel Sp.
z
o.o. Decyzja ta w całości uwzględnia żądanie wnioskodawców" - podała spółka.
Drozapol informował w połowie czerwca, że podpisał list intencyjny w sprawie objęcia
większościowego pakietu firmy działającej w obszarze dystrybucji stali, a finalizacja
transakcji przewidziana jest w trzecim kwartale. W ten sposób ma powstać jedna z
większych grup zajmujących się dystrybucją stali.
Drozapol obejmie udziały w spółce częściowo w zamian za akcje własne, a częściowo za
środki pieniężne.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy