Forum Polityka, aktualnościKraj

Drugi kierunek studiów od dziś płatny

Drugi kierunek studiów od dziś płatny

Money.pl / 2011-10-01 08:43
Komentarze do wiadomości: Drugi kierunek studiów od dziś płatny.
Wyświetlaj:
m.a / 84.10.68.* / 2011-10-03 08:55
Wstyd dla portalu. Moze warto przeczytac tez przepisy przejsciowe do ustawy o nowelizacji?
Oplata (NIE DLA WSZYSTKICH) za drugi kierunek zostanie wprowadzona ZA ROK a nie od dzis!!!
Wacuś Młody SPEKULANT / 83.29.15.* / 2011-10-01 13:56
-- BABCIU schowaj indeks wnusiowi -- bo ten LEMING puści Cię z torbami na starość.
middle/middle2 / 31.63.160.* / 2011-10-01 13:20
No przecież jak by czegoś nie wymyślili,to byłby chyba cud.Najpierw domagają się wykształconej młodzieży,po dobrych studiach,najlepiej z kilkoma fakultetami,a teraz rzucają chętnym do nauki kłody pod nogi.Przecież i tak każde studia są ciężkie,bo opłacenie samej stancji,czy nawet akademika,nieraz przekracza możliwości finansowe studenta,który ma ochotę studiować na dwóch równolegle kierunkach.Ciekawe co na to sami studenci?
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 109.150.15.* / 2011-10-01 14:54
od darmowego studiowania byla komuna,a jak twoi rodzice ja obalili, to smiem ci przypomniec,ze w kapitalizme za dobra edukacje sie placi i to NIEMALO, rozpuscila komuna ludziki oj rozpuscila,jakbyscie mieli kapitalizm ze 40 lat juz to byscie chico siedzieli, a jak sie komus studiowanie w Polsce DARMOWE nie podoba to moze sobie postudiowac w Anglii czy w USA.
realista / 195.95.186.* / 2011-10-01 13:19
no straaaaszne....

juz nie bedzie mozna studiować socjologii/europeistyki i pedagogiki równocześnie za darmo, jaka strata dla społeczeńśtwa :D

jak wejdą zagraniczni naukowcy to może ten nasz beton uczelniany się trochę zmieni
nie-zagraniczny naukowiec / 178.36.103.* / 2011-10-01 13:06
zwróćcie uwagę na preferencje dla zagranicznych naukowców. Znowu polskie kompleksy. Zawsze lepszy obcy niż swój. Na wyborach podziękuję za prześladowania we własnym kraju.
esu / 78.8.149.* / 2011-10-01 13:04
Po co nam robić drugi kierunek, jeśli po pierwszym i tak trzeba robić często płatne podyplomówki, albo mieć tatę w urzędzie miasta żeby dostać robotę.

Jedyne uczelnie, które istnieją sensownie to uczelnie techniczne. Po nich dostaniesz pracę. Resztę można o kant d... obić. Najlepiej byłoby od razu zlikwidować, tylko gdzie PO upchnęłoby profesorków od niczego zatrudnionych za chwalenie rządu i lizanie tyłk... rządzącym.
knrx / 83.15.40.* / 2011-10-01 13:02
studenci po technicznych kierunkach w 90% NICNIE UMIEJA, jak przychodza do roboty trzeba ich prowadzic za raczke i wszystkiego uczyc od podstaw, a tak w ogole to lekaz po studiach to zastrzyku nie umie zrobic, ratownik medyczny wiecej potrafi.
knrx / 83.15.40.* / 2011-10-01 12:56
bardzo dobrze,wreszcie ktos zrobil porzadek
jikji / 80.50.131.* / 2011-10-01 11:55
Ciemny lud zadowolony, że na górze roztacza się Zielonowyspiarski spokój. Żont tymczasem "kulturalnie" , raz po raz, wprowadza swe poronione pomysły. System nauczania to świetny dowód tezy.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-10-01 11:30
no to teraz czas POmyśleć nad wprowadzeniem w Tuskbekistanie opłat za POdstawuwki i zawoduwki.

by żyło się lepiej.
tesa1959 / 2011-10-01 11:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dopóki są jeszcze za darmo, to wróć i dokształć się w ortografii
POdstawuwki i zawoduwki.

tylko "zasuwka i skuwka' są wyjątkami od reguły. Wszystko inne pisze się "ówka"
Natter2 / 2011-10-01 14:02 / Tysiącznik na forum
Ta Pani wcale nie zna sie na żartach.Co do merytum ,to nie wyobrażam a raczej wyobrażałem sobie studia techniczne i drugi kierunek.To sie nie dało chyba, że ktos jest geniuszem.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-10-01 12:10
w pewnym wieku to juz wstyd nadal byc "mlodym i wyksztalconym" i nie odrozniac "podstawówki" od "POdstawuwki".
Diabeł z piekla / 83.9.177.* / 2011-10-01 11:30
"Polscy przedsiębiorcy twierdzą, że polscy absolwenci mają duże luki w zakresie komunikacji, pracy zespołowej, przedsiębiorczości i rozwiązywania problemów."
Akurat jako student na niektórych zajęciach pracuję w grupie i mam przedmiot "rozwiązywanie problemów" - więc rynek pracy mnie zapewne przyjmie z otwartymi ramionami.

Uczelnie bezpłatne są bardzo dobre, w przypadku kierunków ścisłych - na pierwszy rok idzie 300 osób na kierunek, a inżyniera/magistra - robi 50 - tych najlepszych, co dali sobie radę. Chodzi o to, że student musi być super zaradny, albo bardzo zdolny, żeby sobie poradził - a zaradność i szybkość przyswajania i analizowania informacji daje nam największe szanse w każdej sytuacji.
Na płatnych studiach, stanowcza większość studentów kończy swój kierunek, bo mają lżej, wykładowcy ich szanują (w dużo większym stopniu, niż na publicznych studiach), jest większy porządek, poza tym jest łatwiej, bo bardziej opłaca się czelni brać opłatę od całej ilości studentów przez 5 lat, niż od połowy.

Co do kwestii współpracy z firmami, to jest tak cienko, bo jest mamy głupie prawo i ono najczęściej stoi na przeszkodzie porozumień (u mnie na wydziale dwie firmy przeprowadzają swoje kursy).
Po co firma ma szukać innowacyjnych rozwiązań na politechnice, jak prawo nie pozwoli im z nich korzystać - bo zabrania tego prawo (przypomnijmy sobie maszynkę do rozbijania cząstek azbestu, czy "gumową nawierzchnię"). W Norwegii również są studia darmowe, ale tam studia techniczne są skierowane pod przemysł - firmy robią badania, testy, projekty na uczelniach, przy pomocy studentów, co później przygotowuje ich świetnie do pracy.
Terrence / 62.61.58.* / 2011-10-01 11:18
Nie wymagajcie, aby malarz kominów doceniał edukację i rozwój naukowo-techniczny. Ważniejsze, aby było gdzie piłę pokopać. Rządy PeŁo to PO-stępująca degrengolada naszego kraju.
seepoo / 83.20.32.* / 2011-10-01 10:23
i bardzo dobrze.
wreszcie koniec z wiecznymi studentami
najpierw studiują na koszt podatnika a potem sruu do anglii i tel w kraju ich wdzieliśmy
i to by było na tyle / 83.5.246.* / 2011-10-01 08:43

..... z Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym

A cóz to ( q.r.w.a ) jest ? I gdzie to się mieści ?
m-53 / 83.24.25.* / 2011-10-01 09:45
I kto za to płaci.
Pewnie kolejny kolesiowski twór podpięty pod cycek zwany "kapitał ludzki" lub "innowacyjna gospodarka"
gsdgsd / 94.231.236.* / 2011-10-01 10:00
;-))))

innowacyjne projekty typu wybuduję koledze biurowiec za pieniądze podatników bo jest innowacyjny, a jego innowacyjność polega na tym , że będzie kolega czynsz brał 80 zł/m2 a nie 60 zł/m2 jak konkurencja, bo marmur drogi ;-)))

Wydają jak mogą, na lewo i prawo.

Parę lat temu byłem w Grecji i się zastanawiałem jak to jest że ich stać na budowę 30 km drogi lokalnej w górskim terenie ( śliczna, równa, pasy świeciły w balsku Kretyńskiego Słońca ), po której nikt poza zbłąkanym turystą z polski nie jeździł. Droga okazała się ślepa i prowadziła do dwóch domów ( rozpadających się ) przed którymi siedziały dwie babcie w bujanych fotelach. Byłem zdumiony, gdzie tu ekonomia i zdrowy rozsądek.

Teraz już wiem na czym haczyk polegał to też kiedyś była zielona wyspa.
stevenson / 94.75.121.* / 2011-10-01 09:33
heh, pewnie kolejny biurokratyczny twór Tuskolandii

Najnowsze wpisy