Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Dwa ubezpieczenia na życie

Dwa ubezpieczenia na życie

skomentuj
JanuszB88 / 2011-08-16 01:13
Witam,
czy można się ubezpieczyć jednocześnie na życie (pobyt w szpitalu, zabiegi chirurgiczne itd) u dwóch ubezpieczycieli?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Lech3 / 2011-08-18 11:21 / Bywalec forum
Nie zgodzę z kolegą wiwanem . Podana podstawa prawna ma zastosowanie w przypadku polis majątkowych !.
Jeżeli polisę posiadamy w w firmie życiowej , świadczenie będzie wypłacane z każdej posiadanej polisy , nawet jeżeli będą one zawarte w tym samym TU .
wiwan / 2011-08-18 21:44
Ale JanuszB88 pytał właśnie o majątkową, bo taki charakter ma pokrycie kosztów leczenia. Tyle, że wątek zatytułował błędnie.
Co innego z uszczerbkiem na zdrowiu i śmiercią ( czyli właśnie na życie ) wtedy każda polisa daje świadczenie.
ubezpieczona / 89.74.36.* / 2012-10-30 15:43
Takie ubezpieczenia są w TUnŻ (ubezpieczenia na życie) jako umowy dodatkowe do podstawowej umowy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!
JanuszB88 / 2011-08-19 13:29
Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Mam na myśli ubezpieczenie od pobytów szpitalnych, zabiegów operacyjnych, gdzie np za każdy dzień pobytu w szpitalu jest wypłacane świadzenie w wysokości X. Już wiem, że można mieć polisy u kilku ubezpieczycieli, ale czy świadczenia będą wyspłacane od dwóch różnych ubezpieczycieli czy tylko ode jednego?
Miniusia / 93.154.129.* / 2011-11-06 01:36
jeżeli chodzi o ubezpieczenia w życiu to każda polisa jest oddzielnym produktem i z każdej przysługuje świadczenie.
Nawet jakby się miało 5 polis w których byłyby wypłaty świadczeń np. leczenie szpitalne, złamania itp za każdą polisę otrzymuje się oddzielnie pieniądze. Bez względu w jakich towarzystwach czy pzu czy aviva itp.
wiwan / 2011-08-19 13:55
No więc się nie zrozumieliśmy, tak Pan to pytanie sformułował i zatytułował.
Mamy do czynienia więc z 3 typem ubezpieczenia- jest to prywatne ubezpieczenie... chorobowe ( tak jak ZUS-owe, 80% za dni choroby, 70% za pobyt w szpitalu ).

Tak jak na życie- będzie wypłacone z każdej polisy, Lech3 ma rację.
JanuszB88 / 2011-08-18 13:39
A czy jest jakiś art w KC, który o tym stanowi? Chciałbym mieć podstawę prawną.

Pozdrawiam
Janusz
wiwan / 2011-08-16 19:48
To nie jest ubezpieczenie na życie, tylko kosztów leczenia i NNW.
Ale można. I na życie i te szpitalne.
Tyle, że koszty leczenia zostaną zwrócone tylko raz, z jednej z polis.

Więcej w art. 824'1 KC:

http://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/dzial-ii-ubezpieczenia-majatkowe/art-824
skomentuj

Najnowsze wpisy