DWS GOLD

Pabloz83 / 2008-12-17 21:33
Witam,

Zastanawiam się nad zainwestowaniem jak w tytule. Co sądzicie o tej inwestycji?. Czy inwestowanie w złoto, metale szlachetne jest w obecnych czasach dobrym rozwiązaniem ? Z góry dziękuje za opinie, porady itd.
Wyświetlaj:
Daxik / 79.185.147.* / 2010-10-06 23:08
DWS Gold nie inwestuje w zloto a w akcje.
Ten fundusz to nabijanie ludzi w butelce. Jak sami twierdza :
"Od 70 do 100% wartości aktywów lokowane jest w jednostki uczestnictwa emitowane przez subfundusz zagraniczny DWS Invest Gold and Precious Metal Equities i fundusz DWS Gold Plus".
DWS Invest Gold (czyli ten zagraniczny) pobiera oplate za zarzadzanie w wysokosci 1.5% natomiast nasz rodzimy DWS Gold 4% nie robiac nic a jedynie kupujac udzialy w innym funduszu. To juz chyba lepiej bezposrednio kupic sobie ten Invest Gold i placic tylko 1.5%? Inna mozliwosc to BGF World Gold.
Reasumujac: DWS Gold to najgorsza mozliwosc inwestowania w akcje firm zaangazowanych w wydobycie zlota.
Pilsener / 2010-09-30 15:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I jak Wasze wyniki na złocie? Ja złoto i nieruchomości omijam szerokim łukiem, argumenty przeciwko złotu są dość mocne:
- złotówka będzie się umacniać
- zależność cena złota a kurs dolara
- złoto jest najdroższe w historii
- dynamika kursu i horyzont inwestycji, trudno o wzrosty takie jak na rynkach akcji a korekty są mocno rozciągnięte w czasie, gdy trafimy na korektę mamy praktycznie dwa lata w plecy (rok spadków i rok ich odrabiania), nie opłaca się inwestować w złoto na krótki termin a przez kilka lat wiele się może zdarzyć.
max1224 / 2010-09-30 18:47 / Tysiącznik na forum
u mnie nieźle sprzedałem z ponad 25% zyskiem wrócę po ew. korekcie o ile nie będzie zawirowań transakcyjnych spóźnia mi się transfer dolara już zareklamowałem a dzień po dolarze ma iść złoto
Pilsener / 2010-10-02 21:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja tam wciąż siedzę w obligacjach, co prawda już tak nie rosną ale nie widzę na razie alternatywy, chętnie bym przewalił część do akcji ale nie chce coś się skorekcić, najważniejsze, że nie posłuchałem tych co wieścili wyjście z kryzysu w układzie V :)
max1224 / 2010-09-30 18:49 / Tysiącznik na forum
no i dodam że brzydko się robi na xau (stockcharts)
spaveruk / 84.10.172.* / 2010-09-30 09:06
obecna wartosc jednostek dws gold jest jakas kpina. Przy takim kursie zlota fundusz ten potrafi obnizyc ich wycene. Dynamika jest beznadziejna. Zalecalbym uwage przy tym funduszu.
dumniy niezalogowany / 83.7.78.* / 2010-09-23 20:18
Ja powiem tylko tyle. Skoro wszdzie trąbią w reklamach że inwestowanie w złoto daje taką kasę, jak zachęcają do tego i jak ni stad ni z owąd pojawiają się takie pytania na forum od ludzi którzy rozpoczynają zabawę w inwestowanie w fundusze-to jest to znak że ulica kupuje -TRZEBA WYCHODZIĆ ZE ZŁOTA JAK NAJSZYBCIEJ!!!! Takie jest moje zdanie - Zobacz na wykresy złoto rośnie nieprzerwanie od maja tego roku i jest na swoich historycznych szczytach- Jak myślisz czy górka to dobry moment na kupno?? Czy historyczne szczyty to dobry moment na kupno złota. a jak bedzie 15 % korekta w ciągu 1,5 miesiaca to wytrrzymasz nerwówkę??
MAM PROŚBĘ KUPUJ CHOCIAŻ FUNDUSZE W MBANKU gdzie nie płacisz opłaty wtępnej i zawsze za darmo możesz zmienić fundusz na inny np obligacji /akcji lub wypłacić na gotówkę (w normalnym banku na wejścu zabierają ci około 2-4%)
kris_s / 2008-12-17 21:53 / Bywalec forum
Zdecyduj się w złoto, czy w fundusz. Bo coś kojarzę, że złoto w górę, a DWS niebardzo. Chyba, że coś pokręciłem, a nie chce mi się szukać wyników i cen złota.
Viqy / 2010-09-24 13:19
DWS Gold jest przeliczany z Euro na PLN, inwestuje głównie w spółki wydobywające złoto. Jeśli złoto lub firmy idą do góry, a Euro w stosunku do PLN spada to szału w funduszu nie ma. Ideałem jest w przypadku DWS Gold wzrost ceny Euro w PLN oraz wzrost cen złota i spółek z nim związanych. Wtedy mamy piękną kumukację :)
df / 193.201.167.* / 2009-04-06 15:56
Ludzie nie inwestujcie w złoto, od 25 lat nie było tak drogie jak teraz, pomyslcie o akcjach, jestesmy w dobrym momencie aby zakupić po niskich cenach sporo jednostek.
Pozdrawiam
Pabloz83 / 2008-12-18 15:37
chodzi i o zainwestowanie w fundusz dws gold.
kris_s / 2008-12-17 22:17 / Bywalec forum
Jednak znalazłem. Chodziło o "Investors Gold", nie o DWS Gold
danek100 / 83.7.90.* / 2009-03-01 10:09
dws gold odwzorowuje ruchy cen złota w złotówkach a więc trzeba wziąć pod uwagę zmiany kursu złotego względem dolara amerykańskiego.
_Action / 62.61.32.* / 2010-10-04 20:49
Napewno dolara amerykańskiego ?

"DWS Gold to subfundusz należący do grupy funduszy akcji surowcowych lokujący od 70 do 100% wartości aktywów netto w jednostki uczestnictwa emitowane przez fundusz zagraniczny DWS Gold plus oraz subfundusz zagraniczny DWS Invest Gold and Precious Metals Equities. "
outrav / 89.72.205.* / 2010-09-23 12:03
Obecnie DWS GOLD nie ma sie nijak do kursu złota.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy