Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dywidenda w Pekao. Padła propozycja zarządu

Dywidenda w Pekao. Padła propozycja zarządu

Money.pl / 2015-02-11 09:18
Komentarze do wiadomości: Dywidenda w Pekao. Padła propozycja zarządu.
Wyświetlaj:
qazus / 81.190.106.* / 2015-08-29 22:22
My - tubylcy - jesteśmy z tego dumni, że możemy z naszej gospodarki, wysłać taką pomoc gospodarce Włoch.
Jacek-419 / 83.145.153.* / 2015-02-12 00:14
Jeżeli jakiś bank osiąga miliardowe zyski, to oznacza, że jest instytucją złodziejską, ponieważ bank nic nie produkuje tylko łupie lichwiarskie odsetki od udzielonych kredytów. Bank nie jest fabryką i nie powinien osiągać żadnych zysków. Odsetki od kredytów i od lokat powinny być ustalone na takim poziomie, aby wynik finansowy banku był zerowy.
Rola banku w społeczeństwie została postawiona na głowie.
Jacek L / 194.98.51.* / 2015-02-19 17:22
Ty krynico wiedzy ekonomicznej...
Bank nie jest instytucją charytatywną.
Twój argument, że bank niczego nie produkuje jest mniej więcej tak samo mądry, jak ten, że prawnicy, lekarze, nauczyciele, sprzątaczki, milicjanci, etc. niczego nie produkują, więc nie powinni otrzymywać wynagrodzenia.
Nie produkują, ale świadczą usługi, z których korzystają inne podmioty i za które to usługi się płaci. Ba! te usługi można wycenić i storzyć dla nich rynek.

Aha!
Zanieś swoje pieniądze do banku i nie chciej żadnych odsetek. No bo przecież skoro bank nic nie produkuje, i nie powinien zarabiać, to i ty nic od banku nie powinieneś nic dostać.
agaaaa / 87.207.153.* / 2015-02-11 23:42
Super. Lovaglio za cene przejecia SKOK, na co dostal kase z BFG, kupil sobie przychylnosc Kwasniaka i wyplaca Unicredit kase.. Tak Kwasniak dba o stabilnosc sektora... pogratulowac...
mart1234 / 109.233.91.* / 2015-02-11 22:28
Czemu niby dywidenda mialaby byc przeznaczona na "rozwiazanie problemu frankowiczów"?? Nie uważam ze osoby które zakupily akcje mają teraz czuć się poszkodowane żeby ulżyć osobom splacajacym kredyty! Ja mam kredyt w złotówkach i jak rosły stopy procentowe a wy mieliście niski kurs franka to nikt nawet się nie zastanawiał czy mi pomóc bo mi rosną raty!! Jak kogoś nie było stać na kredyt w PLN to trzeba było nie brać kredytu. Biorąc kredyt na 30 lat myśleliście że kurs w tak długiej prespektywiei będzie na taki niskim albo jeszcze niższym poziomie!?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zandrel / 89.228.227.* / 2015-02-11 23:01
Bank ciebie też strzyże, różnica jest taka, że ty albo o tym nie wiesz, albo lubisz być strzyżony. Twoje stopy procentowe rosły bo takie było widzimisię banków (tak, to banki ustalają WIBOR). Złotówkowicze mają jedne z najdroższych kredytów w Europie (zaraz po Węgrach). Miłego pasienia bankierów.
xxx655 / 159.205.193.* / 2015-02-11 17:34
Kto jest większościowym akcjonariuszem? Unicredit.
Kasa wyjedzie z Polski. Tak się drenuje kraj z pieniędzy.
rm44 / 83.6.168.* / 2015-02-11 16:46
"bank" uno cretino daje za rok 0.01%, co za szczęście,że nie zamknął konta ze stanem na zero. bielecki ma dobre samopoczucie, klienci tego cyrku o wiele gorsze. panuje system ruski : czto nie pałuczisz nie prepajdiot.polska czy to państwo, kraj czy folwark?
zebra385 / 89.228.227.* / 2015-02-11 16:43
Wypłata dywidend powinna być zamrożona do momentu rozwiązania problemów ofiar polisolokat, kredytów walutowych i innych nieuczciwych praktyk banków. Mądry Rząd zabezpieczyłby te środki na poczet przyszłych roszczeń poszkodowanych, aby ubezpieczyć sektor bankowy. Niestety podejrzewam, że ten rząd nie zrobi nic, a potem będzie trzeba ratować banki z budżetu...
jan175 / 91.189.222.* / 2015-02-11 14:04
Od 5 lat mam kredyt PLN w tym banku.
Oprocentowanie w tym czasie zmieniało się różnie, dziś jest np. o połowę mniejsze niż 5 lat temu.
Na ratę przeznaczam jedną pensję, żyjemy z drugiej. Potrafię cieszyć się z życia pomimo, ze nie stać nas na wakacje.
Pomoc dla Frankowiczów uważam, za jawna niesprawiedliwość.
jaktotak / 213.62.126.* / 2015-02-11 09:18
Czy PKO SA nie ma przypadkiem w portfelu kredytów w CHF? Sam może nie udzielał, ale kupił przejął który je miał. Sprawa CHF jest problematyczna. Być może dojdzie do jakiegoś przewalutowania. Być może za chwilę klienci masowo rusza do sądów i wygrają odfrankowanie?

Zamiast wypłacać dywideny banki powinny robić rezerwy z bieżących zysków na rozwiązanie problemu CHF.
Sceptyk283 / 87.206.188.* / 2015-02-11 09:34
Dlaczego przez tyle lat setki tysięcy frankowiczów nie widziało "nielegalnośći" kredytów we frankach. Sądzę, że gdyby ktoś np. KNF w 2007 mówił, że kredyty we frankach są niezgodne z prawem polskim, to padłoby oskarżenie ze strony społeczeństwa, że banki chcą zarabiać na drogich kredytach w złotówkach i pozbawić biedniejszych możliwości zakupu własnego mieszkania .
junasasas / 217.67.201.* / 2015-02-11 12:51
Poczekaj az banki dobiora sie i tobie to portfela a w zasadzie juz to zrobily
poczytaj o ile poniesli ci koszty zaprowadzeniek onta ora zpoczytaj o tyklajacej bombie z kredytami zlotowkowymi
fx317 / 87.99.34.* / 2015-02-11 12:50
Zgadz się
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
merkk / 217.153.116.* / 2015-02-11 12:12
po co wypowiadasz się na temat kredytów, kiedy nie masz zielonego pojęcia jak naprawdę było z uzyskaniem tegoż kredytu. Kto ci zapłacił za takie komentarze, czyżby ten właśnie bank abyś szczuł ludzi. Wzięłam kredyt we frankach, bo kredytu żaden bank nie chciał mi dać w PLN. Każdy oferował jedynie we frankach, bo tylko na taki miałam zdolność. Nie był to więc mój wybór ten albo tamten. Dlatego zamilcz i nie mąć zazdrosny człowieczku
Sasza50 / 31.0.2.* / 2015-02-11 12:45
Skoro nie ma się zdolności kredytowej w złotych, w walucie w której się zarabia, to należy się dobrze zastanowić nad sensem zaciągania zobowiązań finansowych w każdej innej walucie. Wybór był: brać w CHF lub nie. A może zmniejszyć planowaną kwotę kredytu. Większość tzw. "frankowiczów" zgubiła pazerność (niskie raty, duży kredyt). Życzę powodzenia i powrotu franka do normalności.
ramzesas / 217.67.201.* / 2015-02-11 12:55
Skoro panstwo promuje zlodzieji i oszustow - to poco wpgole placic podatki ? Skoro panstwo nie egzekwuje prawa.bronicie bankow z czystej zawisci do frankowca który chcial miec swoje mieszkanie - Poczekajcie az banki dobiora sie iwam do skory - ja z tego cieszyc sie nie bede
Drugioe pytanie gdzie tankujesz ? an najdrozszej stacji ? na najtanszej to jestes cwaniakiem i pazerny jestes jak po takim paliwie zatrze ci sie silnik to nie mozesz miec prawa oskarzyc cpn - przeciez paliwo bylo toanie to mogles przypuszczac ze jest lewe - a ze bylo napisane 95 no coz twoja sprawa - w takiej polsce chcesz zyc ?
Sasza50 / 31.0.2.* / 2015-02-11 13:37
Po co mieszać do dyskusji Państwo, Prawo i CPN, tracić energię na dyskusje i śledzenie wpisów. Emocje odbierają Ci rozsądek. Poświęć Swój czas na szukanie rozwiązań a nie na oskarżanie innych o własne błędy. Zasad ekonomii nie zmieni się: trzeba mierzyć siły na zamiary. Pozdrawiam i życzę poprawy jakości paliwa na stacji, na której tankujesz.
fx317 / 87.99.34.* / 2015-02-11 12:52
1000& racji. Pazerność zgubiła frankowców.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy