Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Działalność gospodarcza + dotacje a praca dodatkowa ?

Działalność gospodarcza + dotacje a praca dodatkowa ?

KrystianGG / 5.172.255.* / 2017-12-18 20:51
Witam wszystkich serdecznie, tak jak w temacie. mam 23lata ukończyłem studia wyższe mechaniczne, aktualnie odbywam staż z urzędu pracy który kończy mi się po nowym roku, obecny szef twierdzi że musi mnie zatrudnić po stażu na okres 3 miesięcy a po tym okresie nasza współpraca ma się zakończyć. Związku z zaistniałą sytuacją chciałbym pozyskać dotacje z unii na podjęcie działalności gospodarczej, proponowano mi to przed rozpoczęciem stażu lecz odmówiłem.

Mój biznes miałby opierać się na handlu pojazdami(motocykle,quady, części motocyklowe) o ile wszystko na ten temat można spokojnie znaleźć oraz o pracy na etacie i zakładanie działalności gospodarczej to nigdzie nie mogę wyszukać odpowiedzi na moje pytanie:

Jak połączyć założenie działalności gospodarczej+dotacje z pracą dodatkową ? w przypadku uzyskania dotacji powinienem odprowadzać ZUS osobiście, prawda? czyli nie mógłbym np. miesiąc lub dwa po założeniu działalności gospodarczej podjąć pracy ? czy jest jakaś forma pracy na dzień 18.12.2017 która pozwoliła by mi opłacać osobiście ZUS a jednocześnie zezwolić na prace w państwowym zakładzie pracy ?

PS. o swoim biznesie wszystko wiem, mam biznesplan,kapitał, lokal, plac, zestawienie realnych zysków i opłacalności, lecz chciałbym być w razie "W" zabezpieczony i pewny czy mogę podjąć jakąś prace aby dorobić bo wiadomo, dotacja wiąże się z utrzymaniem działalności przez 12miesiecy a wiadomo zus, zdrowotne co miesiąc trzeba zapłacić a żyć z czegoś trzeba :)

Najnowsze wpisy