Forum Forum dla firmKsięgowość

Działalność i Praca na etacie

Działalność i Praca na etacie

skomentuj
annakozij / 2017-03-26 12:26
zamierzam założyć działalność gospodarczą (usługi hydrauliczne), jednocześnie pracuję na etacie. Czy przez to są jakieś ograniczenia w wyborze formy opodatkowania,( czy ryczałt wogóle wchodzi w grę ) jaka forma była by optymalna. Zamierzam też być podatnikiem Vat, czy w takim przypadku będę zobowiązany posiadać kasę fiskalną, czy będzie wystarczało że za każdym razem wystawię fakturę.
Wyświetlaj:
prezesbit. / 185.246.208.* / 2019-11-27 16:15
Dzień dobry! Mam na imię Tomasz Olszewski, od ponad 3 lat zarabiam pieniądze tylko i wyłącznie przez Internet, opracowując strategie pozwalające zarabiać bez wychodzenia z domu Od dłuższego czasu zarabiam w programie inwestycyjnym z niskim wkładem własnym. Nie są to żadne piramidy finansowe, MLM'y, hyipy, nie będziesz zbierał poleconych, ani namawiać nikogo do udziału. Poszukuję konkretnych i zdecydowanych osób, które chciałyby pomnażać swój kapitał dzięki skutecznej inwestycji, jaką proponuję. Zysk już w pierwszym miesiącu to nawet 10 tys. złotych. Do pracy nie potrzebujesz niczego opróćz swojego ,,,smartfona/laptopa. Platforma inwestycyjna, którą chcę Ci przedstawić nie wymaga od Ciebie żadnej specjalistycznej wiedzy, wszystko Ci pokażemy. Oferta ograniczona czasowo i ilościowo - nie wiem, czy się powtórzy.
dołącz do nas tu: http://systemzarabiania.pl
Marlna / 149.156.72.* / 2019-11-25 11:48
Moim zdaniem właśnie najlepiej mieć takie pół na pół, moja przyjaciółka jak zrezygnowała z pracy na etacie to musiała wziąć pożyczkę przez Sprint Casha. Ja uczę się na jej błędzie i teraz zaczynam własną działalność i pracuje 2,5 dnia w tygodniu
szklarek / 2017-03-27 10:36
Zasadniczo wchodzi w grę, zbyt mało szczegółów jakie to usługi- czy hydraulika budowlana (zakładanie instalacji), czy interwencyjna - naprawy itp.
Ograniczenie form opodatkowania DG w związku z etatem dotyczy sytuacji wykonywania w ramach swej DG usług na rzecz swego pracodawcy tożsamych z zakresem prac w ramach etatu.
annakozij / 2017-03-27 14:10
Nie będzie usług wykonywanych na rzecz pracodawcy, a hydraulika - zarówno zakładanie instalacji jak i naprawa, Dokładnie poniższe usługi. Podłączenie instalacji wodnych, kanalizacyjnych. Biały montaż oraz wymiana starych instalacji,
Montaż i wymiana kotłów wraz z oprzyrządowaniem, wymiana starych instalacji, modernizacja instalacji C.O. System instalacji rur PP, miedzianych, PEX oraz spawane, montaż wymiennikowni ciepła jedno i dwu-funkcyjnych
Montaż przydomowych oczyszczalni ścieków wraz z podłączenie do budynku, rozprowadzenie rur drenażowych
Montaż rur ogrzewania podłogowego wraz z rozdzielaczem , zaworem mieszającym i pompą
Spawanie łukowe elektroda otuloną ( MMA); spawanie acetylenowo-tlelowe
szklarek / 2017-03-27 19:07
Wiec generalnie ryczałt od przychodów w stawce 5,5%, przy robotach serwisowych, konserwacyjnych instalacji- bardziej 8,5% jest szereg interpretacji indywidualnych w tym zakresie.
annakozij / 2017-03-28 12:43
A co do tej kasy fiskalnej ... jakas podpowiedź ????
szklarek / 2017-03-29 10:59
Właściwie będą dwa zwolnienia z kasy fiskalnej:

- kwotowe- sprzedaż netto do limitu 20 000 zł netto (odniesionego proporcjonalnie do czasu trwania DG w 2017 r.)
- rodzajowe - "Świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności
gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli świadczący usługę otrzyma w całości
zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy
oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na
rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest
członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie
wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła"


Powyższe z par. 3, ust. 1, pkt. 2 i pkt. 3 w nawiązaniu do poz. 39 zał. 1

Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;ministra;rozwoju;i;finansow,dziennik,ustaw,2016,000,2177.html
skomentuj

Najnowsze wpisy