Forum Forum dla firmKsięgowość

Przekroczenie limitu VAT

Przekroczenie limitu VAT

Mazur2305 / 83.27.130.* / 2017-03-26 22:23
Witam,
Mam pewien duży problem. Mianowicie - mam właśnie kontrolę skarbową, podczas której stwierdzono, że od 29 lipca 2014 roku powinienem być na VAT-cie. Moje pytanie jest następujące - czy pracownik skarbowy, który sprawdza zeznania jest zobowiązany do tego aby poinformować podmiot, po przeliczeniu PIT-u na koniec roku, że przekroczył on limit RYCZAŁT-VAT (150 tys. zł)? Zrobiłem to nieumyślnie, nie zbierałem żadnych faktur kosztowych - nie mam zupełnie nic, dokopuję się jakichkolwiek faktur na zakupy (tzn klimatyzacja, samochód - który i tak kupiony jest na osobę fizyczną, a nie na firmę, itd.) ale to wszystko są groszowe sprawy, w porównaniu z obrotem. Powiem jeszcze tylko, że prowadzę warzywniak więc czuję, że jak US zasądzi zwrot VAT-u i nałoży karę ustawową to będę musiał to zamknąć po prostu. Gdybym wiedział chociaż od końca tego 2014, że muszę przejść to nie byłoby problemu - karę by się zapłaciło i może jakoś bym prosperował, ale wizja tych prawie 3 lat mnie przeraża.
Wyświetlaj:
Miśka-Pyśka / 185.161.93.* / 2019-08-11 00:51
Ciesżę się, że u mnie tymi sprawami stricte finansowymi zajmuje się świetne biuro księgowości Biuro Gdynia. Nigdy nie miałam zastrzeżeń do ich pracy, zawsze wszystko na czas i dopięte na ostatni guzik.
roszpon / 185.161.93.* / 2019-08-04 21:41
Cieszę się, że w biurze, które obsługuje moją firmę (Gama Państwa Grabowskich - mogę śmiało polecić) chyba nie ma takich problemów, bo wszystko co potrzebuje jest zawsze wykonane na czas, to jest niespotykana w dzisiejszym świecie solidnosć.
szklarek / 2017-03-27 10:31
Niestety nie jest. Trudno zresztą przekroczenie limitu określić komuś z zewnątrz bo jest przecież szereg zwolnień VAT przedmiotowych, które do limitu kwotowego nie wchodzą.

Więc nawet mają podatnika na PIT wg. skali i mając jego przychody roczne w PIT 36 np. 170 000 wiedzieć, jaka ich część wchodziła do limitu 150 000, a obecnie wchodzi do limitu 200 000.

Najnowsze wpisy