Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Działkowcy dostaną ziemię za darmo

Działkowcy dostaną ziemię za darmo

Money.pl / 2008-04-15 20:02
Komentarze do wiadomości: Działkowcy dostaną ziemię za darmo.
Wyświetlaj:
maniek285 / 37.30.55.* / 2012-07-10 09:53
Jestem za uwłaszczeniem działek na korzyść działkowców,to co teraz wyprawiają prezesi i ich
kolesie na działkach to ewidentne łamanie praw
konstytucyjnych i prawa cywilnego wobec członków
ogrodów działkowych o wymuszaniu działań niezgodnych grożenie o wykluczeniu ,wyrzuceniu z działki jak się tym draniom nie podporządkujesz
jest na porządku dziennym.czas z tym skończyć
osoby posiadające działki mają prawo same decydować a nie być przymuszani do zachowań jakie pasują prezesom i im podobnym, stwarzanie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu osób przebywających na działkach przez zamykanie szlabanów na kłódkę uniemożliwiając dojazd służb ratunkowch to norma.Klucze zabiera prezes do domu każąc dzwonić na 112 dzieje się to. za przyzwoleniem prezes zarządu okręgu Bydgoskiego pani Kokot
która twierdzi że osoby chore i stare na działkach nie powinny przebywać ,podobno są to działki rodzinne.Jest to jeden z wielu nie opisanych przykładów łamania prawa.Jako członkowie ogrodu jesteśmy zależni od kaprysów prezesa jego zarządu i komisji rewizyjnej
Ale nie dajemy się oddawać będziemy wnioski do sądu i prokuratury ,mamy jeszcze nadzieje że prawo nam pomoże ,skoro żyjemy w państwie prawa?
stanislaw trojanowicz / 176.116.202.* / 2012-07-06 18:57
nie chce mi sie wierzyc ze platworma obywatelska jest zdolna do czegos takiego jak uwlaszczenie dzialkowcow. to jest niemozliwe
zlomek / 193.239.125.* / 2008-08-24 10:21
Oszczednosci dzialkowcow to inwestycje na dzialkach.Zamiast siedziec w mieszkaniu w bloku,czas wolny spedzaja pracujac i odpoczywajac.Rodzinne Ogrody to organizacja ktora pobiera oplaty od ludzi starszych w zamian za to nic nie robi.Utrzymujemy rzesze aparatczykow i jeszcze tanczymy tak jak nam graja.Cieszy mnie wyrok sadu przywracajacy czlonkowstwo Panstwu Michalak.Mam nadzieje ze jakis polityk bedzie probowal pomoc dzialkowcom w uwlaszczeniu dzialek.
f / 83.22.67.* / 2009-09-14 14:13
jestem za uwłaszczeniem
vicky / 213.158.196.* / 2008-12-11 11:07
czy moge dostac informacje o panstwie Michalak,bo obawiam sie ze mnie to czeka pozdrawiam
kustosz szlachcic / 193.189.116.* / 2008-08-02 06:18
Moi przodkowie mieli to szczęście być w posiadaniu ziem w Warszawie, na której to dzisiaj w centrum miasta stoją ogródki działkowe. Pomijam kwestję nieuregulowanej reprewatyzacji to po pierwsze działkowicze nie mogą uwłaścić się na ie swoim terenie wedla polskiego prawa. Po drugie. - to paranoja żeby zarobili nie właściciele do których prawnie ziemia należy z dziada pradziada tylko, żeby dać je działkowiczom, którzy i tak sprzedadzą je developerowi. Pozatym czy smaczne były by pomidory z dziłki na mokotowie w Warszawie. Więcej ołowiu niż w 100 oktanowej benzynie. Więc czy chodzi o algrkulturystykę, czy o jakiś archaizm dawnych czasów
paranoja / 87.205.66.* / 2008-06-04 13:44
Odkupiłem moją działeczkę od poprzedniego właściciela 4 lata temu już musiałem wydać sporo pieniędzy, Systematycznie przez te lata inwestowałem też nie małe pieniądze aby działeczka była śliczna i dawała radość mojej rodzince. Teraz należy mi się tylko 20 procentowa bonifikata od ceny rynkowej, to jakiś absurd skąd mam wziąć tyle pieniędzy? Ile to będzie 100.000 zł może 200.000? Czuję sie oszukany i ograbiony!!!
mecenassss / 83.29.126.* / 2008-05-04 09:07
sprawy ziem nie są właściwie uregulowane
bowiem
nie było reprywatyzacji nie oddało się nawet części majątku
posiadaczom którym Komuniści zabrali ziemie .
może się okazać że to co darowane przez Okupantów Sejmu i Senatu
to dar " Stalina "
dla tych działkowiczów i co wówczas ?...kłopoty !!!
Tak bywa gdy niepoważni posłowie kręcą prawem a nawiedzony prezio 1 i 2 grzeje gruchę we fotelu i podpisuje "stalinowskie " ustawy .
peowiec / 83.3.124.* / 2008-04-19 11:35
Fige prawda! Poslanka PO która wystąpiła z taką inicjatywą ma dostać upomnienie partyjne!!!!
stanislawt / 176.116.202.* / 2012-07-06 19:28
dla peowca.to moze byc prawda.PO jest do wszystkiego zdolna.
keyser soze / 194.181.2.* / 2008-04-16 09:09
Mają emeryci. 5% wartości to i tak dużo dla nich. 400m2 działka (a tyle zazwyczaj mają) x 1500zł/m2 wynosi 600 000zł. zaś 5% to 30 000zł. Emerytom tez będzie ciężko, ale zawsze coś.
Dariu / 81.168.161.* / 2008-06-04 12:25
Prawdziwa wartość. Prawdziwa cena.
Karolek1 / 77.114.7.* / 2008-04-20 04:44
Skąd emeryt działkowicz ma mieć takie nawet 30 000 zł.
Tacy emeryci czasu wolnego nie spędzają na działce tylko w ciepłych krajach lub w szpitalu.
tgv98 / 77.95.48.* / 2008-04-15 20:23
niech to państwo mi też coś da ,nie dali mi działki ,mieszkania komunalnego ani szemranego TBS-u ,to może przydzielą mi jakąś BABE z komuny z prawem wieczystego ''używania '' , a następnie uwłaszczą mnie na niej .
BO[R]F / 83.17.39.* / 2008-04-15 20:21
Jedni dostają mieszkania za złotówkę, inni działki za darmo (w Lublinie np w samym centrum, pamiętacie film Zróbmy sobie wnuka?) a niektórzy muszą ciężko pracować i spłacać swój majątek przez dziesiątki lat. JESTEM PRZECIW.
Karolek1 / 77.114.7.* / 2008-04-20 04:50
Niech dostaną jestem "ZA"chociaż mnie to nie dotyczy.
Coś Tym ludziom się też należy.
Nadzieja! / 79.173.14.* / 2008-06-22 17:30
Ty pop********!!!jestes za!!!!!!!!!Ku***** kupiłam działeczkę małą ale ukochaną za ostatnie pieniadze które zbierałam całe zycie i gówno odbiorą mi działkę w które wpłaciłam ostatnie pieniadze!!!!!!!!!!!! Nie stac mnie na jej zprywatyzowanie tak jak wszyscy! Rząd chce wypieprzyć nas!!!!!! Oni chcą wojny!!!!!!!!!!!!!!! Wyjezdzam z tego kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam dosc!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE NIE JESLI TA USTAWA WEJDZIE TO SIĘ ZABIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stanislaw krok / 176.116.202.* / 2012-07-06 19:10
dla nadzieii.nie jest tak zle.najlepsze bylaby uwlaszczenia dzialkowcow ale platworma obywatelska tego nie zrobi bo oni maja emerytow gdzies mamy na to wiele dowodow.
mmatylda / 87.206.176.* / 2009-06-20 23:20
Nadzieja , Jesteś ordynarna i glupia. Nawet nie jesteś w stanie zrozumieć jak milo jest mieć coś na własność, to tak cie ukształtował poprzedni system polityczny! Jakie to przykre.
Ale cenie cie za to, że tak kochasz swój ogóddek.
Dla wszystkich działkowców wejscie tej ustawy będzie najwyższym dobrem ! Uwierz.
Niedlugo masz dziąłkę, więc jeszcze sie nie nauczyłaś czym jest PZD. I obys tego nie doswiadczyla jak wiele działkowców . PZD to pasożyt i wróg działkownictwa.Koniecznie należy go zlikwidować!!!
Zwykły działkowiec od 40 lat. / 217.113.225.* / 2009-05-19 17:55
Typowy głos działacza okregowego zarządu działek , bo ich zlikwidują. Tacy nie reprezentują działkowców tylko siebie i swoje stanowiska.
cierpiętniczka / 87.206.176.* / 2009-06-20 23:41
Świeta prawda! prosze popatrzeć na witryny internetowe PZD od gory do dołu wszyscy prezesi , zarządy delegaci konferencyjni / czytaj kolesie prezesa , za te 30 % dochodu ROD - na ich diety / podnosza wielkie larum przeciw uwlaszczeniu, bo traca swoje apanaże i możliwosc wyzywania sie w rządzeniu .Ale komputery to maja kupione za pieniadze skladkowe babć dzialkowych . Działkowize chcą mieć cwoje wlasne ogrodki!!!PZD jest tak zaklamane i wredne.Traktuje działkowiczów jak pańszczyznianych chłopów . A prawo tak ustanowili ich prawnicy ,że jest korzystne tylko dla Związku a nie dla posiadacy działek . Ostatnio zabieraja gremialnie działki z byle jakiego powodu i dalej nimi frymarczą . Co jest nieprawne i niedopuszczalne.
leb32 / 2008-04-15 23:38
Re: Działkowcy dostaną ziemię za darmo
Ani pomysł PO i PIS, nie jest dobrym rozwiązaniem. To jest nasz majątek narodowy, w skali
całego kraju, to kwota kilku dziecięciu mld. złotych. Część tych terenów powinno się sprzedać i za
te środki wybudować mieszkania, o niższym standardzie, przeznaczone dla rodzin ubogich.
Takich rodzin, niezależnie od koniunktury gospodarczej kraju, będzie setki tysięcy i tym
rodzinom należy się pomoc, a efekty ekonomiczne tej pomocy będą korzystne dla całego
społeczeństwa.
derecio / 87.206.176.* / 2009-06-20 23:59
Ola bracie ! A te miliony hektarów po PGR - ach , kto wykupil za psie pieniadze i to pożyczone od skarbu Państwa , a teraz żal ogódków , ktore ludzie uprawiaja od 30 lat. wlożyli mnostwo pracy. potu i pieniedzy ,
Wystarczy w Polsce ziemi dla wszystkich a tym bardziej dla ubogich Prosze sie rozejrzec w okolo ile jeszcze jest nieużytkow!!!
radors / 195.16.88.* / 2008-10-04 20:38
mogłeś oszczędzać i kupić taką działkę, pielęgnować i włożyć trochę wysiłku a nie wypisywać bzdury
v1 / 83.19.190.* / 2008-04-26 14:14
czyli pracować się nie opłaca, lepiej nic nie robić bo wtedy dostanie się za darmo od państwa pomoc.
cerawi / 2008-04-22 21:26 / Bywalec forum
W CALEJ ROZCIAGLOSCI POPIERAM
Karolek1 / 77.114.7.* / 2008-04-20 04:36
Pomysł działacza sprzed minionego"czerwonego okresu"
Zabrać jednym a dać drugim. Zabrać tym co pracowali i wkładali swoje marne grosiki do tej działki, a teraz wybudować tam mieszkania dla ubogich!!!!!!!!!!!!!!!!! O ubogich ma obowiazek zadbać gmina i zapewnić im lokale w których niejednokrotnie mieszkają ich znajomi lub nawet rodzina. Płacimy podatki więc mają pieniądze.
Skąd takie mądre słowa " koniunktura ,efekty ekonomiczne,
społeczeństwo" mów za siebie .
Działki należ oddać działkowcom i to za darmo!!!!!!!!!!!
Margeritona / 83.5.82.* / 2009-06-25 11:26
A ja musiałam zapłacić grube pieniądze za działkę, którą uprawiam i wybudowałam na niej dom. Dlaczego uważasz, że Działkowcy mają dostać działki za darmo? To i ja zwrócę się do Państwa, żeby podarowali mi jeszcze kawałek działki, bo mam dzieci i też mi się należy!!!
cerawi / 2008-04-22 21:30 / Bywalec forum
te dzialki otrzymali od "czerwonego okresu" nte dla wszystkich nie starczalo.
ju87 / 77.95.48.* / 2008-04-17 13:23
ci ''ubodzy'' jeżdzą czarnymi BMW-icami',wakacje spędzają wEgipcie i tylko własnego mieszkania miec nie mogą ,popatrzcie na TBS-y
pies ogrodnika / 79.184.89.* / 2008-04-15 20:46
hauhauhau
gnago / 90.129.106.* / 2008-04-15 20:02
A co z dzierżawcami gródków przydomowych ich właścicielem również jest gmina wydzierżawione przez najemców lokali gminnych wraz z tytułem najmu lokalu lecz odrębnie.
dico / 77.253.176.* / 2008-04-17 22:23
Bardzo dobry pomysł. Większość działkowców kupiła swoje działki i powinni mieć prawo zrobić z nimi co chca.
Najwięcej krytykują jak zawsze ci co nic nie robią.
pigi / 87.205.47.* / 2008-04-19 08:27
Zgadzam się w 100% z ostatnim komentarzem. Najwięcej komentują.....
Dzialkowicze nie dostali działek od tak sobie, tylko musieli za nie zapłacić . Corocznie też płacą niemałe składki, tylko nikt nie wie na co ??
gaga11 / 81.190.10.* / 2008-04-19 09:30
Uwazam ze naleza sie dzialkowcom dzialki ale tym ktorzy maja je conajmniej 10 lat.bo dzialka byla o przeznaczeniu rekreacyjnym. Ostatnio jak byla mowa o uwlaszczeniu okolo 2005r to wykupowane byly na dzialkach nawet nieuzytki . Jak stwierdzono ze nie bedzie uwlaszczenia to sprzedawano je bo nie bylo interesu. Pewnie tak teraz tez bedzie. Dac darmo bo nie wszystkich emerytow bedzie stac na wykupienie i zacznie sie znowu handel. Budowac domy na dzialkach to absurd. Nie wszystkie dzialki maja szerokie drogi . Niech to bedzie dalej teren rekreacyjny.
ulllli / 83.23.235.* / 2008-04-21 12:11
Uważam że wszystko jest towarem. Mieszkania i działki też.Jeżeli inni musieli wykupić swoje mieszkania po odliczeniu amortyzacji to na takiej samej zasadzie powinno się uwłaszczac działki. Emeryci maja dzieci które mogą im pomóc w wykupie, gdyż w przyszłości będą dziedziczyć po nich te działki.
robby / 80.53.123.* / 2008-04-19 10:04
mam 32 lata i 3 lata temu kupilismy działkę rekreacyjną na ogrodach działkowych. Pracujemy na działce raz w miesiącu. Za działkę zapłaciłem 10.000zł odstępnego dla poprzedniego działkowca, zainwestowałem kolejne 10.000 a co roku płacę 500zł opłaty za ryczałt wody i inne opłaty administracyjne. Jestem za prywatyzacją działek bo już teraz traktujemy ją jak własną, jeśli trzeba będzie zapłacić jakiś procent to pewnie zapłacimy bo działka to dla nas odskocznia od mieszkania w bloku. Nie jestem za ograniczaniem prawa do wykupu/prywatyzacji działek tylko tym, którzy posiadają działki od 10 lat, a co z tym co ta jak ja pracują na niej 3 lata? Oczywiście teraz mogą się pojawić spekulanci, którzy będą kupować działki dla zysku, ale tacy są wszędzie i już!
działkowiczka emerytka / 79.186.119.* / 2008-04-19 13:29
wielkie oburzenie panuje wśród działkowców, głownie tych którzy niezmiennie pełnią funkcję w Zarządach. Jestem użytkownikiem działki od ponad 10-ciu lat i nie wiem co się dzieje z pieniędzmi które wpłacane są za użytkowanie działek. Jestem za prywatyzacją , uwazam jednak, że nie można odbierać szansy tym którzy są kilka lat użytkownikami , inwestują i pracują. Niektórzy 10-cio letni właścicirele ogrodów nic na nich nie robią, tylko opłacają składki , ewentualnie oddają ogrody za wysokie odstępne, dlaczego więc pozbawiać szans tych którzy chcą robić i wiązą z tym swoją przyszłość. Może winno się ustalić jakieś kryterium , nie tylko stażowe. A swoją drogą to teraz pewno emeryci będą mieli pomoc bo dzieci będą widzieć w tym interes., i pomogą starym rodzicom, żeby mieć w przyszłości kawałek własnej ziemi z możliwością budowy własnego domu. To też będzie korzyść i wymierne efekty. Jestem za. A Polak to ma taką naturę, że jakby się nie robiło zawsze będzie źle. Wierzę że ustawodawcy dobrze przemyślą zapisy i prawdziwi działkowcy będą zadowoleni.
akna / 87.105.67.* / 2009-10-13 17:11
...a w moim ROD-zie są nawet działki 40 m -dokładnie tyle ile wynosi powierzchnia garażu.Sam Pan Prezes wybudował SOBIE BLASZAK I UTWARDZIŁ wjazd do garażu.Gros działek to nieużytki a zarząd zajmuje się zbieraniem składek (brak konta - bezprocentowa kasa cały rok rozliczeniowy kasjera) odprowadzeniem statutowej 30% do Okręgu i laba.Pracę Zarząd ogranicza do zbierania składek i uchwał( NIE DOŚĆ COROCZNIE PODWYŻSZANYM przez Krajową Radę ROD ) podnoszącym je plus 3 grosze od metra co stanowi razem 18 gr.Mało ? Działki NIE SĄ WYPOSAŻONE ani w:wodę .płoty zewnętrzne za nielicznym wyjątkiem Uprawy są niszczone przez dziki,sarny i Złodziei. Brak nadziei na prywatyzację,Nasz Prezes na zebraniu twierdził, że Poseł Chlebowski TO NASZ WYBORCA DZIAŁKOWCÓW UDAREMNI Głupie mrzonki PIS-u .Może z Jego Detronizacją coś się zmieni? Walczmy o swoje , 40 letni staż i z roku na rok gorzej.......
Karolek1 / 77.114.7.* / 2008-04-20 04:41
Uwłaszczyć wszystkich bez względu na wiek i staż działkowca. Nie może być nic głupszego jak wymyslanie jakichkolwiek kryteriów.
cerawi / 2008-04-22 21:23 / Bywalec forum
Od 5 lat prpwadze walke z gmina o zwrot 2000 m niezabudowanego "poletka Pana Boga" ktore pozostalo po moim przodku. Ewentualna reprywatyzacja moze mi zwrocic 15-20 % wartosci. A tu prosze za fryko rozdaja i to w 100% wartosci. to sie nazywa sprawiedliwosc demokratyczna.
Krzys-W-wa / 85.210.98.* / 2008-04-27 01:33
Troche dla rozluznienia ...... powietrza .... :)

Pijany baca wraca z wesela i zaczyna się rozbierać.
- Maryna, pomóz bo ni moge kosuli sciongnoć - prosi żonę.
Ta podchodzi i załamuje ręce.
- Jezusicku, Jendrek, psecie ty mas ciupaske w plecach


Wszelkie podziekowania prosze przesylac na maila ;)
:-p / 89.77.203.* / 2008-04-30 14:14
Jezuzsicku!! dawaj więcej takich :-)
KOMUSZEK 15.04.09R / 78.30.87.* / 2009-04-15 11:07
COS TU STRASZNIE SMIERDZI PLATFORMA CZY PIS TO JEDNA BANDA NIC DARMO TO SAMO BEDZIE CO W ZABKACH ZABRALI OGRODZILI A ZARZAD DUPE WYPIOL.NAWET ZLAMANEGO GROSZA NIE DOSTALI /KOMUSZEK/
zyxel / 83.8.73.* / 2008-05-03 18:26
Ja sprzedalem dzialkę p.o.d - za tę kasę kupilem rolę 10 razy większą 3300metrów przeksztalcilem na budowlanną i mogę się śmiać z tego calego halo...p.o.d-lub jak ktoś woi r.o.d ! Teraz zbuduję normalny dom nie 25metrów i będę wlaścicielem pelna giębą ! POZDRO DLA WSZYSTKICH....nie jeden tak ,może zrobić!
oszukana / 2008-12-11 17:38
U nas działki są 3 arowe, jaki dom na 3 arach, chyba że bliźniak ze wspólną ścianą z sąsiadem. Ale jaja, jeszcze nie dali, a już planują, co ma być. Ludzie się wypracowali na nieużytkach miejskich, zagospodarowali teren, kopali do późnej nocy, obsiewali kupując drogie nasiona, choćby kwiatów, płacili składki-to już mają wykupione wkładem pracy i pieniędzy, tylko żeby dostali w wieczyste użytkowanie, a co z tym zrobią, ich sprawa. Przeważnie to ludzie starsi, do grobu nie zabiorą. Nawet jak sprzedadzą, to żadna spekulacja, ktoś inny będzie gospodarował. A oni te pieniądze wydadzą na lekarstwa. U nas jest wiele działek opuszczonych, właściciele zmarli, nikt ich nie uprawia, zarosły. Ani zarządu ogródków, ani władz miasta to nie obchodzi, te działki wezmą za darmo, a pracusie mają płacić? to niesprawiedliwe! Pozdrawiam:)
Reed / 80.54.90.* / 2008-12-23 14:05
Witam
Widzę,że kolejna próba "ograbienia" działkowców z ich własności znów dzieli społeczeństwo. Pytanie - czy prawo może działać wstecz? Czy sądzicie ,że ogrody pracownicze to socjalistyczny wynalazek? Może też jesteście przekonani ,że na starym kapitalistycznym zachodzie nie ma ogrodów pracowniczych.
Przejrzyjcie na oczy ; jak nowe elity po 1990 roku ,rozgrabiły majątek narodowy ,to jest ok. Jak górnikom i innym dawano wysokie odprawy aby im zamknąć "gęby" , to też było ok.
Natomiast gdy niezbyt majętni działkowcy zagospodarowali nieużytki i przeksztacili je w kwitnące ogrody , to należy im to zabrać albo kazać im jeszcze za to płacić.Gdzie Wasze chrześcijańskie sumienia ? Jak słyszę ,że nasza chamska klasa polityczna wzoruje się na naukach JPII - to sądzę,że ich szare komórki nie są wstanie pojąć tego o czym mówią.
działkowiec / 81.190.89.* / 2009-02-19 21:37
Człowieku! Co Ty piszesz , proś Boga aby to uwłaszczenie jak najszybciej nastąpiło. Przecież teraz ta działka nie jest Twoja. Drogi działkowcu czy Ty nie widzisz ile SB..ków od lat w zarządach ogrodów działkowych siedzi. Oni robią co chcą z pieniędzmi które wnosisz do zarządów. Czy Ty wiesz jakie tam są libacje? Najwyższy czas aby do każdego ogrodu wkroczył już dawno NIK, a wszystkim działkowcom otworzą się oczy i zaczną inaczej myśleć. W niektórych ogrodach to w zarządach, komisjach rewizyjnych, komisjach rozjemczych zasiadają osoby spokrewnione i spowinowacone. Są i w zarządach osoby które nie są wcale członkami ROD. Takie cuda się już dzieją. Mają też działki byli Milicjanci, byli prokuratorzy nawet wojskowi. Niektórzy mają nawet po dwie działki i oni fałszywie są przeciw uwłaszczeniu a tak naprawdę to tylko na to uwłaszczenie czekają. Pamiętaj co własność to własność. Ja się nie mogę doczekać uwłaszczenia bo wtedy będę na swoim. Radzę przemyśleć moją opinię i zastanowić się czy ja nie mam racji.

Najnowsze wpisy