Forum Polityka, aktualnościKraj

Działkowcy dostaną ogródki na własność

Działkowcy dostaną ogródki na własność

Money.pl / 2008-04-15 08:37
Komentarze do wiadomości: Działkowcy dostaną ogródki na własność.
Wyświetlaj:
Janosik 135 / 77.255.240.* / 2011-03-30 01:48
A napisano:
"Być może już niedługo ogródki działkowe przejdą w ręce blisko miliona użytkowników."

To się pytam: KIEDY będzie to niedługo?
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-03-13 22:34
Cytat
PO chce, by działkowcy mogli ubiegać się o przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności.
Za darmo? Toż to bzdura i okradanie nie - działkowców!
PO znalazło jakąś "kiełbasę wyborczą", działkowców jest dużo,wybory blisko, a "słupki spadają"!
LUCZKIN / 81.190.186.* / 2011-02-01 15:56
NARESZCIE KTOŚ ROZWALI TYCH P************* W ZARZĄDACHKTÓRZY BIORĄ PIENIĄDZE ZA NIC.A CO DO BUDOWANIA CZEGO KOLWIEK NA OGRODACH WIĘKSZEGO NIŻ DOTYCHCZAS GMINA POWINNA SKUTECZNIE ZABLOKOWAĆ. UWŁASZCZENIE JAK NAJBARDZIEJ BEZ PRAWA SCALANIA DZIAŁEK.
og-ód / 78.8.61.* / 2009-10-27 17:02
Komu i dlaczego tak bardzo zależy na stopowaniu ustawy uwłaszczeniowej w odniesieniu do ogródków działkowych?
Dlaczego w kraju, w którym rozmaitego autoramentu "biznesmeni" i politycznie "dobrze ustawieni" przejmują , za grosze, na własność majątek państwowy warty miliardy złotych, nie pozwala się rzeszy, uczciwych i pozbawionych zdolności kombinowania, działkowców na przejęcie prawa do posiadania tych maleńkich skrawków ziemi, którymi zajmowali się od 30 lat.
To naprawdę boli. Nasuwają się refleksje w rodzaju "za komuny Polska miała spore długi ale miała i liczący się majątek państwowy - teraz długi wzrosły wielokrotnie, a majątku krajowego już właściwe nie ma (bo rozdano go właśnie tym "wybrańcom" lub doprowadzono do jego zniszczenia).
Spłatę długów ceduje się (poprzez wyciąganie w formie rozmaitych podatków, ciężko wypracowanych pieniążków) na tych maluczkich (bo cwaniacy się wymigają), którym żałuje się tej odrobiny radości z bycia "maleńkimi posiadaczami" kawałeczków ziemi i tego co na niej.
777c / 2010-06-22 15:26 / Bywalec forum
Niezła archeologia....
Troche tylko martwi ta Twoja nostalgia za komuną, chociaż z drugiej strony to nawet zgodne z modną (jeszcze pewnie z jakieś dwa tygodnie) polityką miłości.
mądrala..... / 80.50.236.* / 2010-02-23 19:14
każdy działkowicz z PO pozbierał od sąsiada działki z 4 ,5 za bezcen bo sąsiad stary nie ma sił uprawiać a teraz chcą wprowadzić prawo ze mozna sobie dom wybudować bez przetargu hola ! koniec z komunizmem gdzie za darmo sie obłowili co niektórzy, kupic z przetargu od gminy cena rynkowa, lub dać miastu , a działkowiczom cwaniakom zabrać niech kupia od gminy po cenie rynkowej zgodnie z planem zagospodarowania i przeznaczenia gruntów działkowych .Rozpieprzyć te działki -to prezesostwo! Komune!
zbulwersowany-uczciwy / 80.50.236.* / 2010-02-23 19:05
lepiej niech przejmie to gmina i sprzeda na wieksze działki pod budowę ,jeżeli działkowicz b.chciał niech kupi od gminy po cenach rynkowych z przetargu.inny kupuje ziemie w ten sposób a działkowicze co nie syać ich ,ze za darmo chcą !Gmina moze zrobić cos na terenie dzałek dla miasta np park na piknik jak w anglii i innych miastach nowy jork itp.brak parków na odpoczynek dla ogółu społeczeństwa a oni chcą za darmo na gruncie gminnym budować domy -jeszcze czego !!!!!!
biw / 195.116.98.* / 2009-09-29 12:43
Bywam w Niemczech,Holandii,Belgii i nigdy nie widziałem tam działkowców.Czy oni występują tylko u nas?
...
www.tnij.org/pewetex
dzialkowicz / 88.70.190.* / 2010-09-06 13:24
w niemczech jest ich wielu- sama mieszkam w niemczech i mam ogrodek. Nie udzielaj sie jak nie wiesz. Mieszkam w wiekszym miescie i jest tutaj ok dziesieciu zwiazkow dzialkowych. W kazdym zwiazku ok 300-500 ogrodkow to sobie policz...
działkowicz / 217.128.137.* / 2010-06-25 19:11
w dupie byłeś i gówno widziałeś palancie.
dzialkowicz / 87.239.178.* / 2010-02-23 19:45
ogrodki dzialkowe sa w niemczech i to duzo a ty zastanow sie co wypisujesz wiecej tego nierob
zorroo / 87.239.178.* / 2010-01-31 17:22
durn....w niemczech tez sa ogrodki dzialkowe
_qwert / 2009-06-02 11:58 / Tysiącznik na forum
O nie, PO chce teraz za darmo rozdawać nasz majątek narodowy?!
I to pewnie jeszcze Niemcom... o niedoczekanie!
Działki są dla działaczy...
Ale to nic... popakuje się działki w małe torebeczki, ukradnie księżyc, to po ciemaku nie trafią do domu.
dawid judek / 89.78.99.* / 2009-09-29 10:52
Chyba piszesz nachlany i to mocno. Wyraźnie da się wyczuć, że nie masz żadnej działki i wyobraźni o działkach. piszesz p******* chyba po to żeby się od wódy odreagować. Twoja działka to ocowita albo denaturat. Nie męcz się biedaku bo szkoda prądu i komputera.
pracz / 77.115.74.* / 2009-05-16 17:43
Dlaczego prezes z centrali związku przyspawany jest do stołka już 28 lat , jest niezastąpiony ?. Bierze prawdopodobnie 8 tys. miesięcznie a gówno robi to ja się nie dziwie ze nie chce aby działkowicze dostali na własność swoje działki bo by olali jego i jego klikę jeżeli chodzi o składki i ich pobory i trzeba by było pójść na "zasłużoną " emeryture
wojar77 / 89.75.148.* / 2009-05-17 20:27
czlowieku jesli dzialkowcy dostali by na wlasnosc dzialki to ten czlowiek stracil by posade ( po co dzilkowcom ktos taki) ale spoko od lat przed kazdymi wyborami do dzialkowcow docieraja takie informacje , bo to ogromna grupa ludzi raczej starszych ale mogacych glosowac wi,ec warto ich zaagitowac!!! ale my dzialkowcy swoje wiemy i juz zrobic sie PO nie damy!!!!!!!, zreszta koalicjant PO PSL mowi ; ustawa nie dopracowala(i nikt nad ta ustawa po wyborach pracowac nie bedzie)
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-05-18 11:23
Słuchaj wojar77. Gdzie Ty się urodziłeś i od kiedy jesteś komunistą, że tak bronisz systemu mafijnego? Nie myśl, że wszyscy działkowcy myślą tak jak Ty. A może jesteś w jakimś zarządzie i boisz się o swój tyłek, jak Was będą rozliczać z naszych pieniążków. Czas rozwalić ten komunistyczny burdel. My chcemy płacić podatki dla naszego Państwa, a nie psełdozarządzającym ROD państwowym mieniem. PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!! To co teraz się dzieje w zarządach to woła o pomstę do nieba.
zorroo / 87.239.178.* / 2010-01-31 17:27
a puzniej bedzie likwidacja i bedziesz plul sobie w brode ze tak myslales
młotkowy / 88.156.91.* / 2009-07-15 18:58
NIECH ŻYJE KOMUNA,precz z durniami takimi jak ty
dawid judek / 89.78.99.* / 2009-09-29 10:54
Odezwało się bydle komunistyczne.
fgngfj / 89.79.57.* / 2009-06-02 19:37
No wlaśnie jakiś zastępca prezesa ds niepotrzebnych i forum money.pl
wojar77 / 89.75.148.* / 2009-05-19 21:41
pogielo Cie ? nikogo nie bronie ,pisze ze przed wyborami dzialkowicze dostaja obietnice (działki za darmo ) wiadomo ze w takiej sytuacji partie licza na wdzięcznosc obdarowanych ,a w zarzadzie nie jestem nie wybrali mnie bo podobno rozrabiam ( chce rozliczenia za nawozy, siatke i remont swietlicy matole!!!)
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-05-16 23:21
Popieram działkowicza o pseudonimie pracz. Aby było jaśniej, to nie tylko prezes z centrali bierze pieniądze, ale cała klika tak w Warszawie jak i w Okręgach i ROD. Na dodatek jeżeli któryś z członków nie trzyma palca w d.... prezesowi i zagłosuje inaczej to robi się spisek wśród swoich kolesiów i takiego niepokornego członka się odwołuje. Taka jest prawda i mam na to dowody. Myślę że parlamentarzyści zrobią wreszcie porządek i lustracje majątkowe nie tylko prezesom, ale dożywotnim członkom zarządu, gospodarzom, kierownikom technicznym w ogrodach i wszystkim powlecznikom. Prezesi szukają frajerów żeby bzdury podpisywali niezależnie czy mają działki czy nie, aby tylko zostać przy korycie. Ten komunistyczny relikt już dawno powinien być rozwalony. To że ten stwór do dziś istnieje to podziękujmy lewicy i tym co na lewicę głosowali i do parlamentu ich wybrali. DZIAŁKI DLA DZIAŁKOWCÓW NA WŁASNOŚĆ!!!!
KasiaW / 78.28.9.* / 2008-07-23 13:10
Jestem osobą bardzo młodą jak na działkowca. Mam dopiero 20 lat. Czerpie z mojego ogrodu niesamowitą przyjemność, ale nie ukrywam, że liczę na to, że działki przejdą na własność. Byłaby to dla mnie możliwość na np. wybudowanie domku i założenie rodziny. Obecnie na działkach można mieć domek o wielkości nie przekraczającej 5m x 5m. Na dom mieszkalny takie pomieszczenie się nie nadaje. Czekam cierpliwie jakie decyzje zostaną podjęte (z nadzieją).
wojar77 / 89.75.148.* / 2009-05-17 20:29
oj naiwny .naiwny, naiwny jak dziecko we mgle
po / 93.105.86.* / 2009-05-16 22:33
Witam.Maksymalna powierzchnia w terenie podmiejskim 5x7=35 m2 .Budując z podpiwniczeniem 35m2+ parter 35m2+ podasze użytkowe 35m2.Wysokość 5 m(dach dwuspad)
wal sie / 95.50.74.* / 2009-11-18 15:54
witam -nie wiem kolego bo prawo budowlane mówi że działki na terenach miejskich 25m2 a na wiejskich 35m2
paskudek / 83.17.82.* / 2009-04-03 14:34
To chyba była kiełbasa wyborcza! Dlaczego PZD ma zrezygnować z takiego ciacha? Ciekawe, w moim ogrodzie dzialkowym w październiku 2008 dostali pensyjki netto: prezes 2.700, gospodarz 1.950, księgowa 2.200 a kasjer 1500. W miesiącach zimowych zarząd pracuje w każdą sobotę miesiąca, a kasjer tylko w jedną sobotę miesiąca ( po 4 godziny). Wyliczyłam,że kasjer na godzinę zarabia 375 zł. Z taką godzinówką zarabiałby na całym etacie 63.000 zł. Pięknie. To według ustawy KR PZD okręgowe Zarządy zatwierdzają wynagrodzenie podległego im Zarządu. Teraz te wszystkie niedowiarki , które są przeciwko uwłaszczeniu działek niech się dobrze przyjrzą... Jeżeli podrzędny Zarząd zarabia takie pieniądze (zatwierdzone przez Zarząd Nadrzędny) to jakie pensje mają na górze??? w KR i OZ. Wiecie już dlaczego tak trzymają się swoich stołków ????
Ludzie ! Nie bądźcie naiwni ! Potem może zapłacimy więcej , ale za swoje. No i wymagać będziemy więcej.
Zarząd w moim ogrodzie to w większości ludzie na emeryturach. Dostają jeszcze taaaaaaakie pieniądze. A jest wielu młodych,którzy nie mają pracy ! Gdyby wiedzieli, że zarobią takie pieniądze ( w okresie letnim to praca 3 razy w tygodniu po 4 godz.) to na pewno wielu byłoby chętnych.
Ale jest tak jak wiele osób zauważyło... komuch komuchowi pomoże. Przecież tej daty osoby mają to mocno we krwi.
ODDAJCIE NAM NASZE ZIEMIE!!! pRACOWALIŚMY NA NICH OD WIELU LAT !!! TERAZ TO PRAWIE ZASIEDZENIE ( MAM DZIALKĘ OD 1980 R. ) DLACZEGO MOŻNA BYŁO WYKUPIĆ MIESZKANIA A NIE MOŻNA DZIAŁEK??? JAK ZWYKLE W POLSCE... SĄ LEPSI I GORSI... ALBO JAK KTO WOLI : LUDZIE I PODLUDZIE? WAŻNI I MNIEJ WAŻNI?
Pozdrawiam wszystkich działkowców czekających na uwłaszczenie.
stucer / 79.187.165.* / 2008-05-08 11:10
Za 360 m. kw. działki płacę rocznie 104 zł., nie otrzymując nic w zamian. Znikoma część tej sumy idzie na koszty administracyjne, gros ląduje w kieszeniach cwaniaków- prezesów regionalnych i centralnych. Nie sądzę, bym po uwłaszczeniu płacił dużo więcej, miałbym chociaż małą satysfakcję, że moje pieniądze trafiają do budżetu Państwa, a nie na konta tych... TRYKÓW. Panowie politycy robią teraz zapewne symulacje, która opcja przysporzy im wiecej zwolenników. Wszyscy moi znajomi działkowicze są uwłaszczeniem, niektórzy mają wątpliwości co do sum potrzebnych do wykupu. Sprawa byłaby dawno przesądzona, gdyby nie obawy politykierów co do elektoratu negatywnego w postaci obiboków, ktorzy nigdy nie skalali się uprawą ogródka, a mogliby być zazdrośni o prawo własności gruntu dla ludzi pracowitych. Istnieją również bardziej górnolotne przyczyny typu developerzy, łapóki za grunty, etc.
picownik5 / 2008-04-17 18:55 / Bywalec forum
spoko ,spoko działkowcy nie podniecać sie już chlebowski sprostował dzialkowicze nie dostaną niczego , nie będa mogli sie uwłaszczyc na skrawku ziemi którą obrabiaja od lat gmina ma powazne plany kasa,kasa kasa ten facio zpomina że działkowcy to ogromny elektorat a niedlugo wybory!!!! i postaramy sie zapamiętać od kogo dostaliśmy kopa
jabara / 2008-04-16 11:50
A to oznacza koniec ogródków działkowych. Każdy właściciel może zrobić, ze swoją własnością co chce. Zgodnie z prawem tereny rolne na terenie miasta stanowią z urzędu tereny budowlane, bez potrzeby przekształcania. Cena tych gruntów - szczególnie w centrach dużych miast - gwałtownie poszybuje w górę i konia z rzędem temu, kto mi udowodni, że ludziska na starość na te kilkaset tysięcy zł się nie połakomią. Do tej pory na straży ogródków stał Związek , nazywany obecnie pokomunistycznym reliktem. Oj głupie te ludziska, głupie. Być może Kurski ma rację, że ciemny naród wszystko kupi.
działkowiec1 / 148.81.254.* / 2009-05-28 14:50
Oj, masz rację JABARA głupie te ludziska - pomachaj im czekiem bez pokrycia ale na grubą kasę i już rozumek ulatuje:)
A teraz troszkę obliczeń np. dla emeryta: 1% wartości działki 300 m2 w Warszawie = około 25 tysięcy złotych + doliczmy notariusza 1000 zł. i mamy kasę, którą każdy emeryt dysponuje ot tak!:)
No, a teraz sprawdźmy jak wygląda sytuacja prawna terenów - otóż większość z nich jest uwikłana w procesy o zwrot majątku - no i mamy problem, bo nie da się sprzedać działkowiczowi tego co nie jest własnością gminy, jak jesteśmy w PZD mamy prawo do rekompensaty gdyby działki likwidowano, a tak? to pewnie takim działkowcom odbiorą ich działki w świetle prawa i jeszcze za głosy wyborcze:).
Kolejna sprawa- gminny plan zagospodarowania terenu - w wielu miejscach nie został zatwierdzony, jeśli zostanie teren opisany jako teren zielony - to nikt nic na nim nie postawi!!!
I jeszcze PZD - taka klika, komuch itp... - ale jednak związek 1 miliona ludzi - czyli wielka siła, zrzeszona i dbająca o wspólne interesy( tu np. o prawo do rekompensaty). TAka siła jest politycznie niewygodna!
dzięki takiej ustawie upieczone zostaną dwie pieczenie - rozwalenie PZD i uzyskanie terenu za darmochę.... no i kwestia głosów w wyborach w nagrodę:)
i gdzie tu rozum i logika? hi hi hi
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-05-29 14:22
Ale boisz się o swój stołek. Chyba jesteś dożywotnie do niego przyklejony. Ty żyjesz jeszcze w komunie, radzę Ci jedź na Kubę.
działkowiec1 / 148.81.254.* / 2009-06-02 11:34
Ano działkowcu - nie mam stołka tylko trochę rozumu! widzę co się dzieje i mam świadomość co taka ustawa spowoduje, w odróżnieniu od Ciebie! Każdy krzyczy - komuna, komuna - bo naj łatwiej w ten sposób coś obrzydzić. Nie widziesz, że w Polsce tylko z silnym się liczą? Nie ważne jak by się związek nazywał i kto by go utworzył, ważne jest że stanowi siłę!!! Co nam z tego przyjdzie jak utworzy się 50 związków działkowców, zrzeszających po 15 tys. osób. Czy te 15 tys. głównie ludzi niezbyt bogatych będzie umiało zawalczyć o swoje prawa w sądzie, będzie miało za co wynająć prawnika?? Ile jest przekrętów w sprawie działek, to bardzo atrakcyjny teren (oczywiście ten w posiadaniu gminy), ilu deweloperów ostrzy na to pazurki? A pomyśl tylko, co się stanie jeśli o teren wynajęty od gminy przez związek działkowców upomną się dawni właściciele? Jeśli będziemy musieli opuścić teren, dostaniemy odszkodowanie i teren zastępczy. A gdyby zatwierdzili ustawę - to taki teren wróci do gminy za darmochę, bo nie będziemy mogli skorzystać z ustawy i wykupić gruntu (chyba że od pierwotnego włąściciela po cenach rynkowych) - trzeba się nad tym poważnie zastanowić!!!
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-06-03 20:27
Powiedz mi działkowcu czy istnieje chociaż jedna organizacja pozarządowa w naszym kraju której nikt by nie kontrolował? Taki przywilej w ustawie dała lewica poprzez ustawę kiedy była przy korycie. Dzięki tej ustawie zarządy robią co chcą z naszymi pieniędzmi. Ja chcę mieć swoją własność , płacić pieniądze gminie, i żaden komunistyczny burak, SB-ek zagrzybiały nie będzie wyrzucał biednych działkowców z działek po to żeby załatwić kolesiowi działkę. Jak jesteś taki gorliwy dla komuchów to życzę ci żeby i Tobie działkę odebrali, wtedy pomyślisz o bzdurach jakie na forum piszesz.
działkowiec1 / 148.81.254.* / 2009-06-04 08:40
Sam kolego wybrałeś swój zarząd, więc o czym mowa. Działki nie odbierają ot tak sobie, ale użytkowanie tej działki do czegoś zobowiązuje - trzeba o nią dbać - jeśli tego nie robisz mają prawo takiego klienta usunąć, sprzedać tą działkę komuś, kto będzie o nią dbał i na niej bywał. Jak chcesz mieć własność prywatną to kup sobie teren pod miastem - i będziesz wtedy panem na włościach. Jak chciałeś być taki wolny jak ptak na tej swojej własności, nie trzeba było zapisywać się do związku, zgodziłeś się dobrowolnie na zasady użytkowania działki pracowniczej-to nie jęcz.
Co do pieniędzy, zastanów się chłopie co piszesz - poczytaj sobie na forum jaka jest wysokość składki odprowadzana do związku(ktoś tu przytoczył tą wartość) -reszta kasy na potrzeby ogrodu jest uchwalana w demokratycznym głosowaniu, na zebraniu działkowców raz do roku. Jeśli na poczet ogrodu dajesz więcej, niż na innych działkach, to znaczy że taka kwota została przegłosowana.
Banialuki klepiesz - "z naszymi pieniędzmi" - to raptem 42 złote rocznie do PZD. A nad tym co robią zarządy możesz mieć kontrolę tylko trzeba się zainteresować. Wiem jak się interesują tacy krzykacze - u nas sprawozdanie finansowe z działalności ogrodu jest do wglądu np. przez tydzień przed zebraniem, ale psa z kulawą nogą! A na zebraniu awantura i mowa o czymś czego się nawet nie przeanalizowało. Zarzuty o złe wykorzystanie kasy - ale nikt nie wie ile i na co poszło - bo nie chciało mu się doczytać - lepiej popieniaczyć sobie i pokazać ile to ja mam do powiedzenia...
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-06-04 17:33
Wybacz człowieku ale ja na gnój nie głosowałem. Sami SB-eki przychodzą na zebrania i już wcześniej mają ukartowane z zarządem że mają na nich głosować. Potem idą chlać z nimi i robią sobie potajemne spotkania aby się przy żłobie utrzymać. Oby jak najszybciej nastąpiło uwłaszczenie i wkroczył Urząd Kontroli Skarbowej, a informacja po kontroli powinna być ogłoszona publicznie, co niedowiarki mogliby zrozumieć do jakiego bagna szły pieniądze.
k1k2k3k4 / 88.156.251.* / 2008-04-17 14:51
I co by było w tym złego żeby ci co nie mają już czasami siły uprawiać działek zamiast przekazać je niekiedy za jakiś bezcen
mogli by sprzedać działkę na wolnym rynku za rynkową cenę tym starszym ludziom to się należy jak psu buda
Pozdrawiam
picownik5 / 2008-04-17 11:15 / Bywalec forum
Tak, tak p. Kurski ma racje , ciemny naród wszystko kupi .odsyłam do wyborów kiedy wygrał PIS! ale ja nie o tem ,od kilku lat jest mowa o uwłaszczeniu działkowcow , ile to było mowy że koszty będą ogromne! i kto to mówił? dzialacze związkowi a to dlatego że stracą ciepłe posadki płatne!!!!! straszyli biednych ludzi opowsiadali że tylko związek może ich obronic przed zakusami gminy , poczekajmy zobaczymy co będzie , a ten kogo nie będzie stacna op laty i tak swojej działki nie straci!!!!! spoko
Stanley025 / 2008-04-16 10:37
OK, tylko jest problem podatków. Oczywiście koszt opłat będzie wyższy, bo trzeba opłacić podatek od gruntu + podatek od zabudowy - altany. To wyniesie 2-3 razy więcej niż wynosi opłata za działkę obecnie. Wielu nie będzie stać na utrzymanie działki.
dzirzawca dzialki / 213.158.199.* / 2009-08-17 11:48
Dzialka powinna byc wlasnoscia urzytkownika wowczas wiekszosc dzailkowcow zadba np o sprawy sanitarne a nie z potrzeba za krzaczek wlasciciel dzialki bedzie dysponowal nia dowoli moze wybudowac
dom lub sprzedac grunt argumenty osob ze mozna sie w ten sposob pozbyc pozbyc dzialki sa nieprawdziwe obecnie w wielu przypadkach rowniez wywlaszcza sie dzialkowcow w imie np inwestycji publicznych
michał270 / 91.193.208.* / 2008-07-23 17:19
opłaty wcale nie będą większe obecnie związek bierze za moją działkę 550zł na rok + opłata woda i prąd na własnym podatek gruntowy + od ewentualnej altany koszt jakieś 280 zł przy moich metrach
:-P / 87.206.99.* / 2008-04-17 17:16
od kiedy działkowa altana jest opodatkowana zabudową????
jan kowalski / 2008-06-08 12:20 / Tysiącznik na forum
szopa na podwórku jest opodatkowana, więc nie widzę przeszkód by altanka też była. Po prostu sprawiedliwie.
Stanley9011 / 89.200.210.* / 2008-04-16 10:37
OK, tylko jest problem podatków. Oczywiście koszt opłat będzie wyższy, bo trzeba opłacić podatek od gruntu + podatek od zabudowy - altany. To wyniesie 2-3 razy więcej niż wynosi opłata za działkę obecnie. Wielu nie będzie stać na utrzymanie działki.
DZIAŁKOWIEC RENCISTA / 83.14.183.* / 2009-05-15 08:29
LUDZIE OSŁBIACIE MNIE ja płace za 1000 m z budynikem 160 m 0k0ło 500zł rocznie to ile wyjdzie za działeczke 400m
jotka1 / 80.53.92.* / 2008-04-16 08:55
Tak po prawdzie jest to kontynuacja projektu Kaczyńskiego, z którym od kilku lat już walczyły zarządy ogrodów działkowych...
Sufler / 85.89.190.* / 2008-04-15 19:11
Z treści wynika że nie dostaną tylko będą musieli je od Państwa wykupić a to insza inszość ???
A może by tak od początku zacząć rozmawiać z ludźmi uczciwie i konkretnie aby wiedzieli o co chodzi ??? i aby nie o dochody budżetowe !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy