Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziś szef CBA przedstawi premierowi informacje o podrabianiu legitymacji prasowych

Dziś szef CBA przedstawi premierowi informacje o podrabianiu legitymacji prasowych

Wyświetlaj:
from Russia with love / 184.95.55.* / 2012-12-06 12:02
Jako Polak oczekuję, aby każdy agent CBA, opłacany z moich podatków:
- wyglądał godnie;
- zachowywał się poważnie;
- posiadał właściwy zestaw postaw moralnych;
- unikał fotografowania bez stosownego, zgodnego z zasadami dress-code ubioru;
- zawsze przedstawiał się prawdziwym imieniem i nazwiskiem;
- zawsze mówił prawdę, bo kłamanie jest hańbą dla służby i narodu;
- wysławiał piękną polszczyzną;
- był mądry i odważny;
- pomagał słabszym i potrzebującym.

Rozumiem, że do pracy w służbach potrzebne są zupełnie inne kompetencje, ale pomarzyć warto. Zwłaszcza, że niektórzy dużo bardziej od czapy wymarzyli sobie agentów nie podrabiających legitymacji dziennikarskich.
debos / 178.42.230.* / 2012-12-06 13:03

Rozumiem, że do pracy w służbach potrzebne są zupełnie inne kompetencje

I właśnie o to chodzi aby w służbach byli zatrudniani ludzie ze względu na kompetencje a nie tylko dlatego, że są dyspozycyjni, gotowi na wszystko czego od nich zażądają. Człowieka kompetentnego o wiele trudniej wmanewrować w bezprawne albo choćby tylko nieetyczne działania. IV RP opierała się na dyspozycyjnych funkcjonariuszach. Sam Kamiński nie był przecież szefem dlatego, że był profesjonalistą. Był nim po to aby szukać haków na opozycję. Podobnie było z Ziobrą. Marny prawnik, niedojrzały emocjonalnie a raczej emocjonalnie rozchwiany ale posłuszny, gotowy na wszystko, nie specjalnie refleksyjny.
jt / 78.10.107.* / 2012-12-06 11:43
O fotkach agenta Tomka ciekawy artykuł pisze Piotr Zaremba w "wpolityce.pl",oto kilka fragmentów:
"Kampania „Gazety Wyborczej”, a potem innych mediów, wokół fotek dotyczących funkcjonariusza CBA Tomasza Kaczmarka to mieszanina tabloidalnej hucpy i nihilizmu.
Hucpy, bo niezdrowa ekscytacja wywoływana przez tzw Agenta Tomka bez koszuli nie ma nic wspólnego z troską o dobro publiczne. Ciężko się dowiedzieć, co właściwie, poza pewną groteskowością jego pozy, ma być w tym sławnym już zdjęciu złego czy sensacyjnego. A jednak Wyborcza i TVN rozpętują wobec tej postaci zupełnie takie emocje jak tabloidy wobec ministra, którego podpatrzono w knajpie z kieliszkiem wina, albo wobec rzekomo zarabiających zbyt dużo (w stosunku do zwykłego emeryta) polityków.....Od poniedziałku mieniące się poważnymi media debatują o przygodach Agenta Tomka i o jego jedwabnych slipach na samym początku, przed wszelkimi innymi tematami. TVN posuwa się do tego, że czyni główny temat z niepoważnych przepychanek z dawnym funkcjonariuszem CBA na sejmowych korytarzach. W tym czasie ciśnie się pytanie za pytaniem, o stan państwa, o sprawy społeczne. Choćby o robiącą bokami służbę zdrowia.W czwartek wieczorem będzie debatowany w Sejmie, a w piątek rano być może głosowany, tak zwany pakiet demokratyzacyjny. Rzecz w tym, że PiS domaga się pewnej liberalizacji regulaminu sejmowego. Zniknęłaby tak zwana zamrażarka, gdzie grzęzną opozycyjne projekty, każdy klub miałby prawo do skutecznego zgłoszenia na posiedzeniu jednego punktu porządku dziennego, nie można by blokować prac podkomisji, ani odrzucać w pierwszym czytaniu obywatelskich projektów ustaw.... Chodzi o to aby parlament nie był tylko maszynką do głosowania, ale miejscem realnej debaty. I o to aby nie przenosiła się ona do mediów, gdzie przypomina popkulturowe igrzyska.
PO zwalcza tę inicjatywę, twierdząc, że my Polacy nie dojrzeliśmy do takiej pełnej demokracji. W komisji pakiet został poparty przez ludowców, ale Donald Tusk nie tylko skrytykował publicznie tę inicjatywę, ale naciskał i naciska nadal na Janusza Piechocińskiego aby ją odrzucono. Uważam to za groźną perspektywę.
Ja wiem, że to nie brzmi tak efektownie jak debata o slipach posła Kaczmarka, ale jest realnie ważne dla równości szans różnych stron politycznych sporów. Po prostu dla naszych praw, bo kontrolować rządzących może przynajmniej do pewnego stopnia dysponująca kompetencjami opozycja."
radca p / 77.253.224.* / 2012-12-06 10:17
Tusk jakby był mądry to nie dałby się wciągnąć w nową spirale nienawiści przeciwko posłowi Agentowi Tomkowi.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-06 12:12
Ten artykuł jest dla debosów, aby podtrzymywac nienawiść takich POinteligentów do PIS . A tuska o mądrośc nie podejrzewaj - ten temat jest mu jak najbardziej na rekePajac tusk z kommórkowskim to tylko marionetki popychane przez POmedia.
Tak te legitymacje podrabiali tak walczyli z POmediami, że dzis wszystkie widoace stacje sa w rekach POsranych - logiki za grosz - szkoda tylko, że takich Kaczmarczyków było za mało w CBA ...
zapytajnik / 89.229.171.* / 2012-12-06 20:04
Jak możesz wypowiadać się w poważnych sprawach skoro nawet nie wiesz o tak podstawowej rzeczy jak ta, że wszystkie nazwiska pisze się z dużej litery?
Natter2 / 2012-12-06 12:25 / Tysiącznik na forum
Co ci debos na odcisk nadepnął ? Za mało agentów T.? Wystarczy jednego 35 latka z taką emeryturą.Za więcej płaciłbyś z własnej kieszeni?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-06 13:24
Przyjacielu debosa - gdybys znal podstawy zasad emerytalnych, to wiedziałbyś, że jako POseł kaczmarek nie pobiera emerytury ... Ale nie znasz - znaczyłoby się, tatus zabezpieczył przyszłość i nawet nie masz powodu aby sie nad tym zastanawiać. typowe dla czerwono-różowego POlactwa ...
debos / 178.42.230.* / 2012-12-06 13:32

że jako POseł kaczmarek nie pobiera emerytury

Ale ten prostaczek, który w parlamencie jest za usłużność wobec władzy pobiera pensję poselską kilka razy wyższą od emerytury. A za trzy lata jak plebejusze na niego nie zagłosują to znowu będzie brał emeryturę. A może wybierzecie go do PE i będzie miał jeszcze lepiej. Mając wtedy ile? Czterdziestkę czy może nawet mniej?
debos / 178.42.230.* / 2012-12-06 12:24

Ten artykuł jest dla debosów, aby podtrzymywac nienawiść takich POinteligentów do PIS

On raczej nie dla mnie a dla ciebie i takich jak Ty powinien być. Tobie i tobie podobnym powinien otwierać oczy. Ja przecież jako z dziada pradziada rodowity Warszawiak szumowine i pospolitą hołotę wyczuwam z za zakrętu. I przecież, dobrze to wiesz ciągle o tym piszę. Przemawiam do tego plebejskiego ludu aby sie odwaracali od szumowin. Żeby nie popierali ich w wyborach. Chodzi o to aby ten nasz kraj był ładniejszy i dla cywilizowanych ludzi bardziej znośny. Ja uważam za swój patriotyczny obowiązek bezkompromisową walkę z dyktaturą hołoty i pospolitych szumowin. Na sercu leży mi cywilizowanie tego naszego wieśniackiego ludu.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-06 13:28
Znam dwóch warszawikaków - zaden z nich nigdy nie mówił mi o sowich korzeniach, a wiem, że ich dziadkowie mieszkali w Warszawie jeszcze za czasów wojny w 1920.
Pomimo, że znamy sie od lat. Ty podkreślasz to co drugi komentarz - kompleks słomy wystającej z brudnych onuc widoczny jak na dłoni.
debos / 178.42.230.* / 2012-12-06 13:44

Znam dwóch warszawikaków - zaden z nich nigdy nie mówił mi o sowich korzeniach,

Pewnie importowani. Ja jestem dumny z tego, ze jestem Warszawiakiem. To moja legitymacja ale i zobowiązanie. My prawdziwi Warszawiacy jesteśmy inni niż wszyscy.
Adam M. / 2012-12-06 15:05
No ale kto niby podrabiał sobei legitymacje prasowe... kto w ogóle może wydac taką legitymacje?
debos / 79.191.182.* / 2012-12-06 10:36

Tusk jakby był mądry to nie dałby się wciągnąć w nową spirale nienawiści przeciwko posłowi Agentowi Tomkowi.

Jak się pokazuje chama i prostaka i mówi patrzcie jaka szumowina budowała IVRP to to jest spirala nienawiści?
pytający190 / 77.253.224.* / 2012-12-06 10:15
Co łączy TVN, Gazetę Wybiórczą I szefa CBA?
debos / 79.191.182.* / 2012-12-06 10:40

Co łączy TVN, Gazetę Wybiórczą I szefa CBA?

Nie wiesz? Zdradzieckie działanie na rzecz obcych wrogich sił majacych na celu nie dopuścić do wyzwolenia naszej kochanej Ojczyzny. Ale Jarosław da sobie z nimi radę przy pomocy ojca dyrektora i prawdziwych Polaków, prawdziwych patriotów.
Natter2 / 2012-12-06 12:20 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Debos ,to jest na poważnie czy z przymrużeniem? Czy zmiana poglądów pod naciskiem oszołomowatego?
debos / 178.42.230.* / 2012-12-06 12:39

Czy zmiana poglądów pod naciskiem oszołomowatego?

Złapałem się na tym, że to jednak pod wpływem kreciej roboty~Oszołomowatego. Późno wczoraj, a właściwie już dzisiaj wróciłem do domu i jak to pisałem byłem jeszcze trochę słaby.
lkjhgtygfty / 212.14.47.* / 2012-12-06 11:05
bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,bu, ha, ha, ha,
Bolek z Gdańska / 83.12.123.* / 2012-12-06 10:03
przecież ludziska teraz się na to nie nabierają,już takim Tuskom,Michnikom,TVN,Wyborczej,TVP2,Lisom,Kraśkom nikt nie wierzy.W mediach idzie ostra nagonka na Kaczyńskiego,bezpośrednio i pośrednio.To widoczne.Cała para W GWIZDEK zamiast rozwiązywać istotne sprawy społeczne, a tych nie brakuje.Co to za rząd,co to za koalicja:PO-PSL-palikoty.Znowu zaczynacie swoje gierki,siejecie nienawiśc,po co?Najbliższe wybory i tak przegracie!
Uprzejmie informuję :))) / 159.205.131.* / 2012-12-06 09:53
No, nie wiem.Obywatele piszą tyle demokratycznych donosów na siebie, że nie nadąża się czytać.Możliwe, że wyjście na miasto jest ratunkiem dla służb , aby nie oszaleć od czytania stosów w/w donosów.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-06 09:34
Dym, dym robic - tutaj ciekawostka o tym jak robi dym TVN:

http://wpolityce.pl/artykuly/42063-zaczelo-sie-sensacyjne-oswiadczenie-z-komisji-sprawiedliwosci-trzeba-jakos-zneutralizowac-klasyka-gatunku-z-tvn24-okiem-naszego-czytelnika

dla debosow i wojasow - jak sie ich w c..a robi .

Najnowsze wpisy