E-Muzyka

ponek / 2009-10-11 19:18
Witam,

kolejna spółka która wpadła mi w oko to E-Muzyka.


Spółka działa na dynamicznie rozwijającym się rynku. Efekty widać chociażby w postaci rosnących przychodów.
Najwięksi akcjonariusze to 2 fundusze: Capital Partners i IQPartners.

Mówi się, że CP chce szybko wyjść ze spółki oddając swój pakiet akcji inwestorowi branżowemu, natomiast IQP (z racji że niedawno w nią zainwestował) planuje poczekać ze sprzedażą akcji (pewnie ze względu na efekt branżowego).

W ostatnim czasie spółka inwestowała mocno w zaplecze serwerowe dzięki czemu teraz może zgromadzić miliony plików muzycznych i wideo.
Zainwestowała także w XOFTO (wrocławska firma z młodym zespołem tzw. młode wilki). Jest to młody projekt, ale wydaje się, że przed nim kształtuje się jeszcze lepsza przyszłość niż sprzedaż samej muzyki na komórki.
Więcej na: http://www.xofto.com/

Serwis z darmowymi grami także prezentuje się ciekawie: http://gaami.pl

E-Muzyka razem z Polkomtelem stworzyli w zeszłym roku Muzodajnię. W tym roku spółka nawiązała umowę z Nokią Corporation (9 marca), a także z Polską Telefonią Komórkową - Centertel Sp. zo.o. (23 luty). Zwiększa to dostęp do potencjalnych klientów.

Pan Grzegorz Samborski (wiceprezes zarządu) jest komunikatywny, szybko i precyzyjnie odpowiada na pytania.
Z otrzymanych informacji wynika, że niebawem zmieni się strona www.e-muzyka.pl na lepsze pod względem treści, funkcjonalności itp.

Inwestorzy w prywatnej emisji płacili 4zł za akcję (400tys szt), następnie przeprowadzono pp po 1zł w stosunku 3:1. Aktualna kapitalizacja niecałe 8mln zł.

Pozdrawiam,
Tomasz

Oczywiście nie jest to rekomendacja.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy