Forum TechnologiePrzemysł

Ekologiczne sprzątanie

Ekologiczne sprzątanie

oskaroses / 2023-03-16 12:53
Używasz mikrofibry, mikrofazy, czy mikrowłókna? Musisz to wiedzieć.

Te wszystkie nazwy to jest jedno i to samo.

Prawdziwe mikrowłókno to nic innego jak jeden kilometr włókna, który waży jeden gram. Na rynku jest bardzo dużo podróbek, więc warto zauważyć, że ścierka czy mop będzie kosztował więcej niż standardowe produkty w supermarkecie i posiada świetną chłonność wody.

Co to ma do ekologii i bezpieczeństwa środowiska?

Standardowe techniki sprzątania w firmie sprzątającej to system 2 wiaderkowy, gdzie pracownik wykorzystuje wózek sprzątający z 2 wiaderkami, jedno wiadro to chemia - zazwyczaj 15 l, drugie wiadro to 5 litrów czystej wody co daje nam 20l, zazwyczaj starcza to na ok 200 metrów kw, następnie trzeba wymienić całą zawartość wiader i przygotować kolejne... to daje nam bardzo duże zużycie wody i czasu, szczególnie gdy mamy do czynienia z bardzo dużym zakładem pracy.

Tutaj przychodzi z pomocą wykorzystanie starego szpitalnego systemu kuwetowego, który polega na szybkiej wymianie mopów zazwyczaj na rzep i przechowanie zużytego mopa w hermetycznie zakmnkniiętej kuwecie... a co gdyby delikatnie przerobić ten system i dostosować do codziennego sprzątania w każdym obiekcie??

Polska firma Micro System opracowała technologię, która nazywa się Duotex i wykorzystała jeden z najlepszych rodzajów mopów (pętelkowych) w połączeniu z prawdziwym mikrowłóknem, dodatkowo został zaprojektowany świetny kij z dozownikiem i stelażem na rzepy.

Jeden wkład mopa stworzonego z mikrowłókna pochłania ok 150 ml wody, co pozwala na maksymalne ograniczenie wracającego do nas odpadu podczas płukania, wystarczy zdjąć zużyty i brudny mop, po czym założyć nasączony chemią świeży.

To pozwala nam zaoszczędzić wodę, czas, siłę pracownika włożoną w cały proces mycia i co najważniejsze zadbać o środowisko po przez zmniejszenie produkowania odpadów w postaci ścieków.

Ktoś powie, ale przecież podczas prania i tak produkujemy ściek - tak to jest racja, ale nadal wyprodukujemy go mniej jak byśmy używali starych technologii.

Firma sprzątająca Poznań Oskar White - używa właśnie takiej technologii i nie tylko tej, warto sprawdzić i śledzić blog znajdujący się na ich stronie https://www.oskarwhite.com/
MagdalenaC967 / 77.65.80.* / 2023-06-28 16:46
Osobiście polecam usługi firmy ZTIRA GROUP wykonującej sprzątanie biur i obiektów technicznych. Doskonale realizują zlecenia.

Najnowsze wpisy