Forum Polityka, aktualnościKraj

Eksperci alarmują: Urzędy marnotrawią pieniądze na badania

Eksperci alarmują: Urzędy marnotrawią pieniądze na badania

Wyświetlaj:
Su / 83.28.255.* / 2015-04-03 17:56
Prawo o zamówieniach publicznych nader często powoduje więcej strat niż korzyści.
Badacze powinni robić przetarg np. na garść zespołów elektronicznych za 100 zł, bo jednostka przekroczyła limitowaną kwotę. Oferent nie poniesie kosztu przygotowania dokumentacji dla kwoty 100 zł.
Jak sobie z tym radzić?

Ręce związane. Przychodzą do głowy tylko kosmicznie absurdalne rozwiązania:
Kupować na zapas, potrzeba czy nie i ponosić koszty przetrzymywania i zarządzania utylizacji tych starzejących się zespołów.
Robić przetarg nierozstrzygnięty odpowiednią liczbę razy, z uwzględnieniem strat czasu już na etapie harmonogramu projektu.
Zlecać usługę wykonania projektu badawczego, z zastrzeżeniem, że nie pozwą o plagiat.
Żaden racjonalny pomysł nie przychodzi do głowy.

Podobnie sprawa ma się z komputerem, dla którego koszt przeprowadzenia przetargu jest zwykle wielokrotnie większy niż różnica w cenie podobnych modeli. A przy tym dostaje się sprzęt przypadkowy a nie ten o którym wiadomo, że dobrze pracuje ze specjalizowanym oprogramowaniem.

To jeden z najbardziej ograniczających elementów w pracy naukowej.
Michałłłłł / 77.114.123.* / 2015-04-03 16:33
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Ci eksperci to ludzie robiący sondaże, którzy krzyczą, że urzędnicy kupują za tanie usługi sondażowe. Po prostu chcą więcej kasy dla siebie.
GOŚĆ 25 / 217.99.244.* / 2015-04-03 15:01
a co uleciały w KOSMOS ! czy do czyjejś kieszeni
antyurzędas / 31.6.167.* / 2015-04-03 14:31
Że marnotrawią to my wiemy już od dawna, tylko pytanie co dalej? Czy ktoś w końcu podniesie bat na tą niekompetentną urzędniczą hołotę? Czy nieroby urzędasy w końcu będą odpowiadać osobowo za swoje durne decyzje?
Michałłłłl / 77.114.123.* / 2015-04-03 16:38
Zacznijmy od początku czyli najpierw od posłów, którzy takie prawo stanowią a potem od senatorów i prezydenta, którzy zatwierdzają je.
Wanda1229 / 83.6.149.* / 2015-04-03 13:19
Jak czytam o projektach, o koordynatorach projektów itepe, to widze wywalone w bloto pieniądze. Nam nie projektów potrzeba, a konkretnych ludzi do konkretnej roboty. Darmozjadów w spółkach, spółeczkach i przeróżnych fundacjach jest stanowczo za dużo!
123703 / 46.204.40.* / 2015-04-03 13:00
Ale nowinę gościu odkrył.Co potrafią durne urzędasy-tylko marnować publiczna kase-to im najlepiej wychodzi.Wysłać tą chołote urzędniczą w p...u na jakąś wyspę na oceanie-bilet w jedna stronę.Inaczej tego ku...twa się nie wytępi.Pod sąd za każde zdefraudowane tys zł i ciężka praca za michę ryżu.tak sobie zapracowali na taki szacunek.
Podatnik Polak wyborca / 85.221.173.* / 2015-04-03 12:03
Nie trzeba być ekspertem aby to zobaczyć!!! Kto przetnie ten węzeł gordyjski???
0000max / 5.226.81.* / 2015-04-03 11:38
Bo tak naprawdę to gó....o obchodzi urzędasa,co on robi z kasą /bo to nie jego portfel../Jestem po 15 latach z żoną w sanatorium /..czekałem ok. 2 lat..../ to co nam tu się oferuje -zabiegi mam u siebie w domu,w swojej przychodni i myślę ,że tyle nie kosztuja co w sanatoriach...Jedzenie -oszczędne i niesmaczne w domu jadam to co lubię i wcale nie szynki ,wedlinyPytam po co i kto ma na tym biznes?"! Proszę Panów prezesów ZUS NFZ dajcię każdemu obywatelowi bezpłatne zabiegi w jego miejscu zamieszkania a pożytek dla zdrowia będzie wymierny...Nie marnujcie kasy na "nibysanatoria"!!!!
IPIK / 79.191.220.* / 2015-04-03 10:12
Tyz tak myślę jak większość NORMALNYCH polaków !!! Do tego ni e trzeba ekspertów by zauważyć jak sa rozkradane i marnotrawione pieniądze z UNI i nasze Podatników!!!!
Podam przykład. zabawny!!! Agencja Rolnictwa...miał mi przyznać 500 zl z tytułu wsparcia unijnego. Przeprowadzili kontrole wniosku.....Firma z Wrocławia przyjechała, oceniła napisała...(koszt okolo 3 tys, zlotych, Potem mnie 4 razy powiadamiali o toczącym sie postępowaniu. I nie uwierzycie po 1,5 roku
dostałem decyzję !!!! Ze nie dostane nic mimo nie stwierdzenia prawidłowości bo.....uwaga nie zgłosiłem nic do dofinansowania !!!! Zapomniałem napisać w rubryce wniosku pow. obliczeniowej.
Wyszło mi ze wydali okolo od 5 do 13 tys. zł na moja sprawę !!! W normalnym kraju bym to zgłosił.
A tak na marginesie..... te golenia krzaków n a łąkach to podobny proces jak ich wypalanie. Unia głupio postępuje w zakresie ochrony przyrody !!
dirom / 31.178.180.* / 2015-04-03 09:51
Do tego nie trzeba eksperta - to wiedzą nawet ludzie bez szkoły podstawowej
and.jan. / 89.73.242.* / 2015-04-03 09:43
Tak,to kolejny "sukces" premier Kopacz!
rv5grtg / 185.80.161.* / 2015-04-03 08:34
Prosty przykład , kupowanie w budzetowce oryginalnych tonerów,w firmie prywatnej sami je regenerujemy. Najczesciej w budzetowce znajduje się Armia informatyków ( zazwyczaj za dużo na ilość komputerow ) a i tak jeżeli cos padnie maja firme zewnetrzena która doi równo ich za kazda p*******. Temat rzeka,.....ale przecież to pieniądze podatnikow, to co ich to boli ........
BEN2 / 80.53.33.* / 2015-04-03 08:26
a to nowina , jak oni -experty do tego doszli ?
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-04-03 08:23
To że Polacy płacą ZUS OFE i filary tzw. składki emerytalne nie upoważnia was Polacy do emerytury, to matematyka. Emerytury wasze są tylko zależne od wychowanych dzieci to te dzieci płacąc ZUS OFE i filary mylnie zwane składkami emerytalnymi a faktycznie to składki za swoje dzieciństwa, one muszą być przymusowe by rodzice wasi dostali emerytury to matematyka. Dzieciorób to nie patologia, w co złodzieje wierzą to wasz darczyńca bezpłodne bezdzietne tumany to nie on was okrada, lecz to on jest przez was okradany! Czy wasi rodzice też tacy dobrzy byli złodzieje, że zapracowali na siebie i jeszcze wam fundnęli dzieciństwo a wy nawet na siebie nie możecie zapracować, bo liczycie na to, że oni wam dzieciństwo zafundowali??
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy