Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksporterzy mogą mieć problemy

Eksporterzy mogą mieć problemy

kapitalista / .* / 2005-02-04 23:01
Komentarze do wiadomości: Eksporterzy mogą mieć problemy.
Wyświetlaj:
kapitalista / .* / 2005-02-04 23:01
Choroba toczy jak rak to nasze Państwo! Degrengolada bierze się głównie za przyczyną,że politycy do spółki z naukowcami i złodziejami zawłaszczją ten kraj od 15 lat.Czasem nie wiadomo już czy urzad jest obsadzony fachowcami z praktyką czy to jakiś odział katedry z obsadą jak na jakimś uniwersytecie.No i mamy to co mamy i co jest typowe i szczególnie grożne jako że nauka w Polsce nie przeszła procesu transformacji i nadal tkwi po uszy w socjaliżmie.Z braku profesjonalnych kadr zasila struktury władzy wszelkich szczebli ludzmi zupełnie nie przygotowanynymi i bez doświadczenia do rzadzenia w kapitalizmie.Rzadzenie poprzez naukowe eksperymenty ekonomiczne doprowadzi nas na skraj przepaści co widać, słychać i czuć. Przedruk za PAP-a tej infrmacji jedynie utwierdza i umacnia mnie w przekonaniu jaki miernotami zasiedlone są wszelkie struktury władzy w tym nieszczesnym kraju. A motto przesłania dla madrych ludzi powinno brzmieć: PANSTWEM W DOBIE GLOBALIZACJI I PRZY PEŁNYM OTWARCIU NA KONKURENCJE POWINNO ZARZADZAC SIE TAK JAK WIELKIM MIEDZYNARODOWYM KONCERNEM O ZNACZENIU REGIONALNYM LUB GLOBALNYM.
Jedrzej / .* / 2005-02-05 14:38
Czyli jak?Mozesz prosze przyblizyc? Bo jesli sie nie myle w koncernach o strategii globalnej od lat panuje tendencja do zwolnien.Przyklad z ostatnich dni: P&G i Deutsche Bank.Razem 9000 miejsc pracy.Tak, trzeba oddac ze czytajac raporty PAIZ, wszystko wyglada dosc optymistycznie. Czesto jednak te posuniecia to nic wiecej jak dzika delokalizacja.Prywatna opinia, Jedrzej, absolwent.
kapitalista / .* / 2005-02-05 21:09
Globalizacja jest funkcją kapitalizmu czyli stałego i nieprzywidywalnego do końca fermentu wystawiającego jednostkę, czyli Ciebie na ciągłą niepewnośc abyś ciągle się mobilizował i doskonalił w obliczu stałej konkurescji o byt i prztrwanie. Panstwo powinno jak dobry kapitalistyczny koncern nagradzać Ciebie za twój talent i wyniki a jeśli Cię każe bezrobociem ,brakiem perspektyw, fiskalizmem ,itd,itd.to znaczy że jest twoim najwiekszym wrogiem .! Jesli więc ono nie szanuje twojego talentu ,potu i łez to znaczy że ...czas to zmieić ale skutecznie to tylko w sposób ..rewolucyjny.I własnie nadchodzi ten moment...
lejco / .* / 2005-02-08 00:33
Ciekawe jak młodzi mają znaleść pracę jak wszyscy chcą zatrudniać z doświadzeniem, a jak je zdobyć ? Nie ma takiej możliwości w tych realjach. Jak wiadomo bez pracy, człowiek się wypala i nie rozwija w konsekwencji traci wiarę i popada w obojętność z czasowymi przeplotami z nienawiścią do klasy rządzącej. Ja wiem jedno jak tylko zrobie MBA mnie tu nie ma i wam też tak radzę uciekajcie z tąd bo jak patrze na ludzi którzy teraz wracają do Polski bo 20-30 letnim stazu na zachodzie to naprwdę oni czują że żyją. Tylko ci coś mają albo ci co kradli, uczciwi Polacy, którzy trawili komunizm nie mają nic i nie będą mieli !!!!!!
silver / .* / 2005-02-05 22:06
Ooo, to cos nowego. A kiedy otwarcie? Dzisiaj do odstrzalu powinien pojsc minister edukacji. Proponuje jak w "Gangu Olsena" betonowanie dowcipnisiow. Natomiast za wypowiedz dziennikarza "ja nie lubie bananow" obciecie calego honorarium. Po kieszeni, po kieszeni. Mozna jeszcze pomyslec o porywaniu gospos politykow w supermarketach, psa Prezydenta i papugi kakadu bez wlasciciela.

Najnowsze wpisy