Forum Forum emerytalneInne

Emerytura w Polsce. Ziobryści chcą wyjaśnień od rządu

Emerytura w Polsce. Ziobryści chcą wyjaśnień od rządu

Wyświetlaj:
Zyzio S / 109.243.214.* / 2012-03-01 12:30
Ja gdybym byl Panem Prezydentem RP wniosl bym do sejmu RP. 1.Wszystkie afery godzace w zdrowie spoleczenstwa,oraz godzace w interes RP podlegaja karze DOZYWOTNIEGO pozbawienia wolnosci bez mozliwosci odwolania powyzszego wyroku ze wzgledu na,to aby ustawa dzialala natychmiastowo i skutecznie uswiadamiajac potecjalnych aferzystow przed popelnieniem przestepstwa. 2.Calkowity i nie odwolalny zabor uzyskanych dochodow z tego precederu /majadkow,oraz srodkow finansowych/. 3.W przypadkach zapisow w.w kozysci na rzecz innych osob lub /instytucji,firm i.t.p./rowniez przepadek calosci /ZYSKU/z tego precederu,jednoczesnie srogich kar dla przyjmujacych takowe profity. 4.W przypadku osob wiedzacych o przestepczych aferach sankcje karne. Nie mozemy pozwalac na cwaniactwo kosztem obywateli,oraz dzialaniu na zla opinie PANSTWA POLSKIEGO.
Zyzio S / 109.243.221.* / 2012-03-09 07:41
Widzisz Wafelku i Tanczacy z Fundami mamy juz 2 afery,bo cwaniacy dalej sie nie boja gdyz nie ma kar odstraszajacych i beda dalej szkodzic calemu narodowi.PANIE PREZYDECIE natychmiast zlozyc do Laski Marszalkowskiej projekt ustawy w sprawie afer tak aby natychmiast pozamykac takich (LUDZI).To nasz rolnik produkuje zywnosc ekologiczna o czym wiedza wszystkie panstwa A TU TAKI CWANIAK z chciwosci musi ja zepsuc -sola,suszem jajowym.To po co ci sie chlopie tyle trudzic nasyp do zywnosci chemikalii a bedziesz mial lepsze zbiory.Jak wielkie straty i szkody maja jeszcze przynosic AFERZYSCI.Wprowadzmy za takie przestepstwa niestety KARY DOZYWOTNIEGO pozbawienia wolnosci i przepadki mienia.Panowie rzadzacy pomyslcie nad tym,bo bedzie gozej jak narod bedzie za WAS musial pomyslec!.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-10-04 12:30
Po co się zwracasz do prezydenta, przecież jest z tej samej mafii. Natomiast z socjologicznego punktu widzenia moge określić jak bardzo telewizja wpłyneła na twoje rozumowanie, ponieważ główne media wyraźnie chronią Komorowskiego i chcą żeby masy wierzyły w niego. I masy dają się wodzić za nos, a ich prezydent nie pozwoli aferzystom zginąć.
Ewelina J. / 2012-10-04 15:35
Platforma Obywatelska już wielokrotnie pokazała że jest partią która wyspecjalizowała się w robieniu ludzi w konia... ciekawi mnie też inna sprawa, ludzie wiedzą o tym że ich peiniadze giną bezpowrotnie , a nada ich popeirają...
wafelek / 83.28.3.* / 2012-03-01 14:59

Ja gdybym byl Panem Prezydentem RP wniosl bym do sejmu RP. 1.Wszystkie afery godzace w zdrowie spoleczenstwa,oraz godzace w interes RP podlegaja karze DOZYWOTNIEGO pozbawienia wolnosci bez mozliwosci odwolania powyzszego wyroku ze wzgledu na,to aby ustawa dzialala natychmiastowo i skutecznie uswiadamiajac potecjalnych aferzystow przed popelnieniem przestepstwa. 2.Calkowity i nie odwolalny zabor uzyskanych dochodow z tego precederu /majadkow,oraz srodkow finansowych/. 3.W przypadkach zapisow w.w kozysci na rzecz innych osob lub /instytucji,firm i.t.p./rowniez przepadek calosci /ZYSKU/z tego precederu,jednoczesnie srogich kar dla przyjmujacych takowe profity. 4.W przypadku osob wiedzacych o przestepczych aferach sankcje karne. Nie mozemy pozwalac na cwaniactwo kosztem obywateli,oraz dzialaniu na zla opinie PANSTWA POLSKIEGO.

Surowe prawo wprowadza też niestety surowe karanie niewinnych, ktoś np dzięki złośliwości oskarżonego trafi na całe życie do więzienia bez możliwości jakiejkolwiek obrony.
Jeśli jednak wprowadzić możliwość obrony, to każdy naprawde winny też z niej skorzysta i części z nich sie upiecze.
Zyzio S / 94.254.192.* / 2012-03-02 11:13
Wafelku.Nie chodzi mi o to aby zamykac ludzi ad hok lecz o rozwiazania majace zapobiegac aferom.Obawiazkiem rzadu jest zapewnienie nam bezpieczenstwa i nikt RZADU z tego nie zwalnia.Natomiast jezeli rzad uwaza inaczej NIECH ODRAZU PODAJE SIE DO DYMISJI,poniewaz ich obowiazkiem jest wydanie takich ustaw aby zagwarantowac nam CALKOWITE bezpieczenstwo.Z powazaniem ZYZIO.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-03-01 14:06
pfff, z choinki się urwałeś ? Przecież prezydent jest z PO i nie pozwoli aby jemu i kolegom aferzystom cos się stało. Tak jak premier - też z PO. Cóż naród wybrał, niech teraz jęczy.
Zyzio S / 94.254.192.* / 2012-03-02 11:33
Tanczacy-z-fundami.Nie urwalem sie z choinki.Dzieki takim ludziom jak ty mozemy zwrocic uwage niektorym ludziom,iz nie nadaja sie absolutnie do rzadu i niech nie grzeja cieplych posadek tylko dla wlasnych korzyysci,bo MOZE ich kiedys z tego ktos rozli8czy.Jest nas taka sila w internecie,ze mozemy duzo zrobic i pokazmy im to z cala sila jaka jest internet.Nie bojmy sie ludzi;ktorzy uwazaja nas za glupszych od siebie."Pawlak powiedzial w filmie""NIECH POSZUKA GLUPSZEGO OD SIEBIE".
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-03-02 12:32
No właśnie - internet rośnie w siłę i dlatego próbuje się robić cenzurę w internecie. ACTA albo ostatnio minister Zdrojewski. Poza tym zwracanie uwagi ludzi nic nie da bo w Polsce główne media to wciąż TV a internet jest daleko w tyle. Więc kto ma telewizję ten ma władzę. nie dało się z ACTA przez parlamenty krajowe - to przepchnie się prze Unię Europejską i tak będzie wkrótce obowiązywać, tylko nie będzie się nazywać ACTA. A zanim masy się dowiedzą będzie już po sprawie. Komorowski podpisał wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat i co ? sondaże pokazały mu 68% poparcia. Masy żyją od 1-ego do 1-ego i dluższa perspektywa je nie interesuje. System musi upaść aby się zmienił i to juz niedługo. Nawiasem mówiąc średnia dlugość życia mężczyzny jest bardzo rozpięta w Polsce i np. w łódzkim wynosi zaledwie 69 lat - to już tylko o 2 lata dłużej od 67 i co ? nie widzę najazdu Łodzian na Warszawę. Nasz kiedys bitny naród upadł bardzo nisko.
Zyzio S / 109.243.178.* / 2012-03-04 06:54
Dziekuje Ci,ze rozumiesz sile internetu.W UE sa dobre rozwiazania dotyczace sluzby zdrowia chocby Hiszpania -pomimo trudnosci gospodarczych.Emeryci i recisci maja bezplatne leki,a u nas NIEWIEDZA komu zapisac jaka odplatnosc.Jezeli beda nam robic trudnosci z internetem lub innymi sprawami zmobilizujmy sie z cala stanowczoscia i nie oplacmy abonametu /Internet,radio,telewizja/przez jakis czas,zobaczymy wtedy ile strat im to przyniesie i czy to bedzie sie im oplacalo.Wszystkim nie odlacza internetu bo tym sami sie zabija.Pokazmy im sile internetu!
Bumelant12 / 2012-03-01 14:33 / Bywalec forum
A co mogą Ziobrzyści? Absolutnie nic...nie sądzię żeby w ogóle się jakoś wybili ponad inne małe partie.
Zyzio S / 46.112.203.* / 2012-03-20 10:01
Dlaczego chcacy czlowiek ofiarowac 1%podatku placi od S M Sa 23%,to zniecheca do takich operacji.S M S na takie cele powinien byc wolny od podatku.Powinny rowniez byc deklaracje o przekazaniu 1% podatku u tych co dokonuja rozliczen podatnikow.Wezmy np.emerytow,ktorych rozlicza Z U S.Emeryt jest rozliczony i nie ma zaleglosci wobec fiskusa za wypelnienie deklaracji w biurze zaplaci ok.50 zl.i ma z tym wiele klopotow bo;musi osobiscie isc do osoby,ktora wypelni mu zeznanie podatkowe,nastepnie udac sie z tym do Z U S ,odstac tam w kolejce,a moglby w Z U S zlozyc RAZ deklaracje na ten temat,ktora organizacje harytatywna wybiera i sprawa zalatwiona.Czy trzeba tak utrudnic portrzebujacym sprawe,bo jak nie podatek od S M S to dluga i odplatna droga aby komus pomoc.taka forma odstrasza ludzi od pomocy innym.Ta droga o ktorej pisze poprawi potrzebujacym w otrzymaniu pomocy.O boze jakie to proste!,ale w naszym kraju wszystko musi byc skaplikowane no nie?Pozdrawiam nie myslacych.
PYTALSKA / 188.124.169.* / 2012-02-22 10:44
Tego nawet nie da się komentować bo jak ja mam się porównać z Panem Pawlakiem i samej oszczedzać jak moje zarobki brutto po 35 latach pracy wynoszą 2800 zł mam wykształcenie polcealne i pracuje w panstwowym urzedzie Z CZEGO PANIE PAWLAK MAM OSZCZĘDZAĆ???????MOZE MI PAN PODPOWIE BO JA SAMA JUZ NA TO NIE WPADNĘ MIMO SZCZERYCH CHĘCI
zyzio s / 164.127.137.* / 2012-02-21 13:20
dlaczego wiezien w polsce utrzymywany jest z pieniedzy podatnika.wiezien powinien sam na siebie zarobic,oraz w calosci splacic szkode jaka wyrzadzil.w tym celu nalezy obliczyc dniowke utrzymania wieznia w zakladzie karnym i wymierzyc kare w wysokosci dniowek,oraz koszty jego utrzymania.zmusic do pracy,a jest jej bardzo duzo na rzecz spoleczenstwa np mamy bardzo duzo terenow do zagospodarowania /lasy-grunty orne itp/zagospodarowac porzucone gospodarstwa rolne produkojac zywnosc na utrzymanie osadzonych,oraz placowek szpitalnych,oraz potrzebujacych pomocy.zagonic do pracy w budownictwie mieszkaniowym jak i na roznych budowach/drogi,rowy melioracyjne itp/w naszym kraju sa duze zaniedbania dotyczace systemu p powodziowego,budowac waly ochronne nawet z betonu na ktorych byly by drogi lokalne zabezpieczone zaporami.mamy przeciez wsrod osadzonych roznych specjalistow wykorzystajmy ich potecjal.wiezien powinien miec swiadomosc popelniajac przestepstwo iz jego dniowka utrzymania jest wysoka i kara bedzie ciezka i dluga.jest duzo potrzeb materialy potrzebne do wykonywania tych prac maja wykonac sobie sami mamy upadle cementownie,cegielnie itp.odpowiedzialni za to WEZCIE POD UWAGE te propozycje Zyzio S.
Elendir / 2012-02-19 10:10 / Łowca czarownic
Pawlak powiedział coś bardzo niepolitycznego, choć mimo to słusznego. Pieniędzy na emerytury ledwie wystarcza na aktualne potrzeby, nie będzie ich więcej w przyszłości, a potrzeby będą rosnąć gdyż zmienia się struktura demograficzna i wydłuża czas życia. Nawet jeżeli podniesie się wiek emerytalny, to tylko złagodzi się ten efekt (a i podwyższenie wieku emerytalnego nie jest pewne).

Na emeryturę pańśtwową w dłuższym okresie czasu (do którego będzie jeszcze kilka rządów) nie należy liczyć, a jedynie potraktować ją jako pewien dodatek do tego co samemu się zaoszczędzi.
zyzio 2 / 46.112.170.* / 2012-02-18 10:51
aby emerytury byly wyzsze nalezy utworzyc w polsce bank emerytalno retowy ktory zyski bankowe ma obowiazek przekazywac na rewaloryzacje powyzszych swiadczen a nie na wynagrodzenia i premie w tym celu nalezy ustalic stale place dla pracownikow tego resortu jak to maja inni ludzie pracy a nie na p*******.przeprowadzac wszystkie operacje bankowe w tym banku co wyeliminuje niezdrowa konkurecje a zyski bankowe przelewac na specjalne konto emerytalne.polacy zrobcie to a wasze emerytury maja szanse byc wyzsze nie robcie tansakcji w innych bankach niedajac im mozliwosci zerowania bez ograniczen i nabijania kieszeni zagranicznym oszustom.zakladajac bank emerytalno retowy mozemy poprawic swoje emerytury.badzmy zgodni jak w najciezszych chwilach w naszym narodzie i eliminujmy wyzyskiwanie polskiego kapitalu.
zyzio s / 46.113.18.* / 2012-10-04 08:56
Panie PREMIERZE dlaczego pan nie slucha NARODU to wielki wstyd,bo sie mowi;ze sumieniem narodu jest jego wola.podobno zyjemy w wolnym kraju?czy aby napewno.dlaczego narodowy fundusz zdrowia nieme juz pieniedzy na swiadczenia,czy pan chcialby czekac tak dlugo na wizyty lub zabiegi i.t.p majac zly stan zdrowia?nalezalo by ograniczyc,a nawet zlikwidowac finanse na utrzymanie osadzonych w wiezieniach ,gdyz za to iz dopuscili sie wykroczen nie moga byc nagradzani bezplatnym utrzymaniem na koszt Panstwa.oni musza poniesc kare i na swoje utrzymanie/bardzo ciezko zapracowac/.te srodki przeznaczyc na powyzszy cel.sprawa druga,immunitet,ktory/pozwala/na bezkarnosc.osoba pelniaca funkcje panstwowe naruszajaca dobre imie narodu i jego obywateli powinna byc obieta trzy krotna kara niz zwykly obywatel.dlaczego zwykly czlowiek jest karany surowo za np.utrudnianie wykonywania obowiazkow sluzbowych funkcjonariuszowi policji,a osoby zajmukace najwyzsze urzedy szkodza interesom calego narodu i jego wizerunkowi-wiadomo o kogo chodzi.mial on przeciez brata na najwyzszym stanowisku w polsce i nie umial tego wykozystac /dla dobra narodu/,a teraz mydli ludziom oczy gdyby wygral to by dopiero uszczesliwil narod.Byl na to jego czas i co z tego wyszlo,tylko osmiesza narod w oczach calego swiata i jest BEZKARNY trzeba by cos z tym zrobic.odebrac immunitet i wsadzic do p****** na dlugie lata za szkody wyrzadzonePOLSCE.
MEUSCHE / 94.72.96.* / 2012-02-18 08:18
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ! KRUS POŻARŁ ZUS
Lysy 25 / 77.255.184.* / 2012-02-17 18:43
Pawlak ma rację.
Upadek systemu ubezpieczeń społecznych jest właściwie przesądzony.
Pytanie jest tylko czy w ciągu 5-ciu czy może najdalej dziesięciu lat.

Ale nie ma czego żałować.
Pada jeden z ostatnich bastionów komuny.
Doradca Donka / 46.126.152.* / 2012-02-17 19:27
W Szwajcarii dobrze funkcjonuje odpowiednik ZUSu, tzw AHV. Z systemu AHV nie otrzymuje duzych pieniedzy, ale... Ale obowiazkowy jest drugi filar do ktorego pieniadze przelewane sa z zakladu pracy oraz odciagane sa od pensji (zazwyczaj 50%/50%). Rzadzacy nie maja prawa krasc pieniedzy z drugiego filara. Gdyby to zrobili nastepnego dnia wisieliby na drzewach. Wiele osob oszczedza w ramach trzeciego filara. Zacheta jest odliczanie sumy oszczedzanej od podatku. Wszystkie trzy filary funkcjonuja doskonale. Ale to jest Szwajcaria, a nie Polska, w ktorej rzadzie siedza zlodzieje i glupki. Niestety, jak sie okazalo w ostatnich wyborach, 50% wyborcow w Polsce to tez glupki! Tych to nie ma co zalowac!
pat'81 / 178.56.141.* / 2012-02-17 19:20
Tylko problem polega na tym niestety, że my dalej ten podatek zwany składką emerytalną płacić będziemy musieli a emerytury z tego nie będzie. Natomiast ZUS jako taki nie upadnie bo to są kuźnie wyborców PEŁO kolego a im więcej urzędasów tym więcej głosów w wyborach.
Lysy 25 / 77.255.184.* / 2012-02-17 20:06
ZUS też w końcu upadnie.
Wtedy gdy emerytury ewidentnie nie będą wypłacane, i trzeba będzie podnosić wiek emerytalny tym co już emerytury dostawali, gdy trzeba będzie płacić za jakiekolwiek leczenie itd.
Pytanie jest tylko czy będzie to za 5 czy za 10 lat...
Przy takich *brakach wypłat* rozpoczną się bunty pracujących na szeroką skalę i system runie.
BAŁAZY / 83.4.49.* / 2012-02-17 18:39
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Boleklemoniadowy / 83.9.125.* / 2012-02-17 18:51
Bo większość Polaków to zwykłe głąby, a takimi nikt się nie przejmuje i o nich nie dba. Od dawien dawna ten głupi ludek trwa siłą, siłą inercji. I tak sobie leniwie płynie jak g. w rynsztoku. Ale czasy przyszły trudniejsze i trzeba za wskazaniem towarzysza Szmaciaka rodem z utworu Szpotańskiego doić to tępe bydło, a jak padnie to zrobić z niego mydło. Więc wytwórnia mydełka Fa trwa i bardzo dobrze się ma.
pat'81 / 178.56.141.* / 2012-02-17 19:28
Jak to mówił Bolek-Wałęsa w USA, w Polsce jest głupota a na głupocie zbija się kasę. I tak wielki biznes kręci tymi zindoktrynowanymi idiotami w kraju nad Wisłą mówiąc na kogo ma głosować i chołota głosuje a później dostaje po du.e. Żeby tylko wymienić książeczki mieszkaniowe, świadectwa prywatyzacyjne, kurs franka a raczej złotówki względem franka itd.
A najlepsze jest to, że polactwu to pasuje, aby tylko ich rudego premiera na salonach przyjęli i po plecach poklepali a ich samych nazwali, młodymi, wykształconymi z dużych ośrodków.
BAŁAZY / 83.4.49.* / 2012-02-17 18:39
Dlaczego w tej naszej Polsce jest zawsze taki cyrk?Wszędzie na około nas narody spokojnie żyją ,pracują ,dorabiają się,a tutaj zawsze afery złodziejskie,przekręty na miliardy?Przeciętny
Polak za swoją pensję może kupić trzy pary butów,z czego nabija się z nas już cała Europa.O co chodzi ,czy ta zdziczała banda żydowska, która tak na prawdę rządzi w naszym kraju,już całkiem oc****** z żądzy łatwego łupu?
ogołocona / 89.229.151.* / 2012-02-17 18:34
państwo mi da?!!!!!
ja nie potrzebuje łachy , co miesiąc na pasku odcinają mi ZUS. ja chce tylko ,żeby mi zwrócili moje pieniądze złodzieje, a nie wysyłają na żebry do instytucji charytatywnych. Pawlak chyba stracił już kontakt z rzeczywistością, niech powie jak można odłożyć ze średniej krajowej na dodatkowa emeryturę. A co oni robią z ta kasa , którą wpłacamy co miesiąc.
tar / 77.237.6.* / 2012-02-17 18:29
niech odkłada mając 1500 zł. i rodzinę.filozif.
Ale mamy tam na górze specjalistów do brania
pieniędzy.A p.Bielecki radził żeby dziadki 60 letnie się przekwalifikowywali, ale wspaniała rada.
tomcio_paluch / 2012-02-17 17:59 / Bywalec forum
Ja tu od dawna twierdzę, że już niedługo emerytury będą tylko socjalne. Kto chce mieć więcej niech oszczędza. Inna rzecz, że tylko nieliczni mają z czego oszczędzać. Ale, ja to ja, natomiast jeśli mówi to wicepremier, to przepraszam, inna bajka. Nie wiem zresztą czy to nie on pierwszy mówił o takim pomyśle: "KRUS dla wszystkich", a to nic innego jak system kanadyjski, który stał się kilka dni temu jakby pomysłem prezesa Kaczyńskiego.
eeetam / 89.229.151.* / 2012-02-17 17:50
posłuchałem Pawlaka, czytam wasze komentarze, jestem przerażony: że was okradli, że nie ma nadziei, że nie ma na emerytury,
tylko kto do k...y nędzy na nich głosował dwa razy pod rząd i patrzy jak stado baranów prowadzone na rzeź, jak banda cynicznych cwaniaczków gardzących własnym społeczeństwem zarabia miliony na swoje emerytury a wasze pieniądze wpłacane przez długie lata i marnotrawione przez fundusze emerytalne ma w d..., każe wam iść do kościoła albo znajomych,
zrobimy coś z tym, czy będziemy filozofować,
psy szczekają a karawana idzie dalej...
przyszły emeryt / 89.229.151.* / 2012-02-17 17:55
Pawlak, co jarasz? tez bym chciał tak odlecieć, ale żeś przygadał!!!!!!! Ty jednak jesteś wy "trawny" polytyk
ajhbergen / 2012-02-17 17:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moze wreszcie Tusk splawi Pawlaka z PSLem i wezmie do koalicji bande Palikota.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy