Forum Polityka, aktualnościKraj

Emisja CO2 w Polsce. Koniec z paleniem węglem w domowych piecach?

Emisja CO2 w Polsce. Koniec z paleniem węglem w domowych piecach?

Wyświetlaj:
QPJ / 83.7.169.* / 2015-09-12 14:45
" dym ze spalania tych wszystkich artykułów trafia nierzadko do atmosfery.". NIERZADKO??? A jak nie do atmosfery, to gdzie?????????

Nie mówiąc już o mieszaniu pojęć palenia śmieciami, zanieczyszczeniem pyłem itd. co jest złe samo w sobie z emisją CO2 co jest nierozerwalnie związane z samym paleniem węglem, czy to tym bardzo dobrym, czy tym bardzo złym.

Ciekawe również dlaczego mniej węgla spalają Hiszpanie? Ale wydaje mi się, że jest to związane z temperaturą na zewnątrz, ale mogę się mylić :)

Podobnie Ukraina, która przez dziesiątki lat miała gaz za 1/4 ceny...

Artykuł - DNO. wstyd.
elpolako / 91.197.225.* / 2015-09-12 14:36
No to jest wypowiedź"eksperta".bez pojecia wogule.....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dosia779 / 176.107.172.* / 2015-09-12 14:31
Panie ministrze co roku spora część polskich rodzin zastanawia się jak przezimuje i za co kupią ten węgiel a że ich nie stać to kupują po worku węgla z pożyczonych pieniędzy itd. My w tej prawdziwej europie niestety ze wszystkim jesteśmy w czarnej d...pie w wszystko się bierze z naszych głodowych zarobków, wysokości odsetek kredytów w bankach itp. złodziejskich praktyk. W tym to nikt w Brukseli nie chce nam pomóc tylko z innymi regulacjami wychodzą które do naszych warunków przez kolejne 15 lat nie będą miały prawa bytu. Cud w tym wszystkim że ci biedni zaradni Polacy jeszcze nie zamarzają z rodzinami a tu pomysły z kosmosu.Pora otworzyć oczu jak to faktycznie wygląda.Wszyscy myślą że Polacy ogrzewają się węglem czy jeżdżą 15-17 letnimi samochodami z wyboru...............................
Pro_Vocator / 78.11.167.* / 2015-09-12 14:28
To epokowe odkrycie, że Hiszpanie palą mniej węgla w domowych piecach niż Polacy. Dobrze, że mamy u władzy fachowców z tak rozległą wiedzą.
max952 / 88.135.174.* / 2015-09-12 14:20
porównał debil hiszpanska zime do polskiej
Waniek / 2015-09-12 14:34 / Bywalec forum
Powinniśmy palić w piecu pracą peowców!!!
Ipolski inżynier / 83.3.123.* / 2015-09-12 14:11
Taka wypowiedź ministra i polityka rządu to nic innego jak zdrada!!. Jak można w kraju, który jest światową potęgą jeśli chodzi o zasoby węgla, w których w chwili obecnej (i tak zapewnie pozostanie) jest to najtańszy rodzaj paliwa nakazywać lub promować mieszkańcom zaprzestanie lub ograniczenie używania go. Nie dość, że surowe przepisy hamują nasz umierający przemysł, są dużym wydatkiem dla elektrowni, zmorą dla kopalń to jeszcze jakby było mało trzeba uderzyć w gospodarstwa domowe. Według ministra lepiej jest palić gazem, za który płacimy najwięcej w UE!!! Może zamiast realizować polecenia Berlina należało by się zająć interesem WŁASNEGO NARODU. Pan Minister powinien w podskokach zorganizować za granicami kampanię namawiającą !! do palenia węglem, tak aby nasze kopalnie mogły to co mamy eksportować, ale przecież tu w cale nie chodzi o Polskę :( ...
Bidak / 46.232.132.* / 2015-09-12 13:59
Gdybym był bogaty dybydyb dy to bym ogrzewał energią elektryczną
inżynier91 / 83.3.123.* / 2015-09-12 14:21
Tyle, że energia elektryczna bierze się ze spalania węgla w elektrowni. Już za niedługo UE prawdopodobnie stwierdzi, że to niedopuszczalne, że w Polsce używa się energii elektrycznej do ogrzewania !! Doprowadza to do większego zapotrzebowania na prąd co skutkuje zwiększoną pracą polskich elektrowni, wydobyciem i zużyciem polskiego węgla, na co z wiadomych przyczyn UE nie może pozwolić, bo tylko rosyjski gaz i niemieckie wiatraki są słusznym źródłem energii do ogrzewania , poza tym to nic że przez kilkadziesiąt lat Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy i inni budowali potęgi gospodarcze paląc co chcieli, produkując co chcieli i sprzedając co chcieli, przecież to Polska odpowiada za rzekomy "efekt cieplarniany"..
Bodek880 / 77.253.215.* / 2015-09-12 13:39
Kolejny debilny artykuł w hiszpani nie ma praktycznie pieców w domach bo jak trzeba tydzień się dogrzewać to po co komu jakakolwiek droga instalacja ukraina też cieplejsza od polski . Debile w rzadzie i na portalach klepią bzdury
gucio55 / 83.24.177.* / 2015-09-12 13:33
Wszyscy żyjący w naszej strefie klimatycznej musimy przez większą część roku korzystać z energii obojętnie czy ją kupujemy z sieci (np. miejskiej) czy wytwarzamy z paliwa we własnej kotłowni. Pozyskanie energii aby przeżyć dotyczy wszystkich.
Są różne źródła energii ale najbogatsze to gaz, ropa i węgiel. Te tzw. paliwa kopalniane z których odzyskujemy energię to dar słońca dla nas ludzi bo dziesiątki i setki milionów lat temu przez miliony lat rośliny wysiewały się, dzięki fotosyntezie (dzięki słońcu) wzrastały, zwiększały swoją masę i na koniec swojego życia padały a na nich wzrastały następne rośliny i tak miliony cykli w przyrodzie. Z czasem te wcześniej padłe drzewa były przyciskane coraz większym ciężarem i powoli bez dostępu tlenu zamieniały się w skałę którą dziś nazywamy węglem, wydobywamy i wykorzystujemy ją. Węgiel to uśmiech słońca z przed milionów lat do Nas i jest dla nas często najtańszym źródłem energii.
Mieszkamy w mieszkaniach: w obcych które wynajmujemy, u rodziców lub rodziny, we własnych które kupiliśmy lub we własnych domach które postawiliśmy. Niektórzy z nas budując się zlecili tę pracę innym ludziom – fachowcom bo zwyczajnie stać ich było na to a inni w znoju, trudzie często samodzielnie lub z udziałem najbliższej rodziny kosztem wielkich wyrzeczeń przez wiele lat stawiali ten tak zwany „własny pomnik”.
Chciałbym by rozwiązując niewątpliwy problem zanieczyszczenia powietrza działano na wielu płaszczyznach a mianowicie stosować gradację od najprostszych i najtańszych sposobów poprawy spalania węgla na które mogą zdecydować się ubożsi rodacy (a tych jest niestety większość w kraju - a ja pośród nich) do coraz bardziej skomplikowanych, kosztownych i efektywnych sposobów jak np. wymiana części lub całkowita instalacji CO. Moje marzenie to pompa cieplna w moim domu pasywnym ale może to w innym życiu bo w obecnym na pewno się nie uda. (nie mam ani domu pasywnego ani pompy ciepła).
Alkohol jest dla ludzi i znakomita większość z nas korzysta z niego z umiarem, bawiąc się, poprawiając sobie nim humorek, ale niektórzy - nieliczni pod wpływem alkoholu czynią wiele zła. Czy z tego powodu należy wprowadzić prohibicję?
Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez noża. Przychodzi taki czas kiedy mama czy tata sadzają swoją pociechę przy stole i uczą ją jak kroić pokarm nożem na mniejsze kawałki. Ale w rękach nielicznych nóż jest narzędziem zbrodni. Czy z tego powodu należy zamknąć fabryki produkujące noże?
Niewątpliwie jest też i taka grupa ludzi którzy np. wracając z wakacji z Wysp Kanaryjskich będą jesienią przepalać w swojej kotłowni starymi szmatami, gumowcami itp. i takich ludzi może przekonać tylko przysłowiowe walnięcie w łeb poprzez np. duże kary finansowe.
Większość naszych rodaków nie złośliwie zadymia (zatruwa) nasze otoczenie i do tych trzeba podchodzić spokojnie powoli bo czynią źle, najczęściej, z powodu biedy i niewiedzy. Bywa tak że wystarczy im wytłumaczyć co robią źle, jak mają zmienić swoje postępowanie i wtedy zmienią je na lepsze, innym nie wystarczy wytłumaczyć ale trzeba pomóc przez fachowe doradztwo w np. cyklicznych audycjach radiowych czy telewizyjnych (których nie wiem czemu niema), finansowo poprzez pożyczki, kredyty itd. Tu jest potrzebna „mądra władza” czyli nasz prezydent, rząd i parlament.
Postawienie sprawy że ponieważ niektórzy zatruwają powietrze to wszystkim zabronimy palenia węgla to dla mnie zbrodnia na słabszych. „Władza” to może zabronić mi ewentualnej wycieczki na księżyc ale nie może zabronić mnie oddychać lub jeść bo podobną funkcję spełnia dla mnie ogrzewanie mojego domu. Jeśli robię coś źle to proszę mnie wytłumaczyć co robię źle, jak w moich warunkach mogę poprawić swoje postępowanie, jeśli to jest poza moimi możliwościami to pomóc mi ALE NIE WALIĆ W ŁEB ZAKAZUJĄC PALENIA WĘGLA. Chciałbym by w moim kraju choć w tym temacie „Władza” była z narodem i dla narodu.
co za rzady / 83.24.149.* / 2015-09-12 13:31
Kielce wstawily tandetne przystanki...za 12 milionów a ile można by bylo wykonać inwestycji ekologicznych w mieście...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
reginka / 84.205.14.* / 2015-09-12 13:30
CO ZA GŁUPOTY PAN OPOWIADA, NIE STAĆ POLAKÓW BĘDZIE NA OGRZEWANIE GAZOWE LUB ELEKTRYCZNE. UE.TAK WYMAGA ŻEBY CENY BYŁY UNIJNE, ALE PŁACE NIE SĄ W POŁOWIE TAKIE JAK W UNI.POLACY NIE CHCĄ WIATRAKÓW, ZA DROGO NA PANELE SŁONECZNE KTÓRE POWINNO SIĘ DAWAĆ NA KAŻDYM NOWYM DOMU. POZOSTAJE NAM TYLKO WĘGIEL. PRODUKOWAĆ PIECE Z FILTRAMI DO EMISJI SPALIN. BĘDZIE MOŻNA PALIĆ WĘGLEM WYSTARCZY RUSZYĆ GŁOWĄ NIE PATRZEĆ NA TO CO JEST DOBRE DLA UNII TYLKO MYŠLEĆ O TYM CO JEST DOBRE DLA POTRZEB POLSKI I POLAKÓW.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gość 2205 / 83.26.225.* / 2015-09-12 13:20
Ma złe powiązania ,bo chce nas zamrozić nie dając nic w zamian i taniej. Będziemy palić zdrajcami.
Adam23456 / 83.4.73.* / 2015-09-12 13:14
I między innymi dlatego POwinni być odsunięci od władzy jak naj szybciej.Dzisiaj uchalili ustawę dającą możliwość sejmikom likwidować ogrzewania węglęm mieszkań.Ten pan nie widzi ,żę ludzie w tym kraju pracują za 1500zł i gdyby było ich stać to oczywiście ogrzewali by się gazem ,bez kurzu i roboty.To właśnie ich punkt myślenia,-jak powiedziała Bieńkowska,że tylko jakiś d,,ń pracuje za 6000zł.Ci pseudo wykształceniuchy nie widzą ,że dzisiejsze piece węglowe mają inne standardy emisji spalin,że można i należy dopłacić do wymiany pieca na bardziej sprawny/jak rolnikom na wymianę sprzętu/lecz po co ? lepiej wprowadzić jak w Krakowie zakaz i niech biedota marznie zimą ,awęgiel leży na składzie w kopalni parę kilometrów dalej.Te pomysły to pewnie są wyjściem na przeciw problemom w naszych kopalniach!.25.10.br podziękujemy wam

Najnowsze wpisy