Forum TechnologieEnergia i ekologia

Energia odnawialna w każdym domu?

Energia odnawialna w każdym domu?

Money.pl / 2012-04-14 11:56
Komentarze do wiadomości: Energia odnawialna w każdym domu?.
Wyświetlaj:
fdgdfg / 31.63.157.* / 2012-04-15 11:06
Za pomocą odrobiny blachy/plastiku i alternatora z poloneza można samemu zrobić wiatrak. Wiatraki produkowane prze firmy są niemiłosiernie drogie czego nie jestem w stanie zrozumieć. Pomysł jak najbardziej realny, trzeba jednak obniżyć ceny kosztu przesyłu prądu, jaki zmniejszyć ceny wiatraków.
hamulec postępu / 83.27.31.* / 2012-04-14 19:07
Baju, baju. Jak każdy postawi sobie wiatrak, to zabraknie wiatru do napędu tych wszystkich wiatraków.

A tak poważnie. Aby wiatrak skutecznie produkował energię elektryczną musi wiać wiatr co najmniej 6m/sek.
Wiatr z taką prędkością wieje przez niewielki okres czasu w przeważającej części kraju.
Należałoby raczej skupić się na energii Słońca, wykorzystując ją do podgrzewania wody.
Nawet domowym sposobem wykonany kolektor potrafi zapewnić ciepłą wodę dla całej rodziny w okresie od marca do listopada.
Wiem o czym mówię, bo sam taki kolektor wykonałem i z powodzeniem użytkuję od 6 lat.
Bodeke / 87.205.222.* / 2012-04-14 17:03
Jak już politykom uda się przeforsować emerytury po 70-tym roku życia,to posadzą tych dziadków przy dynamach i będą nam kręciły prąd ekologiczny.
I zapanuje wtedy u nas dobrobyt.
To będzie dopiero PO PiS na skalę światową.
Wiatraki to się wtedy skrrrręcą ze wstydu.
m-53 / 83.24.40.* / 2012-04-14 13:00
Kto ma ponieść koszty włączenia do sieci takiej mikro instalacji - liczniki "odwracalne", przetworniki napięcia, synchronizacja z siecią - dla "dostawcy" kilku kWh dziennie.
A koszty samej instalacji???
Przecież ta zabawa funkcjonuje jedynie w warunkach wysokiego subsydiowania.
prrrr / 91.218.156.* / 2012-04-14 11:56

- To będzie możliwe wtedy, kiedy będziemy mieć inteligentne sieci dystrybucyjne. Takie, których liczniki będą mogły współpracować z mikroźródłami. A to jeszcze długa droga w Polsce. Po drugie, te inwestycje będą kosztowały masę pieniędzy - mówił.

Czy rządzącym sie uda przeprowadzić zmiany , jak widać koncerny energetyczne się nie spieszą , delikatnie mówiąc.
Magdalena269 / 89.73.116.* / 2012-04-23 10:00

Czy rządzącym sie uda przeprowadzić zmiany , jak widać koncerny energetyczne się nie spieszą , delikatnie mówiąc.

Nie śpieszą się, ale o niektóre rzeczy można zadbać samemu. Jest pełno rozwiązań np gospodarstwa domowe mogłyby posiadać solary i baterie słoneczne (niektóre gminy dofinansowują takie działania ekologiczne). NA blogu http://www.odnawialnecieplo.pl/ przeczytałam ostatnio o możliwych wdrożeniach i tego jak to wpływa na finanse. Daje dużo do myślenia

Najnowsze wpisy