Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Eurosystem S.A zadebiutuje na NewConnect 23 maja br.

Eurosystem S.A zadebiutuje na NewConnect 23 maja br.

margaret 2323 / 89.74.135.* / 2011-05-18 10:28
Chorzów, 18 maja 2011 r. W najbliższy poniedziałek 23 maja na rynek NewConnect wejdzie Eurosystem S.A. – spółka specjalizująca się w projektach związanych
z telekomunikacją przewodową i bezprzewodową oraz usługach geoinformatycznych. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji serii E, z której Eurosystem S.A. pozyskał
1,1 mln zł. Inwestorzy objęli wszystkie oferowane akcje. Pozyskany w ten sposób kapitał, Spółka przeznaczy na inwestycje w rozszerzenie swojej oferty o zaawansowane technologicznie usługi z zakresu geoinformatyki. Funkcję autoryzowanego doradcy pełni WDM Autoryzowany Doradca sp. z o. o.
- „Za kilka dni dołączymy do prestiżowego grona spółek publicznych. Zakończyliśmy już procedury formalne, ze spokojem czekamy na poniedziałkową sesję. Prywatna emisja cieszyła się zainteresowaniem wśród inwestorów. Nasze przychody już od kilku lat są na stałym poziomie i oscylują wokół poziomu 8 mln zł. Wejście na NewConnect jest potwierdzeniem naszej wiarygodności w oczach kontrahentów, a także przyczyni się do pozyskania nowych umów. Zamierzamy budować wartość Spółki w oparciu o przejrzystą politykę informacyjną oraz finansową, a także poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w realizacji pozyskanych zleceń.” – mówi Krzysztof T. Grębowicz, Prezes Zarządu Eurosystem S.A.
Do obrotu na rynku NewConnect zostaną wprowadzone:
780 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda,
392 600 akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda,
392 600 praw do akcji serii E.

Eurosystem S.A. w 2010 r. osiągnął 8,45 mln zł przychodów oraz 252 tys. zł zysku netto. W porównaniu do roku wcześniejszego, zysk netto wzrósł o 179 procent.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy