Forum Forum dla firmKsięgowość

Ewidencja przebiegu pojazdu i kosztów eksploatacji samochodu

Ewidencja przebiegu pojazdu i kosztów eksploatacji samochodu

Wacław Bąk / 2012-07-23 13:40
To że trzeba prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów , czy też ewidencję kosztów eksploatacji samochodów, jest rzeczą jasną...ale pytanie moje dotyczy tego , czy mogę mieć to w formie elektronicznej , czy też tylko i wyłącznie papierowej?
Wyświetlaj:
User3423 / 194.42.116.* / 2019-12-10 12:09
My całą naszą ewidencję prowadzimy w oprogramowaniu Firmao. Wszystkie przebiegi oraz koszta eksploatacji mamy jasno przedstawione oraz odpowiednio zewidencjonowane. Warto przetestować takie oprogramowanie w swojej firmie - https://firmao.pl/oferty
klocuszek / 185.161.93.* / 2019-07-27 00:37
Już o tym Forum czytałem.
Jeśli chodzi o oszczędności, na pewno nie warto oszczędzać na prowadzeniu księgowości, bo to jest jednak bardzo ważne i lepiej tego nie zaniedbać. Współpraca z biurem rachunkowym nie jest taka droga, na przykład biuro Gama, z którym współpracuję, ma bardzo przystępne ceny, a na pewno można na nich polegać.
Paula Zamorska wfirma / 2012-07-26 18:00
Witam,
jeśli prowadzi Pan ewidencję przebiegu pojazdow w formie elektronicznej, to najlepiej, na koniec okresu rozliczeniowego ją wydrukować i przechowywać w formie papierowej z pozostałymi dokumentami księgowymi za dany okres rozliczeniowy (prowadząc KPIR trzeba po zamknięciu każdego okresu rozliczeniowego ponumerować dokumenty zgodnie z numerami nadanymi w KPIR, jeśli Pan nie wydrukuje EPP, to nie będzie Pan posiadał w dokumentacji dokumentu potwierdzającego wpis do KPIR).
Dodatkowo, dzięki temu, nawet w przypadku kontroli skarbowej, będzie miał Pan fizyczny (papierowy) dowód zaliczenia wydatków w koszty oraz wszelkie dokumenty potwierdzające prowadzenie EPP załączone do dokumentacji firmowej.

Lepiej więc wydrukować.

Najnowsze wpisy